توصیه های مهم اجاره خانه در گرجستان

با عرض سلام و احترام خدمت خوانندگان و همراهان عزیز سام جورجیا .

در این نویسه قصد داریم اشاره ای داشته باشیم بر نکات مهمی که در موضوع اجاره خانه در گرجستان به شما کمک های فراوانی خواهد نمود .

توجه داشته باشید که این نویسه پوشش دهنده کلیه نکات مربوط به اجاره ملک در گرجستان نبوده اما کارشناسان سام جورجیا بر این موضوع هستند که نکات کلیدی و مهم را در خصوص اجاره خانه در اختیار شما عزیزان قرار دهند، لذا کمبودهای مربوط به این نویسه را می توانید در بخش نظرات (کامنتها) ذکر نمائید و یا از طریق ایمیل samgeorgiaco@gmail.com برای ما ارسال نمائید، بدیهیست که پس از بررسی نظر شما، این نویسه ویرایش و نکات مورد نظر شما به آنها اضافه خواهد شد .

 

نکات مهم اجاره خانه در گرجستان

نکات مهم اجاره خانه در گرجستان

توجه داشته باشید که نکات مهمی در موضوع اجاره خانه در گرجستان وجود دارد که پیشنهاد می کنیم بعنوان یک هموطن پیش از ورود به گرجستان مد نظر قرار دهید تا در خاک گرجستان دچار مشکل نشده و یا متضرر نشوید .

بغیر از موضوع اجاره روزانه خانه در گرجستان، اجاره خانه بصورت سالیانه نکات خاص خود را دارد که در اینجا منظور اجاره خانه بصورت سالانه و یا ۶ ماهه است :

  • اجاره خانه در گرجستان شامل پرداخت هزینه پیش همانند کشورمان ایران نیست، خانه اجاره شده تنها یک یا دوماه اجاره آخر را بعنوان مبلغ تضمین دارد. بدین معنی که شما پس از عقد قرارداد اجاره خانه بصورت ۶ ماهه یا ۱ ساله، می بایست مبلغ اجاره ماه اول خود را به انضمام یک یا دو اجاره را بعنوان مبلغ تضمین بصورت پیش پرداخت به صاحب خانه پرداخت نمائید، به عبارت دیگر، اگر شما یک خانه را بصورت یک ساله و با مبلغ ۳۰۰ دلار کرایه کرده باشید، در ابتدای کار و بنا به تشخیص صاحب خانه و یا بنگاه معامله املاک می بایست یک یا دو اجاره را نیز علاوه بر اجاره ماه اول خانه بصورت پیش پرداخت به صاحب خانه پرداخت نمائید که در صورتی که یک ماه اجاره را بعنوان تضمین از شما بخواهند می بایست مبلغ ۶۰۰ دلار (اجاره ماه اول و اجاره ماه آخر (که به آن اجاره مبلغ تضمین نیز گفته می شود)) پرداخت نمائید و برای ۲ ماه اجاره بعنوان تضمین می بایست مبلغ ۹۰۰ دلار (یک ماه اجاره ماه اول و ۶۰۰ دلار که جمع ۲ ماه آخر می باشد) را به صاحب خانه پرداخت نمائید، توجه نمائید که این مبلغ اضافی که بعنوان تضمین از شما گرفته می شود در واقع اجاره ماه های آخر قرارداد شماست ینی اگر ۶۰۰ دلار ینی ۲ ماه اجاره را بعنوان پیش پرداخت داده باشید، ۲ ماه آخر نیاز به پرداخت اجاره ندارید، دلیل این موضوع نیز حساس بودن برخی از صاحب های خانه گرجی به اجاره دادن ملک خود به ایرانی ها می باشد. برخی از ایرانی ها با نشان دادن رفتار ناشایست از خودشان برخی مواقع به شان و احترام دیگر هموطنان ضربه می زنند.
  • در کل شهر تفلیس و در نقاط مختلف کشور گرجستان، وسایل نقلیه همانند اتوبوس، تاکسی و ترانزیت (و در برخی نقاط مترو) وجود دارد و در خصوص رفت و آمد نیاز به نگرانی نیست، لذا از نظر رفت و آمد نگران نباشید، در گرجستان، در تمام مناطق وسایل نقلیه وجود دارد .
  • در گرجستان و پایتخت این کشور یعنی تفلیس، منطقه شمالی و یا جنوبی و یا اصطلاحاً پائین شهر و یا بالای شهر چندان معنا ندارد، لذا به هموطنان عزیز اکیداً توصیه می کنیم در جهت انتخاب خانه برای اسکان، نکات اساسی زندگی خود نظیر نزدیکی به محل کار و دیگر فاکتورها را در نظر بگیرید، زیرا از نظر وجود فروشگاه ها و امکانات بصورت معمول، امکانات در همه جای شهر تقریباً و به نسبت یکسان بوده و برای خرید و یا بهره بردن از امکانات خاص نیاز به اسکان در یک منطقه خاص ندارید .
  • در گرجستان، ظاهر بیرونی خانه آنقدرها که برای ما ایرانی ها مهم است، اهمیتی ندارد و گرجی ها نیز بر این موضوع حساسیت ندارد، فلذا، احترام و شخصیت شما، به ظاهر خارجی خانه ی شما بستگی ندارد.
  • خانه ها در گرجستان اکثراً بصورت فرنیش (به معنای با امکانات و تجهیزات کامل، یعنی بصورت مبله) اجاره داده می شوند. سعی کنید خانه ای را اجاره نمائید که حداقل امکانات اساسی یک زندگی را داشته باشند، نظیر ماشین لباسشوئی، تلویزیون، سیستمی گرمایشی و سرمایشی برای تابستان و زمستان، کمد برای وسایل و لباسها و تخت خواب و اینترنت! سعید کنید از پرداخت هزینه های اضافی برای تامین امکانات بپرهیزید. در صورتی که به یک وسیله خاص (مثلاً سیستم کولر و خنک کننده) نیاز دارید، از صاحب خانه درخواست کنید تا آن را برای شما تامین نمایند، زیرا صاحب خانه های گرجی، اکثراً وقتی وسیله ای را نیاز داشته باشید به دلیل اینکه خانه ی فرنیش به شما تحویل می دهند و صاحب خانه و وسایل آن هستند برای شما تامین می نمایند.
  • از وسایلی که بعنوان امکانات خانه در اختیار شما قرار داده می شود حداکثر مراقب را بنمائید، در صورتی که بصورت سهوی و یا عمدی وسیله ای در خانه اجاره شده توسط شما دچار نقصان شود، بنابر تعهدات ذکر شده در قراردادها موظف به پرداخت هزینه تعمیر و یا تهیه وسیله خراب شده هستید .
  • شان و احترام ایرانی بودن خود را حفظ نمائید، خانه ای که اجاره می نمائید محل زندگی شما بوده و قطعاً رفتار ناشایست نظیر صدای بلند ممکن است همسایه های شما را مورد آزاد قرار دهد و در صورت شکایت به پلیس، توسط پلیس جریمه خواهید شد و این یعنی یک نمره منفی برای اقامت شما در گرجستان .
  • اجاره های خانه در گرجستان، اغلب بصورت یک ساله و یا ۶ ماهه در گرجستان عقد می شوند که مدت قرارداد کاملاً به نظر صاحب ملک دارد. اصولاً اجاره خانه و یا دیگر املاک بصورت ۶ ماهه در فصل زمستان راحت تر می باشد زیرا فصل تابستان اکثراً خانه ها در تفلیس بدلیل وجود توریست ها به سرعت اجاره می شوند و صاحبان املاک و خانه ها در گرجستان برای اجاره ملک خود در فصل تابستان نگرانی خاصی ندارد .
  • توجه داشته باشید که هر میزانی که هزینه تضمین از شما بعنوان هزینه اجاره بصورت جلوتر دریافت می شود، در صورت کنسلی قرارداد به شما پس داده خواهد نشد، پس اگر یک خانه را بصورت یک ساله اجاره می نمائید، و ۲ اجاره آخر را نیز بعنوان مبلغ تضمین پرداخت می نمائید، در صورتی که قصد ماندن در آن را نداشته باشید، به هیچ عنوان مبلغ ۲ ماه تضمینی ماه های آخر به شما عودت نخواهد شد، در برخی مواقع این مبلغ سنگین بوده و ممکن است از نظر پولی برای شما بسیار سنگین باشد، پس در انتخاب مکان و هزینه دقت لازم را داشته باشید و پس از آن قرارداد خود را عقد نمائید .
  • خانه هائی که بصورت غیر فرنیش (بدون وسیله) از سمت برخی از صاحبان خانه ها اجاره داده می شوند مقرون به صرفه نیستند و هزینه بسیار کمی بابت فرنیش نبودن خانه از اجاره کم می شود پس توصیه ما اجاره ی خانه های فرنیش است .
بیشتر بخوانید !
صدور مجوز جدید پرواز مستقیم تهران به تفلیس

توجه داشته باشید که در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتری در خصوص موضوعات املاک و مستغلات هستید، به شما پیشنهاد میکنیم با بخش املاک شرکت سام جورجیا تماس حاصل فرمائید و یا در بخش نظرات سوالات خود را مطرح نمائید .