اقامت گرجستان با قوانین جدید در سال ۲۰۱۹

  • تاریخ انتشار : 2019/05/06
  • نظرات : 2دیدگاه

اقامت گرجستان با قوانین جدید در سال ۲۰۱۹

گرجستان از جمله کشورهائی هست که هر ساله به سمت قانونمند تر شدن می رود و هر ساله بروزرسانی های جدیدی را برای قوانین مهاجرتی و سرمایه گذاری اعمال می نماید.

 

گرجستان بیش از پیش به اتحادیه اروپا و ناتو نزدیک شده و بدنبال افزایش قدرت در منطقه و رشد اقتصادی بیشتر به منظور افزایش تولید ناخالص ملی است و می توان این کشور را در این خصوص موفق دانست اما مهاجران و پتانسیل مناسب گرجستان برای توسعه کسب و کار موضوع مهمی است که دولت گرجستان را ناچار می نماید که گاهاً تغییرات اساسی تری را برای حضور خارجی ها در گرجستان به مرحله اجرا بگذارند .

 

خرید ملک در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان موضوع مهمی است که در ۲ سال اخیر توجه بسیاری را به سمت خود جلب نموده و به طبع آن نیز موضوع اقامت گرجستان را پررنگ تر از قبل می نماید.

در این مقاله قصد داریم مروری داشته باشیم بر آنچه بعنوان قوانین نانوشته برای اعطای اجازه اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۹ یاد می شود . قوانین که نانوشته هستند و آنها را می توان بیشتر بعنوان پیشنهاداتی سازنده در نظر داشت که می تواند آگاهی خوانندگان عزیز را برای اعطای اقامت گرجستان بالاتر ببرد .

 

 

 

اما در اینجا به بیان روشهای مختلف اخذ اقامت گرجستان می پردازیم و هرگونه نکته و تغییری که در سال ۲۰۱۹ می بایست رعایت شود را اشاره می نمائیم تا بتواند راهنمای دقیق تری برای شما همراهان عزیز و همیشگی سام جورجیا باشد .

 

سرمایه گذاری در گرجستان

یکی از روشهای اخذ کارت اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان است . سرمایه گذارانی که در سال ۲۰۱۹ حداقل به مبلغ ۳۰۰ هزار لاری گرجستان در این کشور سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند، می توانند درخواست اخذ کارت اقامت دائم گرجستان بنمایند .

مدتها پیش صحبتهائی در میان دفاتر مختلف مهاجرتی و در برخی خبرگزاری های غیررسمی گرجستان شنیده میشد که حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار دلار خواهد بود اما اکنون با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه همچنان مبلغ سرمایه گذاری همان حداقل ۳۰۰ هزار لاری گرجستان است .

سرمایه گذاران خارجی می توانند در هر طرح سرمایه گذاری که مد نظرشان باشد سرمایه گذاری مستقیم نمایند و بعضاً می توانند از حمایت های کمیسیون سرمایه گذاری گرجستان که یک سازمان دولتی است برخوردار شوند .

 

 

سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم گرجستان

 

 

سخت تر شدن قوانین مهاجرتی و اعطای کارت اقامت گرجستان به این دلیل است که هدف اصلی دولت گرجستان از پذیرش مهاجر، افزایش میزان سرمایه گذاری خارجی در گرجستان و بهبود کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری است ، به همین دلیل گرجستان کشور مناسبی برای سرمایه گذاران است .

 

خرید ملک در گرجستان

برنامه مهاجرتی برای اعطای اقامت کوتاه مدت گرجستان، خرید ملک در گرجستان است . در سال ۲۰۱۹ نیز خبرهائی مبنی بر تغییر قوانین برای خریداران ملک دست به دست می شد که منابع این اخبار، منابع غیررسمی بودند و بسیاری حداقل قیمت را ۱۰۰ هزار دلار آمریکا می دانستند اما اکنون با ورود به سال ۲۰۱۹ نیز تغییری دیده نمی شود و خوشبختانه حداقل قیمت برای خرید خانه در گرجستان (یا هرگونه ملک دیگری) همچنان ۳۵ هزار دلار آمریکا است .

بیشتر بخوانید !
اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان توسط دولت

 

 

 

جهت اطلاع آندسته از افرادی که شایعه پراکنی می نمایند که در گرجستان با خرید ملک دیگر اقامت داده نمی شود ! منبع : سایت رسمی اداره مهاجرت گرجستان

 

 

 

تنها تغییر این است که اگر ملکی که خریداری نموده اید بالای ۱۰۰ هزار دلار باشد، به احتمال زیاد به شما اقامت ۵ ساله گرجستان اعطا می شود. می توان چنین تغییری را مثبت دانست زیرا افرادی که بالای مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خانه می خریدند اقامت یک ساله گرجستان را اخذ می نمودند و افرادی هم که ملک زیر ۱۰۰ هزار دلار خریداری می نمودند نیز، اقامت یکساله گرجستان را اخذ می کردند که به نوعی چنین قانونی منصفانه نبود .

 

خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت

 

 

ثبت شرکت در گرجستان

در سال ۲۰۱۹ اگر شما در گرجستان شرکتی را ثبت نمائید می توانید از طریق این شرکت درخواست اقامت دهید اما باید توجه داشته باشید که این شرکت باید فعال باشد . فعال بودن شرکت به فاکتورهای مختلفی وابسته است که بزودی در مورد این فاکتورها به تفصیل صحبت خواهیم نمود.

هر شخص با داشتن پاسپورت معتبر می تواند در گرجستان یک شرکت از نوع General Trading ثبت نماید، اما حساب بانکی که یکی از اساسی ترین موضوعات مربوط به فعالیت های اقتصادی یک شرکت است، برای ایرانی ها آنهم با پاسپورت افتتاج نمی شود .

در این خصوص لازم است شخص از طریق یک راهکار مطمئن کارت اقامت خود را اخذ نماید .

بخاطر داشته باشید برای هرگونه فعالیت اقتصادی در گرچستان باید در گرجستان ثبت شرکت نمائید.

ثبت شرکت در گرجستان حداکثر ۲ روز کاری زمان می برد و می توانید از انواع نامهای از جمله نامهای تک سیلابی برای اسم شرکت استفاده نمائید .

طبعاً هر شخصی برای سرمایه گذاری در گرجستان باید یک شرکت ثبت نماید و به خاطر داشته باشید به ازای هر فعالیت اقتصادی می بایست مالیات جداگانه ای پرداخت نماید .

در سال ۲۰۱۹ اگر می خواهید با ثبت شرکت در گرجستان بتوانید اقامت بگیرید، به شما توصیه میکنیم این پروسه را جدی بگیرید و کلیه امور خود را به صورت کاملاً قانونی انجام دهید.

معمولاً برای اینکه با درخواست اقامت شما از طریق شرکت خودتان موافقت شود می بایست گردش مالی بالائی را ماهیانه داشته باشید تا بتوانید میانگین گردش مالی قابل قبولی را در زمان درخواست مدارک ارائه دهید .

همچنین در سال ۲۰۱۹، یکی از مهمترین فاکتورها برای اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت ، استخدام کارمندان گرجی است . پیشنهاد میکنیم اگر میخواهید کارمند ایرانی استخدام کنید، به نسبت نیروی گرجی، نسبت ۱ به ۵ را در نظر بگیرید و به ازای استخدام ۵ نیروی گرجی ، یک نیروی ایرانی را استخدام نمائید. دولت گرجستان حساسیت زیادی را برای استخدام نیروهای گرجی و کاهش نرخ بیکاری دارد لذا لازم است این نکته را مد نظر داشته و تا میتوانید از نیروهای گرجی برای کار در شرکت خود استفاده نمائید .

بیشتر بخوانید !
هزینه اقامت در گرجستان

همچنین مالیات از دیگر موضوعات مهم است که می بایست به آن توجه نمائید که پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه بفرمائید .

 

 

 

 

اقامت کاری گرجستان

 

اقامت کاری  گرجستان

یکی از معمول ترین عناوین اقامت گرجستان، اقامت کاری یا اقامت کارمندی گرجستان است که در آن شما بعنوان کارمند یک شرکت گرجی به همراه یک قرارداد کاری مشخص درخواست اقامت می دهید و در صورتی که اثبات شود که قرارداد کاری شما معتبر است به شما اقامت اعطا خواهد شد .

اگر در یک شرکت گرجی بتوانید در زمینه تخصص خود شغلی را پیدا کنید و یا بتوانید به هر نوعی در گرجستان توجه یک شرکت را جلب نمائید، با تهیه قرارداد کاری درخواست اقامت دهید، معمولاً در سال جاری میلادی اگر قرارداد کاری معتبری داشته باشید و در شرکتی که از روی آن درخواست اقامت میدهید مشغول بکار باشید، قرارداد شما قوی تر بوده و امکان دریافت اقامت شما بیشتر خواهد بود و همچنین اعتبار اقامتی شما نیز بالاتر خواهد بود .

 

 

 

 

متاسفانه افراد مستقل، شرکتها و کانالهای تلگرامی بی نام و نشان و بی اعتبار با نام هائی نظیر کانون وکلای، ایرانیان مقیم گرجستان، اطلاع رسانی جامع و … با اهدافی نظیر جمع آوری گسترده اطلاعات از ایرانیان مقیم گرجستان، با ارائه پیشنهادات اقامت کارمندی با قراردادهای کاملاً بی اعتبار در مدتی مدید با کسب مبالغ کلان و با پیشنهاد اقامت تضمینی در زمره شرکتها و افراد غیرحرفه ای قرار داشته و پیشنهاد میکنیم از این دسته از کانالهای تلگرامی بی نام و نشان، شرکتهای دروغین و افراد بی نام و نشان فاصله گرفته تا در امر اخذ اقامت گرجستان در زمره افراد متضرر و مالباخته قرار نگیرید، تجربه نشان داده که در گرجستان افرادی که از کانالهای تلگرامی و شرکتهائی که مدعی بازپس گیری حقوق ایرانیان در گرجستان هستند، فاصله نگرفته اند بیش از پیش متضرر شده اند، زیرا بسیاری از این افراد و کانالها با حمایت مالی گسترده بدنبال جمع آوری اطلاعات از ایرانیان هستند. این دسته از کانالها و شرکت ها بدنبال فروش جعلی و ارائه خدمات اقامتی به خصوص کارمندی هستند که پیشنهاد میکنیم از آنها فاصله بگیرید .

 

اگر اقامت خود را بصورت کاری اخذ کردید ، هر ماه موظف به پرداخت مالیات هستید، مالیات بر حقوق در گرجستان، ۲۰ درصد می باشد . به طور مثال اگر در یک شرکت گرجی مشغول بکار شوید و حقوقی بالغ بر ۱۰۰۰ لاری دریافتی شما باشد، مالیاتی که باید به اداره مالیات پرداخت کنید، ۲۰۰ لاری (یعنی ۲۰ درصد از مبلغ کل حقوق) می باشد .

بیشتر بخوانید !
خرید خانه در گرجستان با قوانین جدید

 

 

اقامت گرجستان از طریق تحصیل در گرجستان

تحصیل در گرجستان یکی دیگر از راه های اخذ اقامت گرجستان است .

هر شخصی که در یکی از موسسات آموزش عالی گرجستان برای تحصیل پذیرفته شود، بعنوان دانش آموز و یا دانشجو می تواند اقامت دانش آموزی یا اقامت دانشجوئی گرجستان را اخذ کند.

کافیست شخص در موسسه آموزش عالی و یا در یکی از دانشگاه های گرجستان ثبت نام نموده، هزینه را پرداخت نماید و از دانشگاه محل تحصیل خود نامه ای را دریافت کند که بیان نماید دانشجوی فعلی دانشگاه است، بدین ترتیب می تواند با بردن نامه به ساختمان عدالت گرجستان، درخواست اقامت دهد .

 

 

تحصیل در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

 

 

به شما دانشجوی عزیزی که در گرجستان قصد ثبت نام در یکی از موسسات آموزش عالی و یا یکی از دانشگاه های گرجستان را دارید، پیشنهاد میکنیم اقامت خود را جدی بگیرید، تعداد دانشجویانی که در دانشگاه های گرجستان ثبت نام کرده اند، هزینه واریز نموده اند و به دلایلی (مثلاً حاضر شدن ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه از سفارت گرجستان) مدتی وقت را از دست داده اند و برای تمدید ویزا مجبور به خروج از مرز شده اند و پلیس مرزی گرجستان اجازه ورود مجدد به آنها را نداده بسیار زیاد است .

 

 

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

معمولاً هر شخصی که در گرجستان با یک شهروند گرجی ازدواج نماید، اگر و فقط اگر ازدواج وی واقعی باشد، می تواند درخواست اقامت دهد و معمولاً به این دسته از افراد اقامت دائم گرجستان اعطا می شود.

از نظر فرهنگی ایران و گرجستان و مردم این ۲ کشور شباهتهای زیادی به یکدیگر دارند. در خصوص ازدواج در گرجستان پیشنهاد میکنیم این مقاله را در سایت ما جهت کسب اطلاعات دقیق تر مطالعه بفرمائید.

 

 

 

پاسپورت گرجستان

 

اقامت گرجستان از طریق گرجی های ایران

گرجی های ایران که اغلب در منطقه فردین اصفهان زندگی می کنند به دلیل اینکه اصالت گرجی دارند و آب و خاک اصلی آنان کشور گرجستان است ، می توانند اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

در سال ۲۰۱۹ میلادی، همچنان به افرادی که از طریق آزمایش DNA و بررسی شجره نامه اثبات شود که اصالت گرجی دارند، اقامت و پاسپورت ارائه می شود .

در این زمینه، شخص ابتدا در صورت موفقیت در مصاحبه اولیه، پاسپورت هم میهنی سبز رنگ دریافت می کند و پس از ۸ ماه می تواند درخواست پاسپورت قرمز رنگ و یا پاسپورت ریاست جمهوری گرجستان نماید.

پاسپورت هم میهنی همانند کارت اقامت می ماند و تنها بیان کننده ی این است که شخص اصالت گرجی دارد و بدون محدودیت می تواند از خاک گرجستان خارج شده و به خاک گرجستان وارد شود اما با این پاسپورت نمی تواند به کشورهای دیگر سفر کند . شخص پس از دریافت پاسپورت هم میهنی یک کارت اقامت دائم نیز دریافت می کند .

 

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و یا هر گونه سوال می توانید از طریق بخش نظرات (کامنتها) ما را از نظرات خود مطلع سازید .