اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان توسط دولت

  • تاریخ انتشار : 2018/05/15
  • نظرات : 5دیدگاه

اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان توسط دولت

به گزارش سام جورجیا و به نقل از پایگاه خبری جورجین ژورنال با توجه به گزارشی که از سمت نخست وزیر ،گیورگی کویریکاشویلی داده شده ، وزارت دادگستری لیست اصلاحات مربوط به مهاجرت غیرقانونی آماده کرده است. مقررات جدید به وزرا در جلسه دولتی ارائه شد.

نخست وزیر توضیح داد که دلیل صدور اصلاحات در قانون اقامت، این است که برخی از اتباع خارجی این قوانین را نقض کرده تا از سیاست مهاجرت به گرجستان بهره مند می شوند.

بنا بر این اصلاحات که همچنان در دست بررسی می باشند : یک مهاجر خارجی باید در گرجستان به مدت ۱۰ سال زندگی کند تا بتواند اقامت دائم گرجستان را اخذ نماید .

 

فرودگاه بین المللی تفلیس

 

در حال حاضر وزارت اقتصاد گرجستان در حال تلاش برای افزایش مبلغ ۳۵۰۰۰ دلار برای سرمایه گذاران برای دریافت کارت اقامت موقت است. دولت همچنین محدودیت سرمایه گذاری را بررسی خواهد کرد.

نخست وزیر گرجستان، از وزیر دادگستری تیا تسولوکیانی برای تهیه لیست اصلاحات قانون مهاجرت در کوتاه مدت تشکر کرد.

همانطور که گیورگی کویریکاشویلی بیان نموده، گرجستان کشوری است که توریسم پذیر بوده و از سرمایه گذاری و گردشگران خارجی استقبال می نماید، اما این بدان معنا نیست که باید از آن استفاده نادرست شود.

” البته ما در آینده به عنوان یک کشور باز و آزاد خواهیم ماند، اما این بدان معنا نیست که برخی از گردشگران و بازدیدکنندگان باید از این مسئله به نحوی اشتباه استفاده کنند، و قانون را فراموش کرده و به صورت غیر قانونی مدت ماندن خود را در کشور بیشتر کنند.من فکر می کنم که این اصلاحات قانون مهاجرت بسیار مهم و ضروری هستند تا زمانی که آنها سرمایه گذاران خارجی مقتدرتری  بیشتری را در کشور وارد می کنند و همزمان ایمنی کشور را نیز محافظت می کنند….من مطمئن هستم که وزیر دادگستری گرجستان توضیحات بیشتری در مورد این موضوع ارائه خواهد داد. بحث در مورد این موضوع در پارلمان گرجستان ادامه خواهد یافت. ”

بیشتر بخوانید !
واقعیات زندگی در گرجستان

 

 

گیورگی کویریکاشویلی معتقد است که اصلاحیه های قانونی احتمال سواستفاده از قانون برای اهداف ناعادلانه خود کمتر خواهد کرد.

در سال های اخیر، مشارکت گرجستان در روند مهاجرت جهانی به طور چشمگیری افزایش یافته است. مهاجرت در شکل گیری کشور از دیدگاه های اجتماعی-اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و جمعیت شناسی کمک کرده است.

 

مدیریت موثر مهاجرت یکی از پیش شرط های امنیتی و ثبات درازمدت کشور است؛ همچنین نشان دهنده یک ابزار ضروری برای دسترسی به گرجستان به اتحادیه اروپا است، از این رو ، حصول اطمینان از توسعه سیاست های برنامه ریزی شده و بهبود مدیریت مهاجرت یکی از اولویت های اصلی دولت گرجستان است.

 

 

 

هدف از سیاست های جدید مهاجرت به گرجستان ایجاد کردن یک محیط قانونی و نهادی است که تضمین کننده نزدیک شدن تقریبی دولت به اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۰  است , تا همزیستی مسالمت آمیز گروه های مختلف مذهبی، فرهنگی و قومی را تسهیل می کند، از حقوق مهاجران  حفاظت کند و ادغام موفق آنها را در جامعه تضمین کند.

 

تمام اهداف استراتژی باید با پیروی کامل از اصول اساسی زیر انجام شود:

  • حفاظت از حقوق مهاجران در مطابقت با اصول حقوق بین الملل؛
  • حفاظت از حقوق پناهجویان، اشخاص بدون هویت و افراد دارای وضعیت بشردوستانه یا پناهنده در مطابقت با اصول حقوق بین الملل؛
  • جلوگیری از قاچاق انسان، قاچاق انسان و دیگر اشکال مهاجرت غیر قانونی؛
  • پیشگیری و از بین بردن تمامی اشکال تبعیض؛
  • تسهیل مشارکت مهاجران و افراد با وضعیت بشردوستانه یا پناهندگی در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور؛
  • تقویت رابطه ی بین مهاجرت و توسعه در سطح ملی و محلی؛
  • پشتیبانی از استقرار مجدد مهاجرین آمده به گرجستان
بیشتر بخوانید !
انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان