خودروهای هیبریدی و الکتریکی، هدایای دولت ژاپن و کمپانی میتسوبیشی به گرجستان

خودروهای هیبریدی و الکتریکی، هدایای دولت ژاپن و کمپانی میتسوبیشی به گرجستان

ژاپن ۹۶ خودروی هیبریدی و الکترونیکی را به وزارت کشور گرجستان هدیه داد.

به گزارش سام جورجیا، دولت ژاپن و کمپانی میتسوبیشی تعداد ۹۶ خودروی هیبریدی الکترونیکی را به وزارت امور داخلی کشور گرجستان هدیه دادند .

در ابتدا این خودروها برای کابینه وزرای گرجستان در نظر گرفته شده، با این حال طبق نظر نخست وزیر گرجستان، گیورگی کویریکاشویلی و رضایت کلیه وزرا کلیه خودروها در اکنون توسط پلیس گشت و پلیس وزارت امور داخلی گرجستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

 

 

گیورگی کویریکاشویلی در سخنرانی مراسم ویژه ای که در تفلیس برگزار شده از دولت ژاپن، سفیر ژاپن در گرجستان و شرکت میتسوبیشی بابت این هدیه بسیار ویژه قدردانی کرده است .

در این مراسم ویژه در که تاریخ دوم فوریه ۲۰۱۸ در پایتخت گرجستان، تفلیس برگزار شد مقامات رسمی گرجستان و نمایندگان سفارت ژاپن در گرجستان نیز حضور داشتند .

وزیر امور خارجه گرجستان در این مراسم از اهمیت ویژه موضوع امنیت کشور گرجستان سخنرانی نمود و این موضوع را مهمترین موضوع در دولت گرجستان عنوان نمود.

وی همچنین موضوع اکولوژی را یکی دیگر از موضوعات پر اهمیت دولت گرجستان عنوان نمود و خودروهای جدید الکترونیکی هیبریدی را که مناسب برای محیط زیست هستند را قدم مثبتی در موضوع اکولوژی قلمداد نمود .

وی افزود دولت گرجستان به منظور پشتیبانی موضوع اکولوژی و اهمیت محیط زیست مالیات مربوط به واردات خودروهای الکترونیکی را حذف و به میزان ۶۰ درصد مالیات را برای خودروهای هیبریدی کاهش داده است و این موضوع را دال بر واردات خودروهای ۳۵ الی ۴۰ درصدی هیبریدی و الکترونیکی دانست .

بیشتر بخوانید !
افزایش صادرات گرجستان با اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه CIS در ماه های ابتدائی 2018

 

 

 

 

وی همچنین در خصوص اصلاحات برنامه ریزی شده در وزارت کشور گرجستان نیز صحبت کرد .

همچنین وزیر خارجه دولت گرجستان اظهار داشت که ژاپن در دو هفته گذشته  به دلیل پشتیبانی دولت از کشتی گیر گرجی  و پیروزی وی در مسابقات توکیو در رسانه های گرجستان برجسته بوده است .

کویریکاشویلی همچنین گفت چنین پیروزی، پیروزی مشترک ما بوده و من بسیار خوشحالم زیرا سفیر ژاپن در گرجستان اولین شخصی بود که این پیروزی را به من تبریک گفت .

 

 

 

همچنین به گزارش سام جورجیا در طی این مراسم گیورگی گاخاریا وزیر کشور گرجستان از پشتیبانی بزرگ کشور ژاپن قدیر نمود و اظهار داشت که این خودروها نقش خود را در اجرای یک برنامه بلندپروازانه که وزارتخانه تعیین کرده و پلیس گشت و پلیس جنائی کشور را اصلاح می نماید ایفا می کند. برنامه ارائه مدیریت یکپارچه برای کنترل مرزی .

وزیر امور خارجه در این خصوص گفت که برنامه اصلاحات در حال حاضر آغاز شده است .