انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2018/07/24
  • نظرات : 34دیدگاه

انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان

همراهان گرامی سام جورجیا، با عرض سلام و احترام خدمت شما .

در اینجا به بررسی انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان می پردازیم.

در حال حاضر در کشور گرجستان به دلیل وضعیت مناسب در تجارت آزاد و سرمایه گذاری، مهاجران زیادی به سمت این کشور برای زندگی و بیزنس مهاجرت نموده اند .

اقامت گرجستان از طریق روشهای مختلفی قابل اخذ است که در حال حاضر متداول ترین و معقول ترین روش خرید ملک در گرجستان است، اما در این مقاله کلیه روشها را به تفصیل بیان می نمائیم.

 

چگونه می توانم اقامت گرجستان را اخذ نمایم؟

در حال حاضر، کابینه دولت گرجستان تغییراتی داشته که روند مهاجرت به گرجستان را پیجیده تر نموده است اما همچنان می توان برای اخذ اقامت گرجستان اقدام نمود.

روشهای زیر در حال حاضر روشهای موجود و قانونی برای اخذ اقامت گرجستان هستند. همچنین در این قسمت به روند اخذ اقامت دائم گرجستان نیز اشاره می نمائیم .

سرمایه گذاری در گرجستان

در گرجستان می توانید از طریق روش سرمایه گذاری اقامت دریافت کنید و در صورتی که سرمایه گذاری شما بصورت مستقیم و با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لاری باشد (۱۳۰ هزار دلار) به شما اقامت دائم تعلق می گیرد. فقط باید توجه داشته باشید که اینکار حتمن می بایست بصورت هدفمند انجام شود و پرونده اقامت شما توسط یک وکیل باتجربه به اداره Public service hall ارجاع داده شود .

نکته مهم در این خصوص این است که مدارک و مستندات سرمایه گذاری شما باید به اندازه کافی قوی بوده و فعال بودن شرکت شما را در گرجستان نشان دهد تا با درخواست اقامت شما موافقت شود.

مبلغ سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار لاری برای هر فرد می باشد و در صورتی که چند شریک قصد اخذ اقامت گرجستان به صورت دائم را دارند می بایست هر شریک بصورت مستقیم ۳۰۰ هزار لاری سرمایه گذاری نماید .

بیشتر بخوانید !
بررسی وضعیت فعلی اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

 

 

خرید ملک و خانه در گرجستان

 

خرید ملک در گرجستان

هر شخص مجردی که با میزان حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا (بصورت کارشناسی شده) ملکی را در گرجستان خریداری نماید به وی اقامت موقت گرجستان بصورت یک ساله تعلق می گیرد و در صورتی که این ملک در سالهای آینده به نام طرف باشد ، این نوع اقامت تمدید خواهد شد و پس از ۶ سال ( و در قوانین جدید پس از ۱۰ سال ) به شما اقامت دائم گرجستان تعلق خواهد گرفت .

توجه داشته باشید که مبلغ حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا مدتی دیگر طبق اعلام دولت افزایش خواهد یافت و این مبلغ به ۵۰ هزار دلار افزایش می یابد . منبع خبر به زبان انگلیسی اینجا است .

 

باتوجه به نوسانات شدید بازار ارز ایران و سخت تر شدن روند مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت این کشور به شما اکیداً توصیه می نمائیم که در صورتی که تصمیم به خرید ملک دارید، پیش از متضرر شدن و کم شدن ارزش پول ریالی شما، با پرداخت بیعانه و تبدیل پول خود به دلار از مشاوران سام جورجیا برای اخذ مشورت در خصوص خرید ملک کمک بگیرید .

 

 

تماس با کارشناسان سام جورجیا

 

 

ثبت شرکت در گرجستان

هر شخصی که در گرجستان یک شرکت ثبت نماید ، با فعال نمودن شرکت می تواند درخواست اقامت داده و اقامت اخذ نماید .

در حال حاضر ثبت شرکت در گرجستان برای هموطنان ایرانی با پاسپورت ایرانی مقدور می باشد و هر شخص بدون محدودیت می تواند در گرجستان یک شرکت را به صورت قانونی ثبت نماید و اینکار در ظرف حداکثر ۴۸ ساعت ( دو روز ) انجام می پذیرد .

در صورتی که شرکت شما فعال باشد می توانید بروی آن درخواست اقامت دهید اما فعال بودن شرکت شما به موارد زیادی بستگی داره، از جمله : استخدام حسابدار برای شرکت پرداخت مالیات شرکت بصورت مرتب، پرداخت اجاره و مالیات مربوط به واحد تجاری مورد اجاره، عقد قرارداد بصورت رسمی با دیگر شرکت ها در زمینه کاری خودتان ، حساب بانکی فعال و داشتن تراکنش مالی برای حساب بانکی شرکت و برخی دیگر موارد .

طبق قوانین جاری گرجستان در حال حاضر برای هموطنان ایرانی با داشتن تنها پاسپورت ایرانی حساب بانکی افتتاح نمی شود مگرآنکه کارت اقامت گرجستان را داشته باشید .

 

بیشتر بخوانید !
اقامت موقت گرجستان

 

اقامت کاری گرجستان

در حال حاضر در گرجستان، در صورتی که در یک شرکت گرجی (ملیت مهم نیست) به هر نوع کاری مشغول باشید یا به نوعی کارمند یک شرکت گرجی باشید، به شما اقامت گرجستان تعلق می گیرد. یکی از متداولترین نوع اقامت ها در حال حاضر اقامت کارمندی گرجستان می باشد اما اقامت گرجستان از طریق خرید ملک را بیشتر توصیه می نمائیم .

در این نوع اقامت بصورت ماهانه ملزم به پرداخت هزینه ی مالیات می باشد که حداقل هزینه مالیات ۱۴۰ لاری گرجستان می باشد . هر شخصی که به نوعی در گرجستان مشغول به کار می باشد می بایست ۲۰ درصد از حقوق دریافتی را به عنوان مالیات بر حقوق پرداخت نماید .

 

خدمات شرکت سام جورجیا

 

اقامت تحصیلی گرجستان

در گرجستان در صورتی که بتوانید در یکی از مقاطع تحصیلی از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر، پذیرش تحصیلی دریافت نمائید می توانید اقامت تحصیلی اخذ نمائید، بدین صورت که پس از دریافت پذیرش تحصیلی، از موسسه آموزشی که در آن پذیرش گرفته اید نامه تائیدیه پذیرش دریافت نمائید و از این طریق اقامت تحصیلی گرجستان را اخذ نمائید .

نکته مورد توجه در مورد این نوع اقامت این است که اقامت تحصیلی در سوابق اقامتی فرد ثبت نخواهد شد و در صورتی که فرد بخواهد به سمت اخذ شهروندی گرجستان برود، این نوع اقامت برای وی مناسب نخواهد بود به همین دلیل هیچگونه سوابق اقامتی برای وی ثبت نخواهد شد . این نوع اقامت به دانشجویان و علاقمندان به فراگیری دانش و ادامه تحصیل در کشورهای اروپائی و آمریکا توصیه می شود زیرا تحصیل در گرجستان مزایای زیادی را برای پیشرفت تحصیلی فرد دارد .

بیشتر بخوانید !
صادرات عسل گرجستان به اروپا بدون تعرفه گمرکی

 

ازدواج در گرجستان

در صورتی که با یک تبعه گرجی ازدواج کنید می توانید درخواست اقامت دهید، اما این ازدواج به هیچ وجه نباید صوری باشد زیرا دستگاه های دولتی گرجستان زیرساخت مناسبی را برای بررسی و کنترل این نوع اقامت داشته و می توانند صوری بودن ازدواج را تشخیص دهند . اما در صورتی که ازدواج واقعی و بر اساس قوانین گرجستان باشد احتمال اعطای اقامت دائم گرجستان به وی زیاد می باشد .

 

ازدواج در گرجستان

 

با گذشت زمان، روند اخذ اقامت و مهاجرت به گرجستان ممکن است پیچیده تر از قبل شود اما لازم است بدانید که در حال حاضر، مطمئن ترین روشهای اخذ اقامت گرجستان، خرید ملک و سرمایه گذاری هستند اما با توجه به احتمال قریب الوقوع پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا و معاهده ناتو و پر شدن سقف مهاجرتی این کشور، در صورت داشتن نقشه برای مهاجرت به این کشور خوش آب و هوا و زیبا به شما توصیه می کنیم سریعتر تصمیم گیری و تصمیم خود را اجرائی نمائید زیرا روند رو به رشد قیمت دلار در ایران و نوسانات مربوط به آن ممکن است روند مهاجرت را برای شما پیچیده و در نتیجه غیر ممکن نماید .

 

شرکت خدمات مهاجرتی سام جورجیا با یک دهه سابقه در امور خدماتی و مهاجرتی ، آماده پاسخگوئی به نیاز هموطنان گرامی می باشد و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در بخش نظرات، نظر خود را ارسال نموده و ما را از سوالات و دغدغه های خود آگاه نمائید .