اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

  • تاریخ انتشار : 2015/07/26
  • نظرات : 33دیدگاه

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری : گرفتن اقامت گرجستان از راه های مختلف امکان پذیر است یکی از این راه ها، سرمایه گذاری در گرجستان است.

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

در قوانین جاری گرجستان، سرمایه گذار به شخصی گفته می شود که حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لاری ( هر یک دلار آمریکا = ۲٫۷۹ لاری ) به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کند. کسانی که کمتر از سیصد هزار لاری در گرجستان آورده دارند و قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت را دارند ، کارآفرین نامیده می شوند. (بر اساس قانون جدید مصوب هیئت دولت و پارلمان گرجستان در سال ۲۰۱۹، هر شخص سرمایه گذار خارجی، حداقل می بایست سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا داشته باشد)

لازم به ذکر است که حداقل مبلغ مذکور سیصد هزار لاری بایستی به صورت کاملا مستقیم در تجارت موردنظر شخص متقاضی سرمایه گذاری شود، و خرید ملک برای شرکت جزو سرمایه گذاری مستقیم محسوب نمی شود و اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، قانون دیگری می باشد که قبلا راجع به آن توضیح داده شده است.

دولت گرجستان برای شخص سرمایه گذار احترام زیادی قائل است و امکانات مختلفی را نیز در اختیار وی می گذارد از جمله : امکان استفاده از اطلاعات و داده های اتاق بازرگانی وزارت اقتصاد گرجستان جهت شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان ، امکان بررسی مشارکت برخی بانک های گرجستان در پروژه فرد سرمایه گذار ، اعطای کارت اقامت پنج ساله و یا حتی واگذاری اقامت دائم گرجستان به سرمایه گذار در صورت داشتن سابقه مدیریتی و سرمایه گذاری در اماکن دیگر و ….

بیشتر بخوانید !
کدام روش اخذ اقامت گرجستان؟

در صورتی که متقاضی اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری هستید با مشاوران شرکت سام جورجیا به صورت رایگان مشورت کنید.