خرید ملک در گرجستان با قوانین جدید

  • تاریخ انتشار : 2019/07/13
  • نظرات : 4دیدگاه

خرید ملک در گرجستان با قوانین جدید

هر تبعه خارجی با خرید ملک در گرجستان می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید. اما مدتیست که به دلایل گوناگونی این قانون و دیگر قوانین مربوط به اتباع خارجی در گرجستان دچارتغییر و تحولاتی شده که روند اقامت گرجستان را دچار چالشهای فراوانی نموده است.

قوانین جدید خرید ملک در گرجستان
قوانین جدید خرید ملک در گرجستان

قانون اعطای اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

توجه داشته باشید که در حال حاضر، هر تبعه خارجی که ملکی را (اداری، تجاری، مسکونی، زمین و …) با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری نماید، اقامت موقت گرجستان را اخذ می نماید. این قیمت خرید مربوط به خرید یک ملک است و نمی توانید چند ملک با اعداد و ارقام مختلف خریداری کنید و بعد به فکر اخذ اقامت از طریق چند ملک باشید، قوانین مربوط به مهاجرت به گرجستان بیش از پیش سخت شده و در حال حاضر ارائه کارت اقامت قوانین سخت گیرانه خود را دارد .

پیش از این هر تبعه خارجی با خرید ملک به مبلغ حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا می توانست اقامت گرجستان را اخذ نماید اما به دلیل هجوم زیاد برخی ملیت ها به گرجستان برای خرید خانه و احتمال ورود گرجستان به حوزه شینگن و اتحادیه اروپا، این قوانین تغییرات زیادی داشته و اکنون تنها با حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا می توان اقامت موقت گرجستان را اخذ نمود .

در گرجستان اگر ملکی را با حداقل قیمت ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری نمائید، می توانید اقامت موقت گرجستان را اخذ کنید و پس از آن در سال آینده ، اقامت خود را تمدید نمائید .

خرید ملک های صد هزار دلاری در گرجستان
خرید ملک های صد هزار دلاری در گرجستان

کیفیت ملک های ۱۰۰ هزار دلاری در گرجستان

اگر میخواهید بدانید که میزان کیفیت ملک های بالای صد هزار دلار در گرجستان و مخصوصاً تفلیس چگونه است، باید بگوئیم، کیفیت ملک های بالای صد هزار دلار، در صورتی که آپارتمانهای تازه ساخت باشند، قطعاً خوب است و می توان ملک های نسبتاً شیک و لاکچری را خریداری نمود. بطور کلی اگر ۱۰۰ هزار دلار را سقف پرداخت هزینه برای خرید خانه در گرجستان در نظر بگیریم، می توان قیمت ها و میزان کیفیت و بصورت زیر تقسیم بندی کرد :

بیشتر بخوانید !
قیمت خرید آپارتمان در تفلیس

املاک ۳۵ تا ۵۰ هزار دلاری : املاکی که در این رنج قیمتی هستند، املاک متوسطی هستند، در واقع با تصویب قانون صد هزار دلاری شدن خرید ملک در گرجستان، اکنون نمی توان با این قیمت ملک مناسبی را تهیه نمود، مگر اینکه به فکر کارت اقامت نباشید که در واقع می توان گفت چنین حالتی غیرممکن است زیرا کسی که کارت اقامت گرجستان را نداشته باشد، برای ورود به این کشور دچار مشکل خواهد شد .

املاک ۵۰ تا ۶۵ هزار دلاری : این دسته از املاک گرجستان، کیفیت بهتری را نسبت به دسته اول دارند، زیباتر هستند و در نهایت ارزش خرید بیشتری دارند و نسبت به دسته اول، خرید آنها را بیشتر توصیه میکنیم .

املاک ۶۵ تا ۱۰۰ هزار دلاری: املاکی که قیمت آنها در این محدوده است، طبیعتاً ارزش خرید بالاتری دارند و مهمتر از آنکه ؛ لاکچری هستند و حس آرامش بیشتری را به شما منتقل می کنند (البته اگر واقعاً همان ارزش واقعی را داشته باشند) . بهتر است که به دنبال خرید املاکی باشید که توسط سازندگان ارائه می شوند.

شرکت سام جورجیا برای راحتی خریداران محترم، با شرکتهای گرجی مطمئن در این خصوص قرارداد کاری عقد کرده و بصورت مستقیم از سازندگان ملک را برای شما خریداری می نمایند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس ملک سام جورجیا در تماس باشید : ۰۰۹۹۵۵۷۴۰۶۸۵۷۴

پیش نیازهای خرید ملک در گرجستان چیست ؟

اگر متقاضی خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت این کشور زیبا هستید، مواد زیر را نیاز دارید :

  • گواهی عدم سوپیشینه : در ادامه نحوه تهیه و ارائه آن در گرجستان شرح داده می شود. تنها بدانید که برای اخذ اقامت گرجستان، لازم است گواهی عدم سوءپیشینه خود را با ترجمه رسمی و با تائید سفارت ایران در گرجستان به اداره عدالت گرجستان تحویل دهید تا بتوانید اقامت بگیرید.
  • کارشناسی ملک : زمانی که ملک را خریداری میکنید، کارشناس مبلغی را بعنوان مبلغ کارشناسی ملک در نظر میگیرید که این مبلغ می تواند بالاتر از مبلغ واقعی ملک باشد یا پائین تر از مبلغ فوق. در هر صورت شما برای اخذ اقامت و امور اداری نیاز به کارشناسی ملک دارید و این موضوع برای اتباع ایرانی اجباری است .
بیشتر بخوانید !
اجاره روزانه آپارتمان در تفلیس

نحوه درخواست اقامت چگونه است ؟

پس از آنکه ملک خود را خریداری نمودید می توانید از ۲ طریق درخواست اقامت دهید، یکی اینکه مستقیماً به ساختمان عدالت گرجستان مراجعه نمائید و برگه کارشناسی ملک را همراه با گواهی عدم سوءپیشینه خود ارائه دهید و درخواست تشکیل پرونده اقامت دهید .

روش دیگر این است که توسط سام جورجیا اینکار را انجام دهید که این پروسه به مراتب سریعتر می باشد. در صورتی که خرید ملک خود را از طریق دفتر املاک سام جورجیا انجام داده باشید، هزینه درخواست اقامت شما رایگان خواهد بود .

انواع املاک در گرجستان

املاک مختلفی در گرجستان وجود دارد که خرید همه نوع آنها توسط اتباع خارجی بلامانع است بجز یک مورد آنهم زمین های کشاورزی است .

هر تبعه خارجی در گرجستان می تواند زمین های مسکونی، آپارتمان مسکونی، دفتر تجاری و مغازه را خریداری نماید و در صورتی که حداقل قیمت ۱۰۰ هزار دلار باشد شخص می تواند درخواست اقامت نماید.

پس هر تبعه خارجی انواع املاک را در گرجستان به جز زمین های کشاورزی خریداری نماید و از طریق آن اقامت بگیرد.

گواهی عدم سوءپیشینه

هر ایرانی برای اخذ اقامت گرجستان، لازم است گواهی عدم سوءپیشینه تهیه نماید، حتی اگر قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک و حتی از طریق سرمایه گذاری در گرجستان را داشته باشد.

روال معمول تهیه گواهی عدم سوءپیشینه در گرجستان به قرار زیر است :

  • مراجعه به یکی از مراکز پلیس ۱۰+ و درخواست گواهی عدم سوپیشینه و پرداخت فیشهای مربوط به واریز
  • مراجعه به دارالترجمه رسمی و تهیه ترجمه رسمی زبان انگلیسی از گواهی عدم سوءپیشینه
  • مراجعه به سفارت ایران در تفلیس (خیابان چاوچاوادزه پلاک ۸۰) و پر کردن فرم مربوط به تقاضای صدور گواهی عدم سوپیشینه و تحویل ترجمه رسمی گواهی عدم سوپیشینه .
بیشتر بخوانید !
راهنمای جامع انتخاب تور گرجستان

پس از این مراحل پس از گذشت ۲ الی ۶ روز گواهی سوپیشینه شما آماده می شود که یک گواهی سوپیشینه به زبان گرجی با مهر رسمی سفارت ایران در گرجستان می باشد و دارای ۶ ماه اعتبار است .

کارشناسی ملک

سوال برخی این است که کارشناسی ملک چیست و چرا به آن نیاز دارم؟ کارشناسی ملک سندی است که اثبات می کند خرید شما سندیت دارد، واقعی است و ارزش واقعی ملک شما را مشخص می نماید . در هر سال ممکن است به کارشناسی جدیدی نیاز داشته باشید، توصیه ما این است که ملک زیر صد هزار دلار خریداری ننمائید و حتی اگر می توانید ملکی را خریداری کنید که ارزش ۱۱۰ هزار دلار داشته باشد که اگر هر ساله کمی از ارزش ملک شما کاسته شد، همچنان حداقل مبلغ صد هزار دلار را داشته باشد .

در صورت داشتن هرگونه سوال، ما را از بخش کامنتها در وبسایت مطلع نمائید.