امضای قرارداد دفاعی گرجستان با MBDA

قرارداد دفاعی گرجستان با MBDA

به گزارش پایگاه خبری سام جورجیا، و بر اساس گزارش وزیر دفاع گرجستان تینا خیداشلی، گرجستان سند همکاری دفاعی را با یکی از تولیدکنندگان موشک با نام MBDA به منظور خرید سامانه های پیشرفته دفاعی امضا نمود .

این سند همکاری و توافق در تاریخ ۱۰ جولای ۲۰۱۷ میان وزیر دفاع گرجستان و آنتونی بوویر مدیر اجرائی MBDA امضا شد.
همچنین این توافق تنها پس از یک ماه از گذشت امضای قرارداد با کمپانی ThalesRaytheonSystems صورت پذیرفت که یک شرکت در زمینه تولید رادارهای جاسوسی و سیستم های فرماندهی و کنترل می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که ، هیچکدام از مقامات رسمی در مورد ارزش و محتوای این سندهای توافق بدلیل مسائلی امنیتی سخنی به میان نیاورده اند.

 

 

گرجستان از امضای سند همکاری با فرانسه در مورد خرید سیستمهای پدافند هوائی خبر میدهد

وزیر دفاع گرجستان، خیداشلی پس از امضای قرارداد همکاری با MBDA گفته که این قراردادها، امنیت هوائی گرجستان را تضمین می نمایند.
به گفته وی : هدف اصلی برآورده شده، بطوری که ما یک زیرساخت قدرتمند را برای تضمین پدافند هوائی گرجستان خریداری نموده ایم که در حال حاضر با سیستم های ناتو سازگار است و سلاحهای دفاعی خریداری شده از پیشرفته ترین سیستم های دفاعی حال حاضر در جهان هستند

وی همچنین افزود : برای من با در نظر گرفتن موضوع قرار داد و میزان هزینه، رسیدن به این توافقات جای بسی خرسندی دارد

وزیردفاع گرجستان همچنین گفت: شرکای فرانسوی سطح بالائی از مشارکت و تمایل به کمک به ما را نشان دادند، چنین تصمیماتی قطعاً بدون اراده سیاسی ساخته نمی شود.

بیشتر بخوانید !
گرجستان ششمین کشور امن جهان

همچنین وی افزوده اجرای قرارداد از اول ژانویه خواهد بود .

خیداشلی همچنین افزود، “شخصاً فکر میکنم برخی از قسمت های توافقات باید در معرض عموم قرار بگیرند” .

وی گفت، “اما در وحله اول می بایست در خصوص قراردادها گزارشی را به گیورگی مارگولاشویلی رئیس جمهور گرجستان و گروه اعتماد که متشکل از یک تیم ۵ نفره از قانونگذاران که مسئول نظارت پارلمانی بر هزینه ای دفاعی هستند، ارائه دهد”.