خرید ملک در گرجستان ۲۰۱۹

 • تاریخ انتشار : 2019/04/23
 • نظرات : 2دیدگاه

خرید ملک در گرجستان ۲۰۱۹

آیا از شرایط خرید ملک در گرجستان و نحوه اخذ اقامت از طریق خرید ملک مطلع هستید ؟ در این پست شرایط کامل خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان از این طریق را برای شما همراهان گرامی بیان میکنیم.

 

در این پست موارد ذیل را مورد بررسی قرار می دهیم :

 • شرایط کلی خرید ملک در گرجستان
 • مراحل خرید ملک در گرجستان
 • مدارک لازم برای درخواست اقامت از طریق خرید ملک
 • شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک
 • بررسی شایعات عدم اعطای اقامت در صورت خرید ملک
 • اهمیت گواهی عدم سوءپیشینه در پرونده اقامتی
 • مراحل درخواست اقامت گرجستان برای خریدار و خانواده
 • زمان و نحوه تمدید اقامت از طریق خرید ملک

 

 

شهر تفلیس در گرجستان

شهر تفلیس در گرجستان

 

در گرجستان با خرید هر نوع ملکی (اعم از مسکونی، تجاری و یا زمین) می توانید اقامت بگیرید اما حداقل مبلغ خرید شما نباید کمتر از ۳۵ هزار دلار آمریکا باشد، طبق قوانین فعلی مقرر شده برای اتباع خارجی، اتباع خارجی در صورتی می توانند از طریق خرید ملک، اقامت اخد نمایند که مبلغ خرید ملک حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا باشد و البته طبق قوانین جدید به افرادی که املاک بالاتر از مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری می نمایند، اقامت بلند مدت گرجستان اعطا می شود .

 

گرجستان به دلیل وضعیت آب و هوای بسیار مناسب، وضعیت جغرافیائی استراتژیک برای تجارت و اقتصاد رو به رشد می تواند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری های خرد و کلان و شروع یک زندگی جدید باشد از این رو همواره کارشناسان سام جورجیا، خرید ملک در گرجستان را به متقاضیان عزیز پیشنهاد می دهند چرا که در حال حاضر این برنامه مهاجرتی و سرمایه گذاری از طرف دولت گرجستان همچنان مورد حمایت بوده و مناسب برای افراد برای سرمایه گذاری های خرد و یا کلان می باشد .

 

هر تبعه خارجی در گرجستان می تواند با خرید املاک با شرایط ذکر شده اقامت گرجستان (بصورت یک ساله) را اخذ نماید و هر ساله با در دست داشتن مدارک لازم اقدام به تمدید اقامت بنماید .

 

شرایط کلی خرید ملک در گرجستان

قوانین و شرایط لازم برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک در گرجستان تغییراتی جزئی داشته که در اینجا به بیان آنها می پردازیم.

در ابتدا توجه داشته باشید که هر تبعه ایرانی با داشتن پاسپورت معتبر می تواند اقدام به خرید ملک نماید اما پیش از خرید ملک باید برخی شرایط را فراهم نماید تا در ادامه بتواند اقامت گرجستان را برای خود و اعضای خانواده فراهم نماید و مهمتر از آن بتواند اقامت را تمدید نماید .

 1. فراهم نمودن گواهی عدم سوء پیشینه پیش از سفر به گرجستان به همراه ترجمه رسمی : در صورتی که اطمینان دارید که قصد شما از سفر به گرجستان خرید ملک است، پیش از سفر از طریق مراجعه به یکی از دفاتر خدمات پلیس ۱۰+ اقدام به تهیه گواهی عدم سوءپیشینه نمائید. بدون داشتن گواهی عدم سوءپیشینه به هیچ وجه قادر به اخذ اقامت گرجستان نخواهید بود.
 2. انتقال پول به گرجستان به روش صحیح و اظهار آن در گمرک گرجستان : یکی از مهمترین نکاتی که هر ایرانی برای انجام خرید و سرمایه گذاری امن می بایست مورد توجه قرار دهد این است که پول خود را به دلار و بطور صحیح به گرجستان انتقال دهد . زمانی که با پول وارد فرودگاه گرجستان می شوید در قسمت گمرک مبلغی که به همراه دارید را اظهار نمائید و از روشهای معمول انتقال پول و خرید ملک در گرجستان همانند استفاده صرفاً از کارتخوانهای ایرانی بپرهیزید، پول شما می بایست بصورت سفید وارد گرجستان شود تا شامل بندهای قوانین پولشوئی نشود. در این خصوص از وکلای خبره مشاوره دریافت کنید .
 3. داشتن پاسپورت معتبر : خرید ملک شما از طریق مشخصات شما در پاسپورت در سیستم اداری و ساختمان عدالت گرجستان ثبت می شود، از صحت اطلاعات مندرج در پاسپورت خود اطمینان حاصل نمائید و در صورتی که پاسپورت شما به هر دلیلی دچار نقصان و یا مشکلات ظاهری است در اسرع وقت پیش از سفر، اقدام به تعویض پاسپورت و درخواست پاسپورت جدید بنمائید.
بیشتر بخوانید !
گرجستان میزبان مسابقات وزنه برداری جهان

 

 

شرایط خرید ملک در گرجستان در سال 2019 میلادی

شرایط خرید ملک در گرجستان در سال ۲۰۱۹ میلادی

 

 

مراحل خرید ملک در گرجستان

در گرجستان با مراجعه به دفاتر خرید و فروش املاک می توانید، املاک مورد نظر خود را بیابید ، انتخاب کنید، بازدید نمائید و خرید بنمائید .

توجه داشته باشید بسیاری از دفاتر املاک تنها با هدف جذب مشتری و دریافت پول فعالیت می کنند و بسیاری از دفاتر به امور ملک و حقوقی مسلط نبوده و در جریان افتتاح و ارائه مدارک لازم برای اقامت و پر کردن فرمها به دلیل اقدامات اشتباه و نداشتن اطلاعات کافی، پرونده اقامتی شما را خدشه دار می نمایند. شرکت سام جورجیا با افتخار اعلام می دارد با داشتن پرونده های حقوقی و اقامتی موفق بعنوان یکی از معتبرترین برندهای حقوقی در گرجستان بوده و با تکمیل مدارک به موقع بدون مشکل اقامت گرجستان را از طریق خرید ملک برای شما متقاضی گرامی، اخذ می نماید .

عموماً دفاتر املاک با دریافت مشخصات درخواستی ملک از متقاضی اعم از متراژ، مشخصات منطقه، تعداد ملک درخواستی، مشخصات داخلی واحد، وضعیت ظاهری خانه و … به فایلهای خود رجوع نموده و با نشان دادن عکس و مشخصات و ارائه توضیحات لازم به متقاضی، متقاضی را نسبت به فایلها و املاک در اختیار دفتر خود مطلع می نمایند .

پس از ارائه مشخصات توسط دفتر املاک، در صورتی که متقاضی املاک مورد نظر خود را در بین فایلها پیدا کرده باشد می تواند قرار بازدید را تنظیم نماید، می تواند حضوراً به محل مراجعه کرده و در صورت پسند اقدام به عقد قرارداد برای خرید ملک بنمایند .

اما شما با طی نمودن مراحل فوق در سام جورجیا می توانید با صرفه جوئی در زمان، در کوتاه ترین زمان ممکن ملک خود را خریداری نمائید :

 1. تماس با بخش پشتیبانی شرکت سام جورجیا ( شماره تماس ۹۹۵۵۷۴۰۶۵۵۵۰+) و دریافت مشاوره رایگان به همراه دریافت مشخصات ملک مورد نظر و ارائه اطلاعات لازم برای خرید
 2. تنظیم قرار با کارشناسان سام جورجیا در تاریخ مشخص
 3. انتقال متقاضی از فرودگاه گرجستان به دفتر سام جورجیا
 4. بررسی فایلهای موجود و ارائه اطلاعات دقیق توسط کارشناسان املاک شرکت سام جورجیا
 5. بازدید از ملک مورد نظر
 6. فراهم نمودن مدارک و ارائه به دفتر سام جورجیا
 7. عقد قرارداد خرید خانه
 8. پرداخت هزینه ملک به فروشنده
 9. انتقال سند بنام متقاضی
 10. درخواست اقامت گرجستان توسط کارشناس حقوقی شرکت سام جورجیا

 

بیشتر بخوانید !
موقعیت مناسب گرجستان برای کار و اقامت

کلیه مراحل فوق حداکثر می تواند در ۳ روز توسط کارشناسان دفتر سام جورجیا با موفقیت انجام شوند .

 

 

مراحل خرید ملک در گرجستان

مراحل خرید ملک در گرجستان

 

 

مدارک لازم برای درخواست اقامت از طریق خرید ملک

برای درخواست اقامت از طریق خرید ملک، با ارائه مدارک فوق به دفتر سام جورجیا می توانید اقامت خود را اخذ نمائید :

 1. اصل گواهی عدم سوءپیشینه ای که توسط سفارت ایران در تفلیس به شما تحویل داده شده است .
 2. پاسپورت معتبر بدون اشکال
 3. کارشناسی ملک خریداری شده
 4. سند ملک خریداری شده

توجه نمائید که کلیه مراحل فوق بغیر از مرحله ۱ توسط شرکت سام جورجیا برای متقاضی گرامی صورت می پذیرد .

 

 

شایعات در مورد خرید ملک در گرجستان

شایعات در مورد خرید ملک در گرجستان

 

بررسی شایعات عدم اعطای اقامت در صورت خرید ملک

متاسفانه شایعات بسیاری در فضای مجازی با عناوین عدم اعطای اقامت گرجستان از طریق خرید ملک پخش می شود که با واقعیتی که در گرجستان مشاهده می کنید مغایرت بسیاری دارد.

کلیه افرادی که از سالهای قبل در گرجستان خانه یا ملکی را خریداری نموده اند، مدارک کامل ارائه داده و مراحل اداری اخذ اقامت از طریق خرید ملک را به درستی طی نموده اند موفق به تمدید اقامت شده و کلیه افرادی که ملک خریداری نموده اند موفق شده اند بدون هیچگونه مشکلی اقامت گرجستان را اخذ نمایند .

متاسفانه ۹۰ درصد افرادی که موفق به اخذ اقامت از طریق خرید ملک نمی شوند به این دلیل است که مدارک کاملی را ارائه نمی دهند و یا فرمهای اداری مربوطه را به طرز صحیحی پر نمی کنند و شاید به این دلیل باشد که به افرادی که در اینگونه امور اداری مسلط نبوده مراجعه می نمایند و نتیجه نهائی متاسفانه دریافت یک جواب منفی اقامت خواهد بود که نیازمند پرداخت هزینه و اخذ وکیل برای حذف جواب منفی از روی پرونده می باشد .

 

 

اهمیت گواهی عدم سوءپیشینه در پرونده اقامتی

مهمترین سندی که در پرونده اقامتی شما در گرجستان از طریق خرید ملک باید ارائه شود، گواهی عدم سوءپیشینه است . گواهی عدم سوءپیشینه را از طریق مراحعه به دفاتر پلیس ۱۰+ می توانید تهیه نمائید و با مراجعه به یک دفتر دارالترجمه درخواست ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه بنمائید . پس از مراجعه به گرجستان و دفتر سفارت ایران در گرجستان (خیابان ایلیا چاوچاوادزه شماره ۸۰) ترجمه رسمی انگلیسی گواهی عدم سوءپیشینه را همراه با کپی پاسپورت و کارت اقامت خود (در صورت وجود) دهید و پس از چند روز یک گواهی عدم سوءپیشینه تک برگ به زبان گرجی تهیه نمائید .

تعداد افرادی که پرونده اقامتی آنها در گرجستان به دلیل نقصان گواهی عدم سوءپیشینه رد شده است به بیش از ۸۰۰ نفر می رسد پس دقت نمائید که وجود این گواهی برای هر ایرانی که درخواست اقامت در گرجستان دارد، الزامی است .

توجه نمائید که اصل یا کپی برابر با اصل گواهی عدم سوءپیشینه خود را می توانید همراه با درخواست اقامت و یا در طول بررسی پرونده اقامتی خود به مدارک خود اضافه نمائید .

 

 

مراحل درخواست اقامت گرجستان برای خریدار و خانواده

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک یک موضوع کاملاً تعریف شده در ساختمان عدالت گرجستان و قوانین گرجستان است .

بیشتر بخوانید !
خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت چند گانه

پس از خرید خانه و پرداخت مبلغ به فروشنده، سند بنام متقاضی منتقل می شود و پس از آن یک کارشناس، ملک مورد نظر را کارشناسی می نماید . (مبلغ کارشناسی نباید زیر مبلغ ۳۵ هزار دلار باشد!).

پس از آن با مراجعه به ساختمان عدالت گرجستان (iusticiis sakhli یا Public service hall) مدارک را ارائه می دهید و درخواست اقامت از طریق خرید ملک می نمائید. پس از ۳۰ روز (معمولاً) جواب اقامت شما مشخص می شود و جواب اقامت خود را می توانید از طریق ساختمان قارچی مطلع شوید . پس از دریافت جواب مثبت به ساختمان قارچی برای درخواست کارت مراجعه می نمائید و پس از ۱۰ روز کاری کارت اقامت خود را دریافت می کنید .

متقاضی پس از دریافت کارت می تواند نسبت به دریافت گواهی تاهل و یا نسبیت به سفارت جمهوری اسلامی در تفلیس مراجعه نماید و با پرداخت هزینه های ۲۲ یا ۱۳ یوروی به حساب سفارت ایران در گرجستان گواهی های مد نظر را دریافت نموده و پس از آن گواهی عدم سوپیشینه افراد خانواده را به ساختمان قارچی ارائه دهد .

توجه نمائید که مدت زمان مورد نظر برای بررسی پرونده اقامتی توسط متقاضی مشخص می شود و شخص می تواند درخواست ۱۰ روزه، ۲۰ روزه و یا ۳۰ روزه را داشته باشد .

 

 

سام جورجیا، مشاور املاک موفق در گرجستان

سام جورجیا، مشاور املاک موفق در گرجستان

 

 

زمان و نحوه تمدید اقامت از طریق خرید ملک

پس از دریافت کارت اقامت به مدت یک سال می توانید بدون حضور در گرجستان اقامت گرجستان را داشته باشید . البته توصیه ما به شما این است که بیزنسی هرچند کوچک را برای خود در گرجستان داشته باشید تا اقامت خود را با ثبات بیشتری در گرجستان حفظ کنید. البته این بدین معنی نیست که شخصی که اقامت گرجستان را دارد و صاحب کسب و کاری در گرجستان نیست نمی تواند اقامت خود را تمدید کند اما طبیعتاً دولت گرجستان توجه بیشتری به افرادی که در گرجستان کارآفرینی می کنند دارد .

برای تمدید اقامت خود توصیه می کنیم ۳ ماه پیش از تاریخ باطل شدن کارت اقامت خود (مندرج بروی کارت اقامت گرجستان) به گرجستان سفر کنید، مدارک جدید را تهیه کنید و درخواست اقامت دهید.

معمولاً برای اینکه اقامت شما بصورت متوالی تمدید شود می بایست ۴۵ روز مانده به تاریخ انقضای کارت، درخواست اقامت خود را به ساختمان قارچی (ساختمان عدالت گرجستان) داده باشید تا بتوانید اقامت خود را مجدداً اخذ نمائید . اینکه در ابتدا درست پس از خرید ملک در گرجستان چه مدارکی را ارائه می دهید شرایطی را برای تمدید اقامت شما بوجود خواهد آورد که در صورت اشتباه قطعاً تمدید اقامت شما به سختی خواهد بود . مثلاً در صورتی که در زمان ورود به گرجستان مبلغ خرید ملک خود را در فرودگاه اظهار نکرده باشید، در زمان تمدید اقامت دچار مشکل خواهید شد .

 

همراهان عزیز توجه داشته باشید، اطلاعات صحیح و بروز مربوط به سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان را می توانید بصورت روزانه از طریق وبسایت سام جورجیا دریافت نمائید و با انتخاب صحیح، ملک مطمئن خود را در گرجستان خریداری نمائید و در صورتی که از بخش املاک شرکت سام جورجیا ملک خود را تهیه نمائید، به رایگان و بدون پرداخت هزینه وکالت ، اقامت خود را در گرجستان اخذ نمائید.