بیمه درمانی در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2017/11/26
  • نظرات : 2دیدگاه

بیمه درمانی در گرجستان

بیمه درمانی در گرجستان : خدمات بیمه درمانی در گرجستان چگونه است؟ آیا بیمه درمانی در گرجستان برای کارمندها و کارگرها بایستی حتما توسط کارفرما انجام شود؟

بیمه درمانی در گرجستان - بیمه جی پی آی

بیمه درمانی در گرجستان – بیمه جی پی آی

بیمه درمانی در گرجستان برای کارمندها یا کارگرها و تمامی افراد شاغل در گرجستان ، ربطی به کارفرما ندارد و هر شخص بنابر نیاز خودش می تواند پوشش بیمه درمانی را انتخاب کند یا آن را نخواهد و کاملا اختیاری است.

معمولا پوشش بیمه درمانی در گرجستان به مانند بیمه تکمیلی در ایران است ، یعنی اینکه اغلب پوشش های پزشکی در آن به صورت کامل پرداخت می شوند ولی در سال دارای یک حد می باشند.

در حال حاضر یکی از بهترین بیمه های خدمات درمانی در گرجستان ، بیمه جی پی آی ( GPI ) است که متقاضیان زیادی هم دارد ، این شرکت خصوصی ، خدمات بیمه پزشکی را در سراسر گرجستان پوشش می دهد.

برای هر پکیج این بیمه یک مبلغ بیمه در سال پرداخت می شود. هزینه بیمه جی پی آی در سال برای هر نفر متقاضی از ۱۸۰ لاری شروع می شود و گران ترین پکیج آن برای هر نفر ۷۲۰ لاری در سال است.

برای پکیج بیمه ۱۸۰ لاری در سال برای هر نفر در بیمه جی پی آی تعهدات زیر حکمفرماست :

پوشش دندانپزشکی = ندارد

پوشش داروخانه = ۸۰۰ لاری در سال

پوشش عمل جراحی = ۵۰۰۰ لاری در سال

پوشش پزشک ، آزمایشگاه و ….. = ۲۵۰۰ لاری در سال

به غیر از پکیج ۱۸۰ لاری در سال برای هر نفر ، پکیج های ۲۶۴ ، ۴۲۰ ، ۵۴۰ و ۷۲۰ لاری در سال برای هر نفر موجود است که سقف تعهدات مختلفی دارند.

بیشتر بخوانید !
گرجستان دقیقاً به چه سمت و سوئی میرود؟ بررسی آینده مهاجرتی گرجستان

با توجه به گران بودن خدمات پزشکی در گرجستان ، توصیه می کنیم به تمامی هموطنانی که قصد مهاجرت و اسکان در گرجستان دارند که :

به محض ورود به گرجستان حتما از بیمه خدمات درمانی استفاده کنند ، زیرا حادثه خبر نمی کند . هر چند همیشه آرزوی سلامتی برای تمامی عزیزان داریم ولی بیمه درمانی در گرجستان از ملزومات مهاجران محسوب می شود.

لازم به ذکر است که در صورتی که تمامی هزینه های بیمه خدمات درمانی را نمی توانید یکجا پرداخت کنید ، شرکت خدمات بیمه جی پی آی ، این مبلغ را برای شما اقساطی می کند.

گرفتن بیمه درمانی در گرجستان ربطی به داشتن کارت اقامت گرجستان ندارد و در صورت نداشتن اقامت گرجستان نیز می توانید ، از داشتن بیمه درمانی بهره مند شوید.

هرچند که شرکت های خصوصی زیادی در گرجستان در زمینه بیمه خدمات درمانی فعالیت دارند ولی جی پی آی به نسبت سایرین در حال حاضر خدمات بهتری دارد.

در حال حاضر که این نوشته منتشر می شود شرکت بیمه جی پی آی دو شعبه در تفلیس پایتخت گرجستان دارد که مشخصات آنها به قرار زیر است :

شعبه اول : تفلیس – خیابان کوستاوا – شماره ۶۷ ( ۶۷ Merab Kostava St )

شعبه دوم : تفلیس – خیابان آقماشنبلی – شماره ۶۱ ( ۶۱ Davit Aghmashenebeli Ave )

شماره تلفن مرکزی تماس با بیمه جی پی آی : ۲۵۰۵۱۱۱ – ۳۲ – ۹۹۵+

آدرس وب سایت اینترنتی بیمه جی پی آی : www.gpih.ge

لازم به ذکر است که بیمه جی پی آی به غیر از بیمه خدمات درمانی ، بیمه های مسئولیت کارفرما ، بیمه کشاورزی و خسارت های مربوط به آنها را نیز پوشش می دهد.

بیشتر بخوانید !
توهین به پرچم آذربایجان در گرجستان

بیمه GPI فقط با یکسری از کلینیک ها و بیمارستان ها در سطح شهرهای مختلف قرار داد دارد و اگر بخواهید که از خدمات درمانی سایر بیمارستان ها و مراکز درمانی که قرارداد با این بیمه ندارند استفاده کنید ، بایستی از بخش حسابداری کلینیک یا بیمارستان مربوطه کلیه هزینه های درمان را با ذکر مشخصات آن تحویل بگیرید و به مسئول بیمه جی پی آی ، آن را بدهید تا بتوانید هزینه های پوشش دار را با توجه به نوع پکیج خودتان ، دریافت کنید.

ولی در کل توصیه می کنیم که لیست کلینیک ها و بیمارستان هایی که با این بیمه درمانی قرارداد دارند را از آنها بخواهید و فقط سعی کنید تا با همان ها کار کنید زیرا در برخی موارد به دلیل سخت گیری های خاص ممکن است تا هزینه های درمان شما در سایر مراکز درمانی پرداخت نشود.

در بیمارستان ها و مراکز درمانی که با این بیمه قرارداد دارند نیازی به تهیه فاکتور حسابداری ندارید ، بلکه هزینه های درمان شما با داشتن دفترچه و کارت مخصوص بیمه ، اتوماتیک محاسبه و لحاظ خواهد شد.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی هموطنان گرامی.