اقامت موقت گرجستان

زمانی که صحبت از اقامت موقت گرجستان می شود یعنی اینکه جهت رفت و آمد به گرجستان بایستی ویزا تهیه کرد. از یکم سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی کشور گرجستان از قرارداد سفر بدون ویزا با ایران به صورت یکجانبه خارج شد و از آن تاریخ شهروندان ایران جهت سفر به گرجستان بایستی ویزا تهیه کنند.

ویزای گرجستان

ویزای گرجستان

ویزای گرجستان را به دو طریق می توانید تهیه کنید :

۱ – مراجعه به وب سایت : www.evisa.gov.ge و فرستادن مدارک های خواسته شده از جمله پرینت بانکی. این نوع درخواست ، ویزای الکترونیکی نامیده می شود که معمولا در مدت ۵ روز کاری ( به روزهای غیر از شنبه و یکشنبه روز کاری گفته می شود) آماده و به ایمیل شما ارسال می شود. مبلغ درخواست ویزای الکترونیکی گرجستان ۲۰ دلار آمریکا است که با پرینت گرفتن ویزا می توانید در مبادی ورودی هوایی یا زمینی آن را به مامور مهاجرت نشان دهید و وارد خاک گرجستان شوید. مدت زمان ویزای الکترونیکی اگر جهت گردشگری باشد ۳۰ روز و اگر ویزای تجاری باشد ۱۲۰ روز صادر خواهد شد که جهت اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک خواسته شده لطفا به وب سایت مذکور مراجعه کنید.

۲ – مراجعه به وب سایت : www.geoconsul.gov.ge  و تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده و پرینت کردن آنها و سپس مراجعه به سفارت گرجستان در تهران و تسلیم مدارک خواسته شده از جمله پاسپورت. پس از گذشت حدود یک هفته ویزای شما درون پاسپورت چسبانده می شود و می توانید با آن وارد خاک گرجستان شوید. در این مورد هم به مانند ویزای الکترونیکی گرجستان مبلغ ۲۰ دلار آمریکا از شما اخذ خواهد شد و به دو دسته ویزای توریستی و ویزای تجاری تقسیم می شود.

بیشتر بخوانید !
هزینه اقامت در گرجستان

در مورد درخواست ویزای تجاری بایستی توجه کنید که مدارکی اضافه تری نسبت به ویزای توریستی مثل : مدارک ثبت شرکت در گرجستان و یا مدارک اجاره مکان یا خرید ملک و مستغلات و یا مدارکی دال بر پرداخت مالیاتی بایستی ارائه دهید.

شرکت سام جورجیا با تجارب فراوان در زمینه های حقوقی در گرجستان و همچنین آگاهی از قوانین روز کشور گرجستان آماده ارائه مشاوره رایگان به تمامی عزیزان می باشد. جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.