تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس : این تله کابین که جزو اماکن دیدنی تفلیس است، میدان اروپا در تفلیس را که منطقه ای بین شاردنی و آولاباری است، به نارین قلعه و مجسمه مادر گرجستان متصل می کند.

تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس

 

قبل از به وجود آمدن این تله کابین برای رسیدن به مجسمه مادر و نارین قلعه بایستی از اتومبیل یا پله هایی که در پایین آن وجود داشت استفاده می شد. به دلیل شیب تندی که برای خودروها وجود داشت و اغلب در زمستان کف آسفالت آن یخ می زد و مشکلات زیادی که برای بالارفتن از آن وجود داشت در روز ۲۳ جون سال ۲۰۱۲ میلادی این تله کابین راه اندازی شد.

تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس در میدان اروپا و ابتدای Rike Park می باشد و علاقمندانی که قصد بازدید از مجسمه مادر گرجستان و نارین قلعه تفلیس را دارند می توانند تقریبا همه روزه از صبح تا شب از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که بلیط آن برای هر نفر به صورت رفت و برگشت ۲ لاری و بلیط یکسره آن فقط یک لاری برای هر نفر است.

تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس

یکسری قوانین هم برای سوار شدن به تله کابین وجود دارد که البته قوانین اجرایی و دولتی نیست بلکه جزو قوانین اجتماعی محسوب می شود که متاسفانه خیلی ها از آن بی خبرند و جا دارد برای کسانی که آنها را نمی دانند بازگو شود تا مجادله لفظی و یا خدای نکرده فیزیکی با کسی بوجود نیاید. اگر می بینید خانواده ای منتظر آمدن تله کابین هستند مثلا یک خانواده سه نفره و یا چهار نفره و شما تک و یا با همسرتان هستید و آنها جلوتر از شما هستند زمانی که سوار بر تله کابین شدند با اینکه شما می بینید تله کابین بازهم جا دارد لطفا سوار نشوید و بگذارید آن خانواده راحت باشند و فقط چند ثانیه صبر کنید تا تله کابین بعدی بیاید و سوار شوید. این نکته اجتماعی را متاسفانه خیلی ها نمی دانند و رعایت نمی کنند به همین دلیل ممکن است مورد مجادلات لفظی قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید !
موزه استالین

روزهای خوش و خاطره انگیز را در گرجستان برای شما آرزومندیم.