اقامت گرجستان برای گرجی های ایران

  • تاریخ انتشار : 2019/07/31
  • نظرات : 2دیدگاه

اقامت گرجستان برای گرجی های ایران

اقامت گرجستان برای گرجی های ایران : اگر از آندسته از افراد باشید که پیرامون اقامت گرجستان و مهاجرت به گرجستان، اخبار را دنبال نمائید و از اطلاعات گوناگون این حوزه خبر داشته باشید، قطعاً با گرجی های ایران آشنایی دارید و می دانید که گرجی های ایران نیز میتوانند اقامت و حتی پاسپورت گرجستان را اخذ نمایند .


گرجی های ایران یکی از قومیت های ساکن ایران هستند که غالباً اقوام، خویشان و نیاکان آنها در زمان قدیم به دلیل مقاومت در برابر پادشاهان ایران، از گرجستان تبعید شده اند و بیشتر این اشخاص در منطقه فردین استان اصفهان ساکن هستند .


سفر میخائیل ساکاشویلی به ایران و به فریدن اصفهان در خصوص رفع مشکلات مهاجرت گرجیان ایران به گرجستان
سفر میخائیل ساکاشویلی به ایران و به فریدن اصفهان در خصوص رفع مشکلات مهاجرت گرجیان ایران به گرجستان

ورود گرجی ها به ایران

گرجی های ایران غالباً در جنگ پادشاهان ایران با گرجستان به ایران تبعید می شوند و خلاصه این رویدادهای که باعث مهاجرت گرجیان به ایران شده عبارتند از :

جدول رویدادهائی که منجر به مهاجرت گرجیان به ایران شده است
جدول رویدادهائی که منجر به مهاجرت گرجیان به ایران شده است


اقامت گرجستان برای گرجی های ایران چگونه است ؟

اگر از گرجی های ایران هستید به شما تبریک میگوئیم زیرا دولت گرجستان ارزش زیادی برای قومیت های اصیل خود قائل است و در زمینه ارائه تسهیلات به این افراد بسیار موثر عمل می کند .


روال اخذ اقامت گرجستان برای گرجیان ایران

گرجیان ایران از طریق ارائه شجره نامه و بنا به درخواست از طرف دولت گرجستان، مورد استعلام قرار میگیرند و به آنها کارت اقامت گرجستان و پاسپورت گرجستان نیز ارائه می شود.

اقامت گرجستان برای گرجی های ایران بدین صورت است که شخص به ساختمان عدالت (ساختمان قارچی) مراجعه می نماید و درخواست اقامت گرجستان از طریق اقوام گرجی را می نماید و پس از آن با تشکیل برخی جلسات از طریق پرسش برخی سوالات به هویت شخص متقاضی پی میبرند و به وی اقامت اعطا می نمایند .

بیشتر بخوانید !
آخرین اخبار اقامت گرجستان

غالباً در این نوع اعطای اقامت نرخ اشتباه کم می باشد زیرا از طریق گرجی های مطمئن که پیشتر در ایران بوده اند این استعلامات صورت می گیرد و در برخی اوقات از شخص مورد نظر شجره نامه می خواهند .


غالباً به گرجی های ایران پاسپورت سبز رنگ ارائه می شود که حکم اقامت دائم گرجستان را برای این افراد دارد ولی از این پاسپورت تنها می توانند برای ورود به گرجستان استفاده نمایند و برای سفر به دیگر کشورها باید پاسپورت قرمز رنگ یا پاسپورت ریاست جمهوری تهیه نمایند .


شخص پس از دریافت پاسپورت سبز رنگ به احتمال زیاد پاسپورت قرمز را نیز دریافت می کند.


لازم است بدانید که برای مصاحبه اعطای پاسپورت سبز رنگ به گرجی های ایران ، زبان مصاحبه گرجی می باشد و شخص لازم است به زبان گرجی مسلط باشد .


پس از آنکه شخص پاسپورت سبز گرجستان را اخذ نمود می تواند برای پاسپورت ریاست جمهوری گرجستان نیز اقدام نماید (پاسپورت اصلی گرجستان به رنگ قرمز) و پس از ۶ الی ۹ ماه به وی پاسپورت قرمز گرجستان ارائه می شود و دریافت این پاسپورت به منزله دریافت شهروندی درجه یک گرجستان می باشد و شخص با این پاسپورت میتواند به عنوان یک شهروند گرجی به دیگر کشورها نیز سفر نماید .


در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص اقامت گرجستان برای گرجی های ایران می توانید در همین قسمت و از بخش کامنت ها سوالات خود را مطرح فرمائید .