خرید ملک در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2019/08/05
  • نظرات : 135دیدگاه

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان : برای اطلاع از قوانین جدید لینک خرید ملک در گرجستان با قوانین جدید را حتماً مطالعه بفرمائید.

اگر از علاقمندان خرید ملک و خانه در گرجستان هستید، در این مطلب با ما همراه باشید .

دولت گرجستان از چندین سال پیش، برنامه اعطای اقامت موقت گرجستان را برای خریداران ملک و املاک در گرجستان ارائه داد که بر اساس آن، اقامت موقت گرجستان (و نه اقامت دائم گرجستان) از طریق خرید املاک در گرجستان، به خریداران خارجی اعطا می شود .

بر اساس قانون مصوب دولت گرجستان و تعریف شده در متن قانون اساسی گرجستان برای موضوع سرمایه گذاری و اعطای اقامت گرجستان به شهروندان خارجی، هر شخص خارجی که ملکی را با قیمت حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری نماید، می تواند اقامت یکساله گرجستان را اخذ نماید و ملاک قیمت گذاری، قیمتی است که توسط کارشناس رسمی دولت، قیمت گذاری می شود . این املاک، شامل املاک غیرمنقول، واحدهای تجاری، مسکونی و زمین می شود .

در نظر داشته باشید که هرگونه زمین با کاربری کشاورزی قابل فروش و انتقال به افراد خارجی نمی باشد و تنها زمین های کشاورزی در گرجستان را می توانید بصورت طولانی مدت اجاره نمائید .

خرید ملک و املاک در گرجستان در واقع برای افرادی است که نوعی سرمایه گذاری یا کارآفرینی را در گرجستان انجام داده اند و به دنبال مکانی ثابت برای مسکن خود هستند و دیگر قصد پرداخت اجاره خانه در گرجستان را ندارد .

نکته مهم: قانون ۳۵ هزار دلاری خرید خانه در گرجستان در حال حاضر منسوخ شده و این عدد به ۱۰۰ هزار دلار آمریکا تغییر یافته است .

خرید آپارتمان در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان

در این نوشته قصد داریم فواید خرید آپارتمان در گرجستان – خرید خانه در گرجستان و همچنین مزیت های آن را نسبت به خرید آپارتمان در ترکیه شرح دهیم.

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۵ میلادی در پارلمان گرجستان به تصویب رسید ، اتباع خارجی می توانند از طریق خرید خانه در گرجستان یا خرید املاک در گرجستان، اقامت گرجستان را کسب کنند، که منظور از اقامت گرجستان در حقیقت اخذ آی دی کارت گرجستان است، که درباره آن به صورت کاملا مفصل در نوشته اقامت گرجستان با خرید ملک توضیح داده شده است.

فواید خرید آپارتمان در گرجستان در مقایسه با خرید آپارتمان در ترکیه به شرح زیر است :

۱ – حداقل با خرید ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا  100 هزار دلار ملک در گرجستان می توانید اقامت گرجستان را از آن خود کنید در حالی که این رقم در ترکیه جهت خرید یک آپارتمان معمولی هم کفایت نمی کند.

خرید آپارتمان در تفلیس

خرید آپارتمان در تفلیس

۲ – اقامت گرجستان با خرید ملک پس از شش سال تبدیل به اقامت دائم گرجستان می شود که می توانید شرایط لازم آن را در لینک های زیر مطالعه کنید :

بیشتر بخوانید !
شرایط خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

اقامت دائم گرجستان

اخذ پاسپورت گرجستان

در حالی که با خرید آپارتمان در ترکیه شما نمی توانید اقامت دائم ترکیه را از آن خود کنید و فقط سالانه اقامت شما در ترکیه تمدید خواهد شد.

۳ – دورنمای پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا با توجه به اینکه فاز دوم پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا چند ماه پیش به تصویب پارلمان اتحادیه اروپا رسید بسیار روشن تر از ترکیه است و در صورت پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا قیمت ملک خریداری شده توسط شما حداقل سه برابر خواهد شد.

خرید خانه در تفلیس

خرید خانه در تفلیس

۴ – متوسط خرید آپارتمان در تفلیس پایتخت گرجستان حدود مترمربعی نهصد دلار آمریکا است در صورتی که این مقدار در آنکارا پایتخت ترکیه و همچنین شهرهای توریستی آن بیشتر است.حال آنکه حتی خرید آپارتمان در گرجستان در شهرهایی به غیر از تفلیس بسیار ارزان تر است و با حدود چهارصد دلار برای هر مترمربع هم می توان این کار را انجام داد. خرید خانه در تفلیس نیز اگر آن ملک نوساز نباشد هم می توان با حدود مترمربعی پانصد تا ششصد دلار آمریکا هم تهیه کرد. لازم به ذکر است که قیمت متوسط نهصد دلار برای هر مترمربع خرید خانه در تفلیس جهت تهیه ملک نوساز ، منظور بوده است.

انواع ملک مسکونی برای خرید در گرجستان

۱ – املاک بلک فریم : که در واقع مراحل اولیه و اسکلت بندی انجام شده و دیوارکشی داخلی هنوز انجام نشده است .

۲ – املاک وایت فریم : که در واقع سفید کاری در آن انجام شده و دیوارکشی های داخلی آن نیز کامل است و به مرحله سبز نرسیده و کابینت و کف پوش نیز در آن نصب نشده است .

۳ – املاک سبز : که آماده زندگی می باشد. کف پوش و کابینت و کلیه موارد مورد نیاز در آن لحاظ شده و فقط نیاز به مبلمان و وسایل مورد نیاز زندگی دارد .

توصیه ما به شما خرید ملک بصورت وایت فریم است، زیرا از هر نظر تکمیل آن توسط خود شما صورت خواهد گرفت .

جهت مشاوره خرید آپارتمان در گرجستان – خرید آپارتمان در تفلیس – خرید خانه در تفلیس و امور مربوط به اقامت گرجستان با خرید ملک از مشاوره رایگان کارشناسان باتجربه شرکت سام جورجیا بهره مند شوید.

قیمت انواع املاک در گرجستان

توجه داشته باشید که املاک در گرجستان در مناطق مختلف متفاوت هستند اما با در نظر داشتن مطالبی که در این قسمت میخوانید می توانید قیمت حدودی املاک را در مناطق مختلف تفلیس داشته باشید و به همین منوال و باتوجه به اینکه تفاوت قیمت انواع املاک در گرجستان در مناطق مختلف با دیگر مناطق فاحش نیست، تصمیم درستی برای خرید ملک صحیح خود را در گرجستان بگیرید .

بیشتر بخوانید !
اقامت گرجستان با قوانین جدید در سال 2019

واقعیت این است که در گرجستان، مفهومی بنام مناطق بالا یا پائین برای املاک وجود ندارند، به همین دلیل تفاوت قیمت آنچنانی در املاک مشاهده نمی نمایید .

در منطقه شرق تفلیس مناطقی همانند وازیسوبانی، ایسانی، وارکتیلی، منطقه هوالینگ همگی قیمت های نسبتاً مشابهی دارند که در این مناطق با قیمت ۴۵۰ الی ۷۵۰ دلار آمریکا به ازای هر متر می توانید ملک را بصورت سفید تهیه کنید، البته این قیمت مربوط به املاک مسکونی در گرجستان است .

در مناطق مرکزی شهر تفلیس که مناطق خوبی به شما می روند، مناطقه اورتاچالا، میدان آزادی و روستاولی، قیمت ها بین ۸۰۰ الی ۱۳۰۰ دلار به ازای هر متر هستند و مناطق آرام و امنی به شمار می آیند .

در دیگر مناطقی که شامل منطقه سابورتالو که خیابان پکینی در آن قرار دارد، محله واژاب شاولا، واکه، خیابان معروف چاوچاوادزه، میدان ساکادزه و این دست از مناطق، را می توانید با متری ۹۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار تهیه نمائید که در واقع مناطقی نظیر واکه و پکینی مورد پسند ایرانی ها هستند .

قوانین جدید خرید ملک در گرجستان

مطلع باشید که در گذشته، خریداران ملک خارجی در گرجستان (اتباع خارجی) با خرید حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا می توانستند اقامت گرجستان از طریق خرید ملک داشته باشند، این در حالیست که از ابتدای جولای سال ۲۰۱۹ این قوانین تغییر کرد و دیگر با خرید املاک در گرجستان با حداقل قیمت ۳۵ هزار دلار، اقامت گرجستان اعطا نخواهد شد .

بر اساس قوانین جدید، هر تبعه خارجی، تنها با خرید املاک در گرجستان به حداقل قیمت کارشناسی ۱۰۰ هزار دلار آمریکا (چیزی بالغ بر ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آمریکا در زمان نوشتن این مقاله در وبسایت سام جورجیا) می تواند اقامت موقت گرجستان را اخذ نماید .

 

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در گرجستان

برای خرید انواع املاک در گرجستان، در وحله اول پول نقد نیاز دارید، در حال حاضر در گرجستان ملک بصورت اقساطی فروخته نمی شود و اگر بصورت اقساطی واگذار شود، تا زمان تسویه حساب سند بنام مالک منتقل نمی شود. چک نیز در گرجستان معنا و مفهومی ندارد، پس توصیه میکنیم پول نقد به همراه داشته باشید .

اگر در انتقال پول نقد خود در گرجستان مشکلی دارید، با کارشناس انتقال پول سام جورجیا در تماس باشید تا در خصوص انتقال پول به گرجستان شما را راهنمائی نماید : 

۰۰۹۹۵۵۷۴۰۶۷۷۸۱

بعنوان مدارک اصلی، اصل گذرنامه (پاسپورت شخص خریدار) همراه با گواهی عدم سوءپیشینه تائید و ترجمه شده به زبان گرجی از سفارت ایران در گرجستان نیاز است .

بیشتر بخوانید !
واقعیات خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت از دید کارشناسان سام جورجیا

مراحل تهیه گواهی عدم سوءپیشینه برای خرید ملک در گرجستان

برای تهیه گواهی عدم سوءپیشینه، پیش از سفر به گرجستان به یکی از مراکز خدمات پلیس ۱۰+ مراجعه نمائید و درخواست گواهی عدم سوءپیشینه نمائید . پس از دریافت گواهی، به یکی از دارالترجمه های رسمی مراجعه نمائید و درخواست ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه به زبان انگلیسی داشته باشید . 

پس از دریافت گواهی عدم سوءپیشینه بصورت ترجمه شده (حتماً به زبان انگلیسی) به گرجستان سفر کنید و به سفارت ایران در گرجستان مراجعه نمائید . (خیابان چاوچاوادزه پلاک ۸۰ در شهر تفلیس، پایتخت گرجستان) و درخواست تائید و ترجمه رسمی گرجی گواهی عدم سوءپیشینه را بدهید، فرمی به شما تحویل داده می شود که باید مشخصات خود را درج نمائید .

پس از تکمیل فرم و تحویل ترجمه رسمی انگلیسی به سفارت ایران در گرجستان، چند روز بعد، یک گواهی عدم سوءپیشینه تائید شده به زبان گرجی به صورت تک برگی به شما تحویل داده می شود که برای درخواست اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان حتماً به این گواهی نیاز خواهید داشت .

توجه داشته باشید که هنگام مراجعه به سفارت ایران در گرجستان، ترجمه پاسپورت به زبان گرجی را همراه با دیگر مدارک همراه داشته باشید و اگر پیش از آن اقامت داشته اید، کپی کارت اقامت پیشین خود را به مدارک اضافه نمائید .

مشکلات خرید ملک در گرجستان

مشکلاتی در مسیر خرید املاک در گرجستان وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می نمائیم .

در ابتدا و از همه مهمتر وجود دلالان سوء استفاده گر است که با وعده های واهی، تنها قصد فروش ملک خود را دارند . سعی کنید اگر به موضوع مربوط به معامله املاک آشنا نیستید به بنگاه های مطمئن خرید و فروش املاک مراجعه نمائید زیرا ندانستن زبان گرجی در این میان می تواند موجب ضرر شما شود و حتی الامکان قیمت را از چند فروشنده مختلف بپرسید .

یکی دیگر از مشکلات خرید املاک در گرجستان این است که فراهم نکردن مدارک مورد نیاز نظیر پول کافی، ترجمه صحیح مدارک و از دست دادن اصل گواهی عدم سوءپیشینه ممکن است برای شما مشکلاتی را فراهم آورد پس توصیه میکنیم اگر قصد خرید در گرجستان دارید، پس از تهیه گواهی عدم سوءپیشینه، حتماً چند کپی محضری از گواهی خود تهیه نمائید و از کپی محضری برای انجام امور خود استفاده نمائید، زیرا در صورتی که به دلیل ترجمه ناصحیح و یا نقص مدارک، اقامت شما ریجکت شود، این پروسه را مجدداً باید طی کنید که حداقل نیاز به ۱۰ روز زمان دارد .

در خصوص سوالات خرید املاک در گرجستان می توانید از قسمت تماس با ما، با کارشناس ملک سام جورجیا در تماس باشید .

مدارک مورد نیاز برای خرید خرید املاک در گرجستان