خطر ابتلا به ویروس زیکا در گرجستان

خطر ابتلا به ویروس زیکا در گرجستان

خطر ابتلا به ویروس زیکا در گرجستان

خطر ابتلا به ویروس زیکا در گرجستان

خطر ابتلا به ویروس زیکا در گرجستان : ویروس زیکا ( نام علمی: Zika virus ) نام یک گونه از ویروس فرمانرو است و از پشه به انسان منتقل می‌شود. ابتلا به این ویروس بیشتر در نقاطی از آفریقا و جنوب‌شرق آسیا دیده شده است.

ویروس زیکا توسط پشه‌ای موسوم به «آیدس آیگیپتی» (حشره مصری) منتقل می‌شود که ناقل بیماریهای دیگری از جمله تب زرد و تب دنگی نیز هست. در حال حاضر هیچ واکسن یا درمانی برای ویروس زیکا در دست نیست. انتقال ویروس زیکا در مواردی از طریق ارتباط جنسی هم گزارش شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که سواحل گرجستان جزو مناطق پر ریسک ابتلا به زیکا است و مواردی از ردپای این پشه در سواحل گرجستان دیده شده ، ولی رییس اداره بیماری های واگیردار گرجستان این موضوع را رد کرد و گفت : در کل منطقه قفقاز جنوبی هنوز هیچ موردی از این بیماری به ثبت نرسیده است.

اطلاعیه شرکت سام جورجیا : با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی درباره پر ریسک بودن سفر به سواحل گرجستان بدلیل ابتلا به ویروس زیکا ، از کلیه هموطنان گرامی خواهشمندیم ضمن رعایت موارد ایمنی در این زمینه ، از سفر به شهرهای ساحلی گرجستان مانند : باتومی ، پوتی ، کبولتی خودداری نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آخرین وضعیت سفر به گرجستان با کارشناسان شرکت سام جورجیا تماس بگیرید.

جدیدترین اخبار گرجستان را از وب سایت سام جورجیا دنبال کنید…..

بیشتر بخوانید !
پکیج جامع آموزش زبان گرجی