انواع کارت اقامت گرجستان

انواع کارت اقامت گرجستان

همراهان گرامی شرکت سام جورجیا، در این مقاله همراه شما هستیم با توضیح در مورد انواع کارت اقامت گرجستان .

در سیستم دولتی گرجستان، ۲ نوع اقامت وجود دارد. اقامت دائم و اقامت موقت که برای هر کدام از اینها نیز کارت جداگانه ای تخصیص می یابد .

کارت اقامت موقت گرجستان

کارت اقامت موقت گرجستان به چندین صورت بصورت استاندارد صادر می شود که معمول ترین حالتها به قرار زیر است :

  • کارت اقامت موقت ۶ ماهه
  • کارت اقامت موقت ۱ ساله
  • کارت اقامت موقت ۳ ساله
  • کارت اقامت موقت ۵ ساله

لازم به ذکر است که بدانید مدت زمان اقامت بروی کارت ممکن است بصورت غیرمعمول نیز باشد، در یکی از پرونده های مربوط به اقامت، پس از اخذ اقامت ۶ ماهه برای متقاضی اقامت گرجستان، کارت اقامت بصورت ۱۵ ماهه صادر شد ولی در اغلب  مواقع کارت اقامت بصورت موارد ذکر شده در قسمت بالا می باشد . همچنین نکته حائز توجه این است که می بایست ۴۵ روز مانده به اتمام زمان اقامت شما، برای تمدید اقامت شما اقدام نمود.

شهروندی و کارت اقامت دائم گرجستان

کارت اقامت دائم گرجستان

اقامت دائم پس از گذشت تمدید متوالی اقامت موقت شما حاصل شده و در نتیجه اقامت دائم و کارت اقامت دائم به شما داده می شود. توجه داشته باشید که تنها در صورتی که بصورت متوالی اقامت های موقت خود را تمدید نمائید، با درخواست اقامت دائم شما در گرجستان موافقت خواهد شد .

همچنین کارت اقامت دائم معمولاً بصورت ۵ ساله صادر شده و نیاز به تمدید آن را دارید که می توان گفت ۱۰۰ درصد کارتهای اقامت دائم، پس از ۵ سال مجدداً تمدید خواهند شد (تا زمانی که دولت گرجستان تشخیص دهد که شما صلاحیت اخذ شهروندی گرجستان را دارد که در اینجا راجع به آن توضیح داده ایم .

بیشتر بخوانید !
هشدارهای مسافرتی برای سفر به گرجستان

معمولاً ابتاع خارجی با داشتن کارت اقامت دائم گرجستان، از کلیه حقوق شهروندی (بجز حق رای و پاسپورت) برخوردار هستند همچنین پس از ۲ سال از اخذ اقامت دائم می توان درخواست پاسپورت نمود.

هر تبعه خارجی در صورتی که بصورت متوالی و طی ۶ سال کارت اقامت گرجستان را از هر روشی بجز اقامت تحصیلی تمدید کنند تبدیل به کارت اقامت دائم می شود بجز اخذ اقامت با سرمایه گذاری که در آن روش پس از سرمایه گذاری اقامت دائم به سرمایه گذار داده می شود.

 

مدارک مورد نیاز برای کارت اقامت موقت

ترجمه پاسپورت به زبان گرجی، داشتن statement بانکی، حداقل به میزان ۳۸۰۰ لاری و اگر اقامت از طریق ثبت شرکت متقاضی باشد : اجاره نامه های محضری محل کسب و سکونت و مدارک ثبت شرکت.

 

مدارک کارت اقامت دائم

از طریق سرمایه گذاری: مدارکی دال بر سرمایه گذاری مستقیم به میزان حداقل ۳۰۰ هزار لاری

از طریق ازدواج : با یک تبعه گرجی، سند ازدواج و داشتن مدارک محکم و اثبات آن در اداره پلیس امنیت ، بعد از ۵ سال

اگر بخواهید سریع اقدام کنید می بایست از طریق وکیل گرجی اقدام نمائید .