اجاره آپارتمان در تفلیس

 • تاریخ انتشار : 2019/08/13
 • نظرات : 2دیدگاه
اجاره آپارتمان در تفلیس

اجاره آپارتمان در تفلیس

اجاره آپارتمان در تفلیس

اجاره آپارتمان در تفلیس : در این نوشته به بیان کلیات و برخی جزئیات اجاره خانه در گرجستان می پردازیم. معمولا مدت قرارداد اجاره آپارتمان در تفلیس به صورت کوتاه مدت، یکساله می باشد و کمتر صاحب خانه ای پیدا می شود که خانه ای را با نرخ پایین یکساله ، مثلا بصورت یک ماهه اجاره دهد.

در مواقعی می توانید بصورت توریستی یا بصورت موقت خانه یا ملکی را موقتاً اجاره نمائید اما اجاره خانه در گرجستان هرچه مدت زمان کمتری داشته باشد، معمولاً قیمت بیشتری دارد .

فرض کنید که قیمت اجاره آپارتمان در تفلیس بصورت قرارداد یکساله، برای یک آپارتمان ۵۰ متری در مرکز شهر ماهانه ۴۰۰ دلار آمریکا است و شخصی این آپارتمان را در مدت یک یا دو ماه می خواهد اجاره کند، صاحب ملک قیمت ماهانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار آمریکا را به ازای هر ماه پیشنهاد می دهد زیرا مدت زمان اجاره آپارتمان کاهش یافته است.

اجاره آپارتمان در تفلیس

اجاره آپارتمان در تفلیس

مردم گرجستان مخالف دلالی و واسطه گری

روحیات مردم گرجستان تضاد زیادی با دلالی و واسطه گری دارد ، لذا قبل از ورود اتباع ایرانی و اتباع کشورهایی که عاشق دلالی و واسطه گری هستند مثل :

عراق – چین – سوریه – هند و … بنگاه های املاک در گرجستان رنگ و بویی نداشت و مردم از آن استقبال نمی کردند بلکه ملک و مستغلات خودشان را در روزنامه های کثیر الانتشار آگهی می دادند و بصورت مستقیم با صاحب ملک وارد داد و ستد املاک می شدند و از این طریق می توانستند هزینه های خرید یا اجاره ملک و مستغلات را کاهش دهند ،

ولی در حال حاضر بنگاه های املاک ایرانی در تفلیس و باتومی به وفور یافت می شوند و تابلوهای نوشته شده آنها به زبان فارسی در جاهای مختلف شهر تفلیس خودنمایی می کند و همچنین بنگاه های املاک عراقی و …

هرچند هنوز هم ملت گرجستان سنت های خودشان را حفظ کرده اند و از ایجاد داد و ستد با اینگونه بنگاه ها خودداری می کنند ولی این قبیل بنگاه های املاک در تفلیس و باتومی فقط جهت سرویس دهی به اتباع همان کشورها شکل گرفته اند و قطعا استقبالی از سوی مردم گرجستان از آنها نخواهد شد.

روش سام جورجیا برای معاملات ملک در گرجستان

توصیه شرکت سام جورجیا به همه هموطنان گرامی این است که سعی کنند تا جای ممکن بدون واسطه اجاره آپارتمان در تفلیس و یا خرید ملک و مستغلات در گرجستان را کلید بزنند ، زیرا از طریق ایجاد رابطه مستقیم با صاحب ملک هزینه های شما حتی تا ۵۰ درصد ممکن است کاهش بیابد.

اجاره آپارتمان در تفلیس

اجاره آپارتمان در تفلیس

روش نوین شرکت سام جورجیا جهت اجاره آپارتمان در تفلیس و معاملات ملک و مستغلات در گرجستان کاملا علمی می باشد تا از ایجاد دلالی و واسطه گری جلوگیری کند و هزینه های گزافی را بر خریدار و فروشنده تحمیل نکند.

شماره تماس کارشناس ملک سام جورجیا : ۰۰۹۹۵۵۷۴۰۶۸۵۷۴

مزایای اجاره خانه در گرجستان

یکی از مزایای بزرگی که اجاره خانه در گرجستان نسبت به ایران دارد این است که برای اجاره ملک در گرجستان نیازی به ارائه هزینه بالای رهن ندارید، در واقع رهن آنچنان مفهومی ندارد و شما با اجاره سرو کار دارید که مزیت بزرگی هم برای صاحب خانه و هم مستاجر محسوب می شود.

بیشتر بخوانید !
نکات مهم خرید ملک در گرجستان

صاحب خانه پس از اتمام موعد قرارداد اجاره خانه در گرجستان دغدغه بازگشت دادن پول رهن مستاجر را ندارد، همچنین مستاجر نیز دغدغه سپردن پول زیاد به عنوان Deposit یا مبلغ تضمین را برای صاحب خانه ندارد.

اما در سالهای اخیر به دلیل افزایش نرخ مهاجرت به گرجستان برخی مسائل پررنگ تر شده و اندکی این قوانین از طرف صاحبین ملک سخت گیرانه تر شده است بطوری که برخی از مالکین برای اجاره خانه در گرجستان تعداد مبالغ اجاره ای که در ابتدا دریافت می کنند را حتی به ۳ یا ۴ اجاره نیز می رسانند و غالباً به این دلیل است که برخی از هموطنان عزیز ایرانی کم لطفی می نمایند و پس از اجاره خانه در گرجستان و بعد از گذشت چند ماه قصد ترک خانه را دارند و از مستاجر طلب پول Deposit را می نمایند که بعضاً اخلاقی نمی باشد .

معایب اجاره خانه در گرجستان

بزرگترین عیب اجاره ملک در گرجستان این است که پرداخت هزینه اجاره به دلار می باشد و این موضوع خواه ناخواه هزینه اجاره ملک را افزایش خواهد داد .

پرداخت هزینه پیش اجاره خانه در گرجستان چگونه است ؟

در پاراگراف بالا اندکی در مورد این موضوع توضیح دادیم اما برای روشن شدن دقیقتر مطلب یک مثال میزنیم :

فرض کنید میخواهید خانه ای را بصورت یکساله در گرجستان اجاره کنید، و قیمت اجاره ماهیانه این خانه ۲۵۰ دلار آمریکاست . بصورت پیشفرض در گرجستان اگر صاحب خانه شما را نشناسد پس از رسیدن به توافق و عقد قرارداد از شما ۵۰۰ دلار آمریکا را دریافت می کند. ۲۵۰ دلار برای اجاره ماه اول و ۲۵۰ دلار برای اجاره آخر .

برخی اوقات ازشما طلب ۳ اجاره را می کنند که یکی از اجاره ها برای ماه اول و دوتای دیگر برای ۲ ماه آخر سال شما می باشد .

در مواقعی نیز صاحبان ملک سخت گیر هستند و طلب چهار اجاره را می نمایند که برای ملکهای با کیفیت طبیعی است ولی برای اجاره خانه در گرجستان آنهم بصورت سالانه، طلب ۵ اجاره کردن در ابتدا، منطقی به نظر نمی رسد پس توصیه می کنیم در اجاره خانه در گرجستان به هیچ عنوان ۵ اجاره را پرداخت ننمائید . برخی از بنگاه های املاک در گرجستان از ناآگاهی متقاضیان اجاره سوء استفاده می کنند و از طرفی نیز برخی مالکان کم لطفی می کنند و در ابتدا هزینه های سنگینی را برای اجاره خانه خود در گرجستان از مستاجر می گیرند .

روند منطقی این است که حداکثر ۳ اجاره بصورت پیش پرداخت در اختیار مالک قرار گیرد و حتماً ذکر شود که این مبالغ پیش برای چه منظوری دریافت شده اند که بعدها مشکلی برای قرارداد شما پیش نیاید و مالک طلب هزینه اضافی ننماید .

هزینه اجاره خانه در گرجستان

هزینه ها در محله های مختلف تفلیس و باتومی برای اجاره متفاوت هستند اما معمولاً هزینه اجاره خانه در گرجستان از ۲۰۰ دلار تا ۶۰۰ دلار متغیر است که پرداخت مبالغی بیش از این را معمولاً منطقی نمی دانیم و پیشنهاد میکنیم اگر با محیط های مختلف شهر تفلیس آشنائی ندارید به هیچ عنوان در ابتدا هزینه های گزاف به مالکان خانه پرداخت نکنید زیرا به زودی در میابید که در انتخاب خانه برای اجاره در گرجستان عجله کرده اید .

بیشتر بخوانید !
فروش خانه در تفلیس

هزینه اجاره خانه در محله های بسیار معمولی تفلیس : از ۱۹۰ تا ۲۵۰ دلار

هزینه اجاره خانه در محله های متوسط رو به بالای تفلیس : از ۲۶۰ تا ۳۵۰ دلار

هزینه اجاره خانه در محله های خوب تفلیس : از ۳۶۰ تا ۶۰۰ دلار آمریکا

اجاره سوئیت روزانه در گرجستان

خبر خوب برای توریستها و افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت در گرجستان دارند اینکه بخش املاک سام جورجیا با داشتن خانه های بسیار خوب  از نظر موقعیت مکانی و امکانات داخلی در محله های گوناگون تفلیس و باتومی برای اجاره سوئیت روزانه در گرجستان می تواند در خدمت متقاضیان گرامی باشد .

شماره تماس کارشناس ملک سام جورجیا : ۰۰۹۹۵۵۷۴۰۶۸۵۷۴

بایدها و نبایدهای اجاره خانه در گرجستان

مواردی کوتاه را برای داشتن یک قرارداد اجاره خانه مطمئن در گرجستان در نظر داشت، این موارد عبارتند از :

 1. قرارداد را حتماً ترجمه کنید .
 2. پیش از امضای قرارداد و عقد توافق و پرداخت هزینه اجاره خانه حتماً قرارداد را به دقت مطالعه نمائید، برخی بندهای قرارداد گاهاً هوشمندانه تنظیم می شود تا حق برخی از امتیازها از شما گرفته شود.
 3. ترجیحاً قرارداد را محضری کنید .
 4. از پرداخت بیش از ۳ اجاره بصورت پیش همراه با اجاره ماه اول، جداً بپرهیزید .
 5. از اجاره خانه هائی که گران هستند شدیداً پرهیز کنید، خانه های بالای ۳۵۰ دلار در زمره خانه های گران برای اجاره قرار دارند، خانه ۳۵۰ دلاری اجاره ای بالغ بر ۴ میلیون تومان به پول ایران هزینه دارد.
 6. از بی حوصلی و عقد قرارداد با عجله جداً بپرهیزید، غالباً کسی که ضرر می کند مستاجر است پس با حوصله تمام کیس ها را مشاهده و بررسی نمائید و سوالات خود را بصورت کامل، واضح و دقیق از مشاور املاک یا مالک بپرسید . از پرسیدن به هیچ وجه نهراسید، این حق شماست که اطلاعات دقیق داشته باشید .
 7. خانه ها در گرجستان بصورت مبله اجاره داده می شوند، حتماً از وسایل خانه مراقبت کنید زیرا در صورت وارد کردن خسارت، در زمان تحویل خسارت از شما گرفته می شود و متضرر خواهید شد .
 8. در هنگام عقد قرارداد حتماً یک مترجم گرجی فارسی همراه داشته باشید .
 9. کلیه بندهای توافق خود را حتماً بصورت کتبی در قرارداد ذکر کنید .
 10. از عقد قرارداد با مالکین یا مشاوران املاکی که هر لحظه حرف و تصمیم خود را عوض می کنند به شدت بپرهیزید، این دسته از افراد قطعاً دیر یا زود مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می کنند .
 11. معمولاً در محله هایی خانه انتخاب کنید که دسترسی شما به مترو، اداره پلیس، سوپرمارکت، داروخانه و بیمارستان آسان باشد .
 12. از اجاره خانه های خیلی قدیمی به شدت بپرهیزید .
 13. بندهائی را بصورت دقیق برای فسخ قرارداد قرار دهید و حتماً این بند را در قرارداد بیاورید، عدم ذکر بند فسخ قرارداد می تواند تبعات بدی را در آینده در صورتی که قرارداد از طرف مالک فسخ شود داشته باشد و ممکن است پول شما را پس ندهند .
 14. از انتخاب محل اقامت خود در محله های دور افتاده، تاریک و قدیمی به شدت بپرهیزید .
 15. هر زمان به امکانات جدیدی نیاز داشتید، حتماً مالک را در جریان بگذارید، مالک خانه موظف به تامین امکانات جدید خانه برای شما است . به هیچ عنوان هزینه شخصی را برای خرید وسایل جدید نظیر کولر، بخاری، آبگرم کن، اجاق گاز و موارد این دسته ای انجام ندهید .
 16. پیش از عقد قرارداد از صحت عملکرد تمامی امکانات خانه نظیر اینترنت، آبگرم کن، کولر، بخاری و سالم بودن شیرهای حمام و دستشویی اطمینان حاصل کنید .
 17. به هیچ عنوان با بی دقتی پس از اتمام قرارداد وسایل خانه را همراه خود نبرید زیرا به جرم سرقت می توانند از شما خسارت بگیرند و شما را دچار مشکلات قانونی نمایند .
بیشتر بخوانید !
اقامت گرجستان با خرید ملک

موارد مهم مربوط به اجاره خانه که امیدواریم هموطنان عزیز ایرانی برای جلوگیری از هرگونه ضرر انجام دهند موارد بالا است .

اگر در مورد خرید خانه در گرجستان سوالی داشتید، ابتدا این قسمت را مطالعه بفرمائید .

تماس با ما برای اجاره آپارتمان در گرجستان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اجاره آپارتمان در تفلیس و همچنین معاملات ملک و مستغلات در گرجستان با کارشناسان باتجربه شرکت سام جورجیا تماس بگیرید :

شماره تماس کارشناس ملک سام جورجیا : ۰۰۹۹۵۵۷۴۰۶۸۵۷۴

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی اجاره آپارتمان در تفلیس با ما تماس بگیرید.

اجاره روزانه خانه در تفلیساجاره روزانه آپارتمان در تفلیس