انواع اقامت گرجستان به صورت مختصر

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
  • نظرات : 82دیدگاه
انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان

اقامت گرجستان و انواع آن : ابتدا لازم به ذکر است که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد که عبارت است از ؛ اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه میدهد چندین سال در خاک گرجستان زندگی کنید و از کلیه ی حقوق شهروند گرجستان بودن برخوردار باشید به جز حق رای و پاسپورت گرجی !

اما شهروندی ؛ اقامت همیشگی و دائم گرجستان است که پاسپورت گرجی و حق رای نیز به شما اعطا میشود.

در بخش اول به اخذ اقامت میپردازیم :

 

۱- ثبت شرکت در گرجستان :

این روش یکی از معمول ترین روش های اخذ اقامت گرجستان است که فرد با ثبت شرکت در گرجستان صاحب اقامت میشود.

 

۲-ازدواج با شهروندان گرجی :

اگر شما با شهروندان گرجستان(اعم از زن و مرد) ازدواج کنید میتوانید که کارت اقامت گرجستان را دریافت کنید.

 

۳-اقامت کاری و تحصیلی :

اگر شما برای شرکتی ثبت شده در گرجستان (ملیت مهم نیست) کار میکنید میتوانید نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید.

اگر شما با یکی از دانشگاه های گرجستان اعم از عمومی یا خصوصی به توافق برسید که قبول کنند در آنجا تحصیل کنید میتوانید از دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید.

 

۴-خرید خانه در گرجستان :

طبق قانون جدید اگر شما در گرجستان خانه ای که قیمت آن بیشتر از ۳۵ هزار دلار باشد را داشته باشید میتوانید درخواست اقامت بدهید.

 

۵- سرمایه گذاری در گرجستان : اگر شما در گرجستان سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰ هزار لاری (تقریبا ۵۰۰ میلیون تومان) انجام دهید پس از انجام کارها شما میتوانید اقامت دائم گرجستان و پس از مدتی شهروندی را دریافت نمایید.

 

۶-گرجی های ایران :
پس از احراز صلاحیت ها و مشخص شدن گرجی بودن فرد و تائید وی اقامت گرجستان به گرجیان ایران اعطا میشود و پس از مدتی میتوانند شهروندی گرجستان را دریافت کنند.
(داشتن پاسپورت هموطنی گرجی الزامیست)

(در کلیه ی موارد فوق به جز مورد ۶ ؛ باید ۲ الی ۴ سال اقامت را تمدید کنین تا شهروندی و پاسپورت گرجی به شما اعطا شود)

 

شرکت سام جورجیا با بهره وری از وکلای مجرب و با تجربه، برای اخذ اقامت شما بنابه نیاز شما بصورت ۱۰، ۲۰ و یا ۳۰ روزه اقدام نماید. نکته حائز اهمیت این است که بنا بر قوانین رسمی کشور گرجستان در صورتی که جواب اقامت شما منفی باشد می توانید اعتراض خود را در خصوص جواب منفی به دادگاه رسمی در گرجستان اعلام نمائید، تا زمان مشخص شدن جواب دادگاه حق ماندن در خاک گرجستان به مدت ۴ ماه را دارید، همچنان اگر جواب دادگاه منفی باشد، مجدداً می توانید نسبت به رای اخذ شده اعتراض نمائید و مجدداً ۴ ماه دیگر در خاک گرجستان بمانید.

همراهان گرامی سام جورجیا، در صورتی که در خصوص مطالب مطرح شده سوالی دارید، از طریق قسمت نظرات همین پست با ما مطرح نمائید .

با تشکر از شما همراهان گرامی .