تجارت آزاد در گرجستان

تجارت آزاد در گرجستان

معاهده تجارت آزاد در گرجستان و عدم وجود تعرفه های گمرکی برای سرمایه گذاران فرصت بسیار مناسبی را فراهم می آورد که علاوه بر دسترسی به جمعیت ۴ میلیون نفری ساکنین کشور، دسترسی به بازار جهانی با وسعت بیشتری را فراهم می آورد .

در حال حاضر، گرجستان ، رژیم تجارت آزاد و بدون تعرفه گمرکی (Free Trade Agreement) را با کشورهای عضو معاهده CIS که شامل کشورهای اوکراین، بلاروس، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان و همچنین کشورهای همسایه، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه می باشند را دارد .

 

معاهده تجارت آزاد گرجستان با دیگر کشورها به روایت تصویر به صورت دقیق

 

توافقنامه انجمن AA با اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ امضاء و تصویب شده که شامل توافقنامه گسترده تجارت آزاد است . همچنین در تاریخ ۲۶ ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی گرجستان، معاهده تجارت آزاد را با کشورهای EFTA به امضاء رسانید که  امکان دسترسی به محصولات کشور گرجستان را برای حضور در بازارهای کشورهای ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس فراهم می آورد .

طرح های عمومی گرجستان با کشورهای ایالات متحده آمریکا، ژاپن و کانادا با تعرفه گمرکی پائین تر برای ۳۴۰۰ کالا صادراتی گرجستان تعریف شده است .

همچنین در سال ۲۰۱۶ شروع مذاکرات برای تجارت آزاد میان گرجستان و جمهوری خلق چین شروع شد و در سال ۲۰۱۷ قرارداد نهائی تجارت آزاد میان این ۲ کشور به تصویب و امضای نهائی رسید .

از دید موضوع کنترل مرزی، درصد زیادی از مسافران خارجی به گرجستان از سیاستهای مرسوم گمرکی همراه با دسترسی بالا و پروتکل های منظم اداری لذت می برند .

بیشتر بخوانید !
قیمت خرید آپارتمان در تفلیس

زمان میانگین برای ترخیص کالا ۱۵ دقیقه می باشد که یکی از سریع ترین و کارآمدترین کشورها در میان کشورهای عضو معاهده CIS می باشند که همین موضوع، تجارت در گرجستان را لذت بخش تر و فرصتهای مناسبی را برای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در گرجستان و تجارت فراهم می آورند .

عوارض گمرکی برای ۹۰ درصد از کالاها وجود نداشته و هیچگونه محدودیتی از لحاظ کمی موجود نمی باشد .