اختصاص یارانه دولت گرجستان برای اشتغال جوانان

اختصاص یارانه دولت گرجستان برای اشتغال جوانان

به گزارش سام جورجیا، دولت گرجستان به منظور اشتغال زائی و کاهش نرخ بیکاری در این کشور، فرصت هائی را برای جوانان فراهم می آورد که اینبار برنامه اختصاص یارانه را در نظر دارد .

در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۸، دولت گرجستان، برنامه ارائه یارانه برای اشتغال جوانان را آغاز نمود بطوری که ۵۰ درصد از حقوق یا دستمزد را پرداخت می نماید و ۵۰ درصد دیگر را نیز شرکت کارفرما پرداخت خواهد نمود.

 

 

اشتغال در گرجستان

 

با این حال، دولت در هر حقوق و دستمزد بیش از ۴۷۰ لاری را نپرداخت خواهد نمود (حداکثر حقوق کارمند نباید از ۹۴۰ لاری بیشتر باشد)

بودجه کل این برنامه ۷۰۰,۰۰۰ لاری است .

مشارکت دولت در این برنامه تنها چهار ماه طول می کشد، پس بعد از آن شرکت مجبور خواهد شد در طول شش ماه دیگر تمام حقوق و دستمزد را به کارمند پرداخت نماید .

همچنین به گزارش سام جورجیا، طبق این برنامه، کارکنان تا مدت ۱۰ ماه مشغول بکار خواهند بود، این در حالی است که قرارداد ادامه همکاری در آینده برای کارکنان بستگی به تصمیم شرکت کارفرما دارد .

خدمات حمایت از اشتغال در سال ۲۰۱۵ میلادی معرفی شد و این در حالی است که سال جاری بخش جدیدی به این برنامه افزوده شده که جوانان بین سنین ۱۶ تا ۲۹ سال در آن پشتیبانی می شوند.

الزا جگرنایا رئیس اداره سیاستهای کار و اشتغال در وزارت کار، بهداشت و امور اجتماعی گرجستان ، در گفتگو با خبرگزاری جورجیا تودی در این رابطه افزود : این برنامه در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۱۸ اجرائی شده است .

وی همچنین افزود، شرکتها می بایست با ارائه اطلاعات اطلاعات مربوط به شغل های خالی و وظایف را ارائه بنمایند، سپس مشاوران برای متقاضیان در پایگاه داده worknet.gov.ge جستجو می نمایند که این وبسایت یک پایگاه تخصصی برای جستجوی شغل برای جوانان می باشد و بدین وسیله می توانند با شرکت کارفرما در تماس باشند .

جگرنایا همچنین اظهار داشت که در سال ۲۰۱۶، افرادی از طریق این برنامه مشغول به کار شدند و بعدها نیز این آمار به دو برابر افزایش پیدا کرده است .

بیشتر بخوانید !
خرید ملک در گرجستان و تفلیس با شرایط ویژه