دانشگاه جاواخیشویلی تفلیس

  • تاریخ انتشار : 2016/04/17
  • نظرات : 13دیدگاه
javaxishvili

دانشگاه جاواخیشویلی تفلیس ( دانشگاه دولتی تفلیس )

دانشگاه جاواخیشویلی تفلیس

دانشگاه جاواخیشویلی تفلیس : نام دیگر دانشگاه جاواخیشویلی، دانشگاه دولتی تفلیس ( Tbilisi State University ) است. دانشگاه جاواخیشویلی در سال ۱۹۱۸ میلادی توسط پروفسور ایوانه جاواخیشویلی تاسیس شد. برترین دانشگاه منطقه قفقاز از نظر رتبه و رنکینگ جهانی و همچنین کیفیت آموزشی، دانشگاه دولتی تفلیس است.

کلیه مدارک علمی صادر شده از دانشگاه جاواخیشویلی، مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است و با توجه به شهریه های ناچیز این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های اروپا، آمریکا و کانادا، و همچنین بالابودن رتبه علمی این دانشگاه که آن را هم رده دانشگاه های مطرح جهان قرار داده است ، باعث شده همه ساله متقاضیان زیادی به خصوص از کشور هندوستان و همچنین از کشورهای آفریقایی در آن مشغول به تحصیل شوند و از این طریق بتوانند اقامت گرجستان را کسب کنند.

دانشگاه دولتی تفلیس

دانشگاه جاواخیشویلی جهت ثبت نام نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا سایر زبان ها ندارد و معمولا رشته های ارائه شده در این دانشگاه به زبان های انگلیسی ، روسی و گرجی موجود و رایج تر است ، ولی تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی هزینه بالاتری نسبت به زبان روسی و گرجی دارد.

در جول زیر می توانید رتبه دانشگاه های گرجستان را مشاهده بفرمایید :

georgia-ranking

رتبه دانشگاه های گرجستان

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید دانشگاه دولتی تفلیس یا همان دانشگاه جاواخیشویلی ، دارای رتبه جهانی ۷۳۹ است که در نوع خودش بی نظیر می باشد و ضمن اینکه برترین دانشگاه منطقه قفقاز از نظر کیفیت آموزشی و بار علمی می باشد، رتبه آن با بسیاری از دانشگاه های مطرح جهان تفاوت چندانی ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه دانشگاه دولتی تفلیس و همچنین نوع رشته های علمی آن، به وب سایت رسمی دانشگاه به آدرس زیر مراجعه کنید :

دانشگاه جاواخیشویلی

لازم به ذکر است که وب سایت دانشگاه دولتی تفلیس، زبان انگلیسی را نیز پشتیبانی می کند.

tsu-logo

نشان دانشگاه دولتی تفلیس