اقامت گرجستان ۲۰۱۸

  • تاریخ انتشار : 2017/12/20
  • نظرات : 6دیدگاه

اقامت گرجستان ۲۰۱۸

همراهان گرامی شرکت سام جورجیا، با عرض سلام و احترام خدمت شما .

در این نویسه قصد داریم به موضوع اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۸ بپردازیم. نکاتی که می بایست برای اخذ اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۸ مدنظر داشته باشید .

پیشتر در مورد این موضوع که روند اخذ اقامت گرجستان در سال جدید میلادی پیچیده تر می شود صحبت کردیم، اما در اینجا قصد داریم نکات کلیدی مربوط به اقامت کشور گرجستان در سال ۲۰۱۸ را برای شما بیان نمائیم .

 

نقشه گرجستان

 

در صورتی که اولین بار است از سایت ما بازدید می نمائیم جهت کسب اطلاع از موضوع اقامت گرجستان به این لینک مراجعه فرمائید .

می دانید که کشور گرجستان، کشوری است که در منطقه ای کاملاً استراتژیک از نظر تجارت، واقع شده که در واقع پل تجاری میان اروپا، آسیا و خاورمیانه می باشد و از این رو در سالهای اخیر مورد توجه اتحادیه اروپا و سرمایه گذاران قرار گرفته است .

هزینه زندگی کم، مالیات بسیار کم و موقعیت عالی برای تجارت، زندگی در گرجستان را شیرین جلوه می دهد.

از طرفی دیگر نیز توجه ویژه غرب و بالخص اتحادیه اروپا و آمریکا به کشور گرجستان، هر ساله به قدرت تجاری و سیاسی این کشور می افزاید .

 

حال ممکن است راغب باشید که بدانید آیا روند اخذ اقامت گرجستان همانند گذشته است و اگر خیر چه راه هائ برای دریافت اجازه اقامت در این کشور زیبا وجود دارد .

در سالهای پیشین، روند اخذ اقامت بسیار ساده تر بود بدین صورت که در ساده ترین حالت، شخص ثبت شرکت می نمود و از طریق شرکت خود نیز اقامت دریافت می نمود.

اما پس از گذشت مدتی دولت گرجستان متوجه صوری بودن ۹۰ درصد از شرکتها نمود و به منظور غربال نمودن افرادی که قصد راه اندازی تجارت و سرمایه گذاری دارند از دیگر افراد قوانین اقامتی را سخت تر نمودند به طوری که در حال حاضر روند اخذ اقامت چالشی شده است .

 

روند اخذ اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۸

همراهان گرامی توجه داشته باشید که دولت گرجستان در جهت اعطای اجازه ی اقامت به شما سخت گیری های بیشتری را خواهد داشت لذا در وحله اول، سعی کنید تحقیق فراوان نمائید و مشاوره بگیرید و در وحله بعدی نیز به شرکتهای معتبر مراجعه فرمائید، در اینجا می توانید در خصوص نحوه پیدا نمودن یک شرکت معتبر برای انجام امور حقوقی در گرجستان مراجعه فرموده و مطالب را به دقت مطالعه نمائید .

بیشتر بخوانید !
اقامت در گرجستان از طریق سرمایه گذاری

 

 

پرچم گرجستان

 

در سیستم جدید دولتی گرجستان برای اعطای اقامت بسیاری از افراد غربال می شوند و قربانیان این غربالها افرادی نیستند جز کسانی تنها می خواهند کارت اقامت گرجستان را برای مدتی اخذ نمایند .

به شما توصیه می نمائیم که در راه زندگی، کار و اخذ اجازه اقامت در گرجستان، راه صداقت را در پیش بگیرید.

پیش از این، اقامت کارمندی نیز راحت تر بود، اما با حضور بازرسان و سخت گیری های بیشتر، عدم حضور شما بعنوان یک کارمند می تواند روند تمدید اقامت شما را دچار مشکل نماید .

 

ثبت شرکت و اخذ اقامت گرجستان ۲۰۱۸ :

در صورتی که نیاز دارید از طریق ثبت شرکت اقامت گرجستان را در سال جدید میلادی اخذ نمائید، اکیداً به شما توصیه می نمائیم که برای شرکت خود حتماً دفتر اجاره نمائید و کارمندی را بعنوان منشی استخدام نمائید و بصورت ماهیانه و مرتب مالیات خود را رد کنید، همچنین به شما توصیه می نمائیم کارمندی را بعنوان منشی استخدام نمائید که گرجی باشد.

همچنین در صورتی که هزینه ای برای شرکت خود انجام میدهید و یا معامله ای را انجام می دهید و یا خدماتی را در اختیار دیگر شرکت ها قرار می دهید بابت آنها قرارداد تنظیم کرده و یک رسید آنها را دریافت کنید و یا برای خدمت ارائه شده فاکتور رسمی تهیه نمائید و مالیات آنها را نیز پرداخت نمائید .

 

 

ثبت شرکت در گرجستان ۲۰۱۸

 

همچنین توجه داشته باشید که چند ماهیست که اکثر بانکهای گرجستان، حساب بانکی را با ارائه پاسپورت برای ایرانیان افتتاح نمی نمایند لذا توصیه می کنیم که پس از ثبت شرکت خود به دنبال اخذ اقامت بوده و پس از اخذ اقامت با ارائه آی دی کارت خود، حساب شخصی و یا شرکتی را افتتاح نمائید .

 

نکته: همراهان گرامی توجه داشته باشید که در حال حاضر اکثر بانکهای گرجستان برای ایرانیانی که تنها برای افتتاح حساب پاسپورت ارائه می دهند حساب باز نمی کنند، در این میان تعداد بانکهای کوچکی که حساب افتتاح می نمایند بسیار کم است، توجه داشته باشید که موضوع عدم افتتاح حساب بسته به کم تجربگی و یا آگاهی کم شرکت حقوقی که به آن مراجعه می نمائید ندارد .

 

اقامت کارمندی گرجستان در سال ۲۰۱۸ :

همراهان گرامی توجه داشته باشید که اخذ اقامت کارمندی گزینه ای راحت تر نسبت به دیگر روشهای اخذ اقامت گرجستان می باشد اما در سال ۲۰۱۸ این گزینه نیز دچار تحولات بسیاری خواهد شد.

بیشتر بخوانید !
مطمئن ترین روشهای اخذ اقامت گرجستان

پس بعنوان یک نکته مهم به شما یادآوری می نمائیم که هیچکس بجز رئیس جمهور گرجستان و یا نخست وزیر این کشور نمی تواند اقامت گرجستان را برای شما تضمین نماید .

در حال حاضر شرکت سام جورجیا، این گزینه را برای اخذ اقامت به شما پیشنهاد نموده اما همچنان تاکید می نمائیم که هیچگونه تضمینی برای اعطای اجازه اقامت گرجستان برای شما وجود ندارد زیرا سیستم دولتی گرجستان در سال جدید روند سخت گیرانه تری را در پیش خواهد گرفت تا بتواند گزینه های واقعی را از صوری تشخیص دهد .

 

اقامت کارمندی گرجستان

 

اما برای اخذ اقامت کارمندی گرجستان ، وقتی که به عنوان یک کارمند شرکت واقع در گرجستان (ملیت اهمیتی ندارد) و به یک شرکت معتبر معرفی شوید احتمال اعطای اقامت به شما بالا خواهد رفت.

همچنین توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر می بایست قدمت خوبی داشته باشد و معتبر باشد ، حضور شما بعنوان یک کارمند در یک شرکت غیرمعتبر که موارد مالیاتی را بصورت مرتب اعمال نمی نمایند حتی می تواند برای شما مشکل ساز بوده و روند تمدید اقامت شما را دچار مشکل بنماید .

 

نکته: همانطور که پیشتر نیز به شما گفتیم، هیچگونه تضمینی برای اعطای اقامت گرجستان به شما وجود ندارد و به شما اکیداً توصیه می نمائیم از شرکتها و افرادی که قول تضمین اقامت گرجستان را به شما می دهند فاصله بگیرید زیرا بیشتر به دنبال سود شخصی هستند .

 

خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۸ :

یکی از مطمئن ترین روشها که به احتمال زیاد قوانین آن در سال میلادی جدید دچار تغییرات آنچنانی نمیشود روش خرید ملک در گرجستان است که البته به این دلیل که هزینه ی زیادی را دارد و متقاضی می بایست حتماً حداقل به میزان ۳۵ هزار دلار آمریکا در گرجستان هزینه بنماید.

 

خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

 

تا زمان حال و در دسامبر ۲۰۱۷، هر شخصی که حداقل با ۳۵ هزار دلار آمریکا و بصورت کارشناسی شده ملک خریداری نماید به وی ، بدون چون و چرا اقامت یک ساله اعطا می نمایند و پس از آن ، می توان این نوع اقامت را تمدید نمود.

بیشتر بخوانید !
آخرین اخبار گرجستان

در اکثر اوقات نیز بدون مشکل این نوع از اقامت تمدید می شود اما در حال حاضر مشخص نیست چگونه تغییراتی ممکن است در سال ۲۰۱۸ برای این روش رخ دهد اما می توانیم متصور این قضیه باشیم که اینگونه اقامت همچنان پابرجا بوده و به نوعی دولت گرجستان نیز از آن استقبال می نماید.

پس اگر هزینه لازم برای خرید یک ملک مناسب در گرجستان را دارید، پیشنهاد می کنیم روزه شک دار نگیرید و یک ملک مطمئن را خریداری نمائید .

 

اقامت گرجستان با سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ :

از دیگر موضوعاتی که ممکن است تغییراتی در روند اجرا و اعطا داشته باشد، موضوعات مربوط به سرمایه گذاری می باشد.

طبعاً موضوع سرمایه گذاری به نفع دولت این کشور می باشد اما می بایست آهسته قدم بردارید زیرا هرچه به جلوتر می رود، روند نزدیک شدن گرجستان به کشورهای غربی سرعت میگیرد و همین موضوع می تواند دلیلی بر تغییرات ساختاری در موضوع سرمایه گذاری در گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی بلاخص ایرانیان باشد .

 

سرمایه گذاری در گرجستان

 

در خصوص این موضوع به شما اکیداً توصیه می نمائیم که بسیار تحقیق نمائید، مشاور بگیرید و به هیچ عنوان در خصوص سرمایه گذاری عجول نباشید زیرا سرمایه گذاری در گرجستان با توجه به ظرفیت محدود می تواند شما را متضرر نماید، پیشنهاد ما به شما در صورتی که تخصص آن را دارید موضوع ساخت و ساز و یا کشاورزی است ، اگر پتانسیل آن را دارید، در مورد آن تحقیق نمائید و شروع بکار نمائید، گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در گرجستان است .

 

نتیجه گیری:

همراهان و هموطنان گرامی، به شما اکیداً توصیه می نمائیم که پیش از هرگونه عمل مشاوره بگیرید .

موضوعات خود را بروی کاغذ آورده و مسیر خود را بدرستی تعیین نمائید .

اخذ اقامت گرجستان با این روند هر روز سخت تر می شود پس بهترین راه این است که بصورت دقیق مشاوره گرفته و پس از بررسی دقیق موضوعات تصمیم اتخاذ نمائید.

 

اقامت گرجستان ۲۰۱۸

 

 

توجه نمائید که در نویسه فوق اشاره ای به اقامت گرجستان از طریق ازدواج و یا اقامت تحصیلی نکرده ایم زیرا تقریباً کلیه درخواست های اقامت از طریق ازدواج صوری را منتفی می دانیم .

همچنین اقامت از طریق تحصیل نیز تغییرات خاصی نخواهد داشت و می توانید در این قسمت بیشتر در این خصوص مطالعه نمائید .

 

در صورت داشتن هرگونه سوال، ما را از طریق بخش کامنتها مطلع نمائید .