بایدها و نباید های خرید ملک در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2018/07/05
  • نظرات : 4دیدگاه

بایدها و نباید های خرید ملک در گرجستان

در حال حاضر به دلیل وجود فراز و نشیب های مسیر مهاجرت به گرجستان لازم می دانیم نکات مهمی را به شما در این خصوص بیان نمائیم .

در حال حاضر بیشتر ایرانیان به قصد خرید ملک در گرجستان به این کشور سفر می کنند .

توصیه می کنیم مقاله فوق را بصورت کامل مطالعه نمائید تا اطلاعات دقیقتری نسبت به موضوع خرید ملک در گرجستان بدست بیاورید و در خرید دچار مشکل نشوید زیرا در حال حاضر تعداد هموطنانی که به دلیل ناآگاهی در قوانین و عرف بازار اکثراً دچار مشکل خواهند شد کم نیستند .

شرکت سام جورجیا موفقیت را برای هموطنان در کلیه پروسه مهاجرت به گرجستان آرزومند است .

 

شرایط خرید ملک در گرجستان چیست؟

در حال حاضر بعنوان یک ایرانی در گرجستان می توانید با در دست داشتن پاسپورت ایرانی معتبر و قانونی، در گرجستان ملک خریداری نمائید .

شرط اصلی خرید ملک یا خرید خانه در گرجستان این است که حداقل مبلغ خرید شما اگر ۳۵ هزار دلار آمریکا باشد، بنا به درخواست ، به شما اقامت گرجستان را اعطا می نمایند .

اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک توسط بسیاری از کارگزاری های معتبر همانند شرکت سام جورجیا به رایگان انجام خواهد شد.

 

 

خرید خانه در گرجستان و هشدارهای مهم مربوط به آن

 

هزینه های مربوط به خرید ملک در گرجستان شامل چه مواردی است ؟

در گرجستان هزینه های مربوط به خرید ملک شامل موارد زیر است :

  • انتقال سند : پس از خرید ملک برای انتقال سند باید هزینه پرداخت شود اما برخی کارگزاری ها، هزینه انتقال سند را برای متقاضی پرداخت می نمایند .
  • کارشناسی ملک : ملکی که خریداری می شود نیاز به کارشناسی و یا به قولی ارزش گذاری دارد. هزینه مربوط به کارشناسی نیز یک هزینه دولتی است که برخی کارگزاران این هزینه را برای شما پرداخت می نمایند .
  • درخواست کارت اقامت گرجستان : در صورتی که علاقمند به اخذ اقامت گرجستان باشید، این درخواست نیز هزینه دارد که برخی کارگزارن منجمله سام جورجیا، چنین درخواستی را در صورتی که خرید ملک را از قسمت املاک این شرکت انجام دهید، این درخواست رایگان انجام خواهد شد.
بیشتر بخوانید !
تکمیل، ریمونت و بازسازی ساختمان در گرجستان

 

کمیسیون مربوط به خرید ملک در گرجستان را چه کسی پرداخت می نماید؟

در گرجستان ، کمیسیون خرید ملک عرفاً بر عهده ی فروشنده می باشد و خریدار هیچگونه هزینه ای را بابت خرید ملک نباید پرداخت نماید . همچنین بعنوان خریدار در جریان باشید که کمیسیون معمولاً ۳ درصد از کل خرید می باشد .

 

سودجوئی در موضوع خرید ملک در گرجستان چگونه انجام می شود ؟

بسیاری از سودجویان که برای پول و زحمت هموطنان ایرانی ارزشی قائل نیستند و تنها به فکر سود شخصی هستند از طرق مختلف شما را متضرر کرده و خود سود می کنند بطوری که :

زمانی که درخواست خرید ملکی دارید، کارگزاران سوء استفاده گر بروی متراژ ملک شما هزینه می کشند بطوری که اگر قصد خرید ملکی را با متراژ ۹۰ متر داشته باشید و قیمت هر متر ۶۰۰ دلار باشد، هر متر را با هماهنگی فروشنده یا سازنده به شما ۷۵۰ دلار معرفی می نمایند در این صورت تفاوت قیمت به حالت زیر خواهد بود :

 

قیمت واقعی ملک ۹۰ متری با قیمت هر متراژ ۶۰۰ دلار : ۹۰ * ۶۰۰ = ۵۴,۰۰۰ دلار

قیمت ملک ۹۰ متری با قیمت هر متراژ ۷۵۰ دلار با احتساب سوء استفاده برخی کارگزاران غیر معتبر : ۷۵۰ * ۶۰۰ = ۶۷,۵۰۰ دلار

تفاوت قیمت : ۱۳,۵۰۰ دلار که اگر با نرخ فعلی دلار (۸ هزار تومان) در نظر بگیریم، خریدار مبلغ ۱۰۸ میلیون تومان متضرر شده و کارگزار سوء استفاده گر تنها از این بخش ۱۰۸ میلیون تومان سود کرده است !

اگر مبلغ ۳ درصد ملک را نیز در نظر بگیریم که فروشنده بعنوان کمیسیون به کارگزار می دهد ۱,۶۲۰ دلار خواهد بود که در این حالت متوجه خواهید شد که کارگزار نزدیک به ۱۲۰ میلیون تومان تنها از طریق خرید ملک شما سود کرده است !

سوال این است که آیا می توان کارگزاری که حاضر است برای سود شخصی از یک ملک به واسطه خریدار ۱۲۰ میلیون تومان سود کند، آیا قابل اعتماد است ؟

 

بیشتر بخوانید !
گرجستان میزبان مسابقات وزنه برداری جهان

به کدام خریداران ملک در گرجستان اطمینان کنیم ؟

هموطن گرامی، از فروشندگان املاک مدعی فاصله بگیرید، شرکت هائی که کلماتی نظیر هلدینگ یا بزرگترین مرکز املاک در معرفی شرکت خود به کار می برند تنها قصد سوء استفاده از چنین کلماتی را دارند . کارگزارانی که به سود ۳ درصد قانع هستند می توانند مطمئن باشند .

مواردی که بیان شد، مثالهای عینی هستند که برای بسیاری از متقاضیان اتفاق افتاده و به همین دلیل است که شرکت سام جورجیا به رایگان حاضر است مبلغ اصلی ملکی که قصد خریداری آن را دارید برای شما استعلام نماید .

 

به صرفه ترین نوع ملک برای خرید از نظر هزینه در گرجستان چیست ؟

به صرفه ترین نوع ملک برای خرید در گرجستان، ملکی می باشد که بصورت سفید خریداری می شود . چرا که زمانی که شما ملکی را بصورت سفید یا White frame خریداری می نمائید هزینه های گزاف مربوط به سبز کردن خانه منجمله نصب پارکت ، کاغذ دیواری و کابینت و غیره را پرداخت نمی نمائید .

اهمیت خرید ملک بصورت سفید این است که املاک سفید را مستقیماً از سازنده خریداری می نمائید و صاحب خانه ای وجود ندارد که بخواهد سود مربوط به گرین و مبله کردن خانه را از شما بگیرد .