اقامت گرجستان از چه طریقی برای من مناسب تر است؟

  • تاریخ انتشار : 2017/12/28
  • نظرات : 8دیدگاه

اقامت گرجستان از چه طریقی برای من مناسب تر است؟

این روزها حال و هوای موضوع اقامت گرجستان از نظر حقوقی بسیار داغ می باشد، شرکتها و افراد زیادی از موضوع غیرممکن شدن اخذ اقامت گرجستان صحبت می کنند اما همانطور که اشاره شد ، اخذ اقامت پیچیده تر به معنی غیرممکن شدن اعطای اقامت گرجستان به اتباع ایرانی نمی باشد !

یکی از مواردی که می بایست پیش از اقدام برای اقامت گرجستان در نظر داشته باشید، شرایط خودتان می باشد.

شرایط اخذ اقامت گرجستان برای افراد مختلف متفاوت می باشد زیرا افراد شرایط مختلفی را دارند. اشخاصی که از نظر مالی وضعیت بهتری را دارند عموماً از طریق خرید ملک در گرجستان و یا سرمایه گذاری در گرجستان در خصوص اقامت گرجستان تقاضا می نمایند.

 

 

 

اقامت گرجستان به چه روشی؟

 

توجه داشته باشید که دلیل شرکت سام جورجیا برای تحقیق و مشاوره بیشتر نیز همین می باشد، آنهم اینکه ممکن است به دلیل گرفتاری ذهنی نتوانید تصمیم صحیح اتخاذ نمائید به همین دلیل کارشناسان شرکت سام جورجیا متشکل از وکلا و مشاوران حرفه ای می توانند در این زمینه به شما مشاوره لازم را بدهند، شما را تشویق میکنیم که از مشاوره رایگان سام جورجیا استفاده نمائید زیرا ممکن است شما نسبت به برخی نکات آگاهی نداشته باشید و وضعیت دقیق و بهترین فرصت را در گرجستان برای خود ندانید.

 

موضوع سرمایه گذاری در گرجستان بحث های مفصل و طولانی دارد اما بدانید که حداقل مبلغ مورد نیاز همانطوری که پیشتر نیز اشاره کردیم ۳۰۰ هزار لاری می باشد. پس سرمایه گذاری در گرجستان گزینه ای استثنا می باشد. به شما توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات دقیقتر در مورد سرمایه گذاری در گرجستان به شما توصیه می کنیم اینجا و این قسمت را حتماً مطالعه نمائید.

 

اما لازم است بدانید افرادی هم که سرمایه گذاری می نمایند، باید با چشم باز این کار را انجام دهند، زیرا کشور گرجستان به دلیل جمعیت کم، فرصتهای آنچنان زیادی را که مناسب سرمایه گذاری در گرجستان باشند نداشته و ممکن است برخی از سرمایه گذاران را نسبت به موضوع سرمایه گذاری بی میل نماید .

 

در خصوص خرید ملک در گرجستان بدانید قیمت خانه نسبت به ایران مناسب تر بوده اما عموماً به دلیل مدل زندگی متفاوت با ایران متراژ خانه ها پائین تر می باشد .

بنگاه املاک مورد نظر شما می بایست اطلاعات دقیق خانه را در اختیار شما گذاشته، امکان بازدید خانه را برای شما فراهم آورد و این موضوع را که حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در گرجستان برای اخذ اقامت گرجستان ۳۵ هزار دلار آمریکا می باشد را بیان نموده.

بیشتر بخوانید !
مطمئن ترین روشهای اخذ اقامت گرجستان

دقت داشته باشید که شرکتها و افراد ناآگاه و بعضاً سود جوئی وجود دارند که برای سود بیشتر این مبلغ را به شما بعنوان قانون جدید بالاتر از مبلغ مورد نیاز (مثلاً ۴۰ یا ۴۵ هزار دلار) بیان می کنند .

 

 

روش اخذ اقامت گرجستان

 

اما توجه داشته باشید که خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان تنها بصورت سالانه تمدید می شود بدین معنی که زمانی که شما در گرجستان ملک خریداری می نمائید، اقامت گرجستان بصورت موقت و یک ساله به شما اعطا می گردد و در صورتی که همچنان مالک خانه یا ملک مورد نظر باشید اقامت شما تنها بصورت یک ساله تمدید می شود به این دلیل که دولت گرجستان می خواهد شما همچنان مالک خانه یا ملک بمانید و آنرا نفروشید، پس اگر به مدت ۶ سال متوالی مالک باشید و مرتباً آن را تمدید نمائید شرایط شما به اقامت دائم گرجستان و اخذ پاسپورت گرجستان (شهروندی گرجستان) نزدیک تر خواهد شد.

 

اما در نهایت در جریان باشید که خرید ملک در گرجستان شرایط خاص خود را دارد، حداقل هزینه می بایست ۳۵ هزار دلار باشد و اگر شما سرمایه ای بیش از این ندارید پیشنهاد می کنیم در این خصوص تحقیق بیشتری بنمائید، همچنین دقت نمائید که این روش برای اخذ اقامت بیشتر مناسب برای می باشد که شما مطمئن باشید که بصورت طولانی مدت ساکن این کشور خواهید بود.

همچنین برخی از ایرانیان با خرید ملک در گرجستان، مقاصد توریستی را دنبال نموده و در فصول مناسب نظیر تابستان و عید نوروز یا حتی کریسمس خانه را بصورت روزانه اجاره می دهند که می تواند گزینه ی مناسبی برای درآمد زائی باشد.

اما توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید خانه ای که مالک آن هستید را بخواهید اجاره دهید، چه بصورت روزانه و یا سالیانه می بایست خانه ی شما فرنیش باشد و وسایل کاملی را داشته باشد زیرا خانه ها در گرجستان بصورت تجهیز شده ارائه می شوند.

 

بسیاری از جوانان ایرانی به دنبال اخذ اقامت گرجستان بصورت تحصیلی هستند، اما در جریان باشید که پیش از اقدام برای تحصیل، به دلیل نزدیکی گرجستان به ایران، سفری را به گرجستان داشته باشید و از نزدیک از دانشگاه های مختلف آن تحقیق نمائید، پیشنهاد ما برای تحصیل به جوانان ایرانی دانشگاه خصوصی گرجستان است زیرا این دانشگاه زیر مجموعه ای رسمی از دانشگاه جورجیا آمریکا واقع در ایالت آتلانتا می باشد که می تواند مقصد خوبی برای ایرانیانی باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور آمریکا را دارند، اما نکته قابل توجه این است که اقامت تحصیلی و مدت زمانی که در خاک گرجستان به دلیل تحصیل حضور دارید بعنوان مدت زمان مورد نیاز برای اخذ شهروندی گرجستان محسوب نمی گردد پس توصیه می کنیم به بهانه اخذ شهروندی گرجستان اقامت تحصیلی اخذ نمائید. نکته مهم بعدی این است که اگر پس از مدتی به هر دلیلی از مرکز آموزشی که در آن تحصیل می کنید اخراج شوید و یا انصراف دهید اقامت شما نیز منقضی خواهد شد .

بیشتر بخوانید !
واقعیات زندگی در گرجستان

اگر قصد ادامه ی تحصیل در گرجستان را دارید، این روش را به شما پیشنهاد می نمائیم که در زمان تحصیل به شما اقامت موقت گرجستان بصورت تحصیلی اعطا می شود ولاغیر این روش چندان روش مناسبی برای اخذ اقامت گرجستان نمی باشد .

 

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

توصیه ما به شما این است که چندان به این روش اعتماد نکنید، سام جورجیا به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی نماید. اگر علاقمند به یک تبعه گرجی باشید می توانید ازدواج کنید و پس از چند سال اقامت اخذ نمائید.

البته در پرونده های اقامتی که کاملاً بصورت قانونی توسط سام جورجیا اخذ شده است، عموماً پس از ۳ سال ازدواج و زندگی زوجین، درخواست اقامت پذیرفته شده است . دولت گرجستان برای اعطای اقامت به شهروندان دیگر کشورها در این روش بسیار سخت گیرانه عمل می کند.

برعکس بسیاری از کشورهای دیگر که براحتی با ازدواج صوری می توانید اقامت کشور مقصد را اخذ نمائید، در کشور گرجستان به هیچ عنوان نمی توانید به این روش اعتماد کرده و توصیه سام جورجیا به شما این است که به منظور جلوگیری از هرگونه ضرر مالی از افراد یا شرکتهائی که اینگونه روشها را برای اخذ اقامت گرجستان به شما پیشنهاد می دهند فاصله بگیرید .

 

ویزای گرجستان

 

 

اما آخرین روشی که پیشنهاد کارشناسان شرکت سام جورجیا برای اخذ اقامت گرجستان می باشد، اقامت کارمندی گرجستان می باشد، بصورتیکه شما بعنوان یک کارمند در یکی از شرکتهای مستقر در گرجستان بکار گرفته می شوید. این شرکتها، شرکتهای زیرمجموعه سام جورجیا بوده و این نوع از اقامت ها با نظارت مستقیم مدیریت عامل و مدیر توسعه اقتصادی شرکت سام جورجیا انجام شده و بیش از ۹۵ درصد از جوابها بصورت مثبت اخذ شده است.

بیشتر بخوانید !
مزایای اقامت در گرجستان

در این روش زمانی که شما به عنوان یک کارمند در یک شرکت گرجی بکار گرفته شدید با ارائه قرارداد و نامه ی رسمی از شرکت می توانید اقامت یک ساله را اخذ نمائید (اقامت موقت گرجستان) اما یک ساله بودن اقامت شما نیز تضمینی است (بارها از طرف شرکت سام جورجیا توصیه شده است که از شرکتهائی که اقامت شما را تضمین می نمایند فاصله بگیرید، بیشتر این شرکتها به دنبال پول شما هستند .

 

همچنین پس از اخذ اقامت گرجستان به روش کارمندی  می بایست بدانید که تمدید این اقامت وابسته به پرداخت مالیات ماهیانه شما می باشد . پرداخت مالیات ماهیانه شما می تواند کاملاً به عهده شما باشد و با ارائه کد مالیاتی خود به سیستم بانکی می توانید ماهیانه مالیات خود را پرداخت نموده تا در ادامه پس از اتمام اقامت خود بتوانید مجدداً اقامت را تمدید نمائید .

مالیات شما می توانید بصورت ماهیانه یا بصورت سالیانه نیز پرداخت شود .

شاید بتوان گفت در حال حاضر برای اکثر اتباع عزیز ایرانی، مناسب ترین روش برای اخذ اقامت گرجستان ، اقامت کارمندی باشد زیرا از نظر درصد اطمینان برای اخذ اقامت، روش مطمئنی برای اخذ اقامت بوده و از طرفی دیگر، هزینه کمتری را نسبت به دیگر روشها به استثنای روش خرید ملک در گرجستان دارد (اخذ اقامت گرجستان بوسیله خرید ملک توسط شرکت سام جورجیا رایگان می باشد) .

همراهان گرامی سام جورجیا توجه داشته باشید که بهترین روش برای دریافت اقامت گرجستان روشی است که خودتان نسبت به آن و شرایط خود اطلاعات دقیق تری دارید. در واقع کارشناسان سام جورجیا در تلاش هستند که روشها را با شرایط شما مطابقت داده و بهترین روش را برای اقامت به شما پیشنهاد دهند.

 

اداره اقامت گرجستان

 

این در حالی است که خود شما ، آگاهی دقیقتری نسبت به شرایط خود داشته و بهتر بتوانید مناسب ترین روش برای اخذ اقامت گرجستان را انتخاب نمائید، اما توصیه اکید سام جورجیا این است که پیش از هر اقدامی مشاوره دریافت نموده، تحقیق نمائید و پس از بررسی دقیق شرایط خود تصمیم گیری نمائید، شک نداشته باشید، هرگونه تصمیم گیری عجولانه شما را متضرر خواهد نمود.

 

عزیزان و همراهان گرامی سام جورجیا، در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل، ما را از طریق قسمت نظرات آگاه نموده و یا از قسمت تماس با ما با روابط عمومی شرکت سام جورجیا در تماس باشید .