دریاچه لیسی

دریاچه لیسی ( به گرجی : ლისის ტბა  – انگلیسی : Lisi Lake ) : دریاچه لیسی یکی از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس پایتخت گرجستان محسوب می شود. این دریاچه زیبا در شمال غربی شهر تفلیس قرار دارد.

دریاچه لیسی

دریاچه لیسی

مساحت دریاچه لیسی ۱۶ کیلومتر مربع ، حداکثر عمق آن در فصل بهار که بیشترین آب را در خود دارد ۴ متر و متوسط حجم آب دریاچه در حدود ۱٫۲ میلیون مترمکعب است و جزو برترین جاذبه ها و دیدنی های شهر تفلیس می باشد.

دریاچه لیسی در فصل بهار حداکثر آب و در فصل پاییز حداقل آب را دارد. دمای آب این دریاچه در فصل تابستان ماکزیمم به ۲۸ درجه سانتی گراد می رسد و شرایط خوبی را برای شنا و سایر ورزش های آبی از جمله قایق سواری مهیا می کند.

دریاچه زیبای لیسی در تفلیس

دریاچه زیبای لیسی در تفلیس

آب دریاچه لیسی تا حدودی شور است و در حدود ۲۶۰۰ میلی گرم در لیتر املاح دارد. آب این دریاچه بیشتر از باران ، برف و چشمه های طبیعی زیرزمینی تامین می شود. این دریاچه در محل دره رودخانه کورا ( رودخانه متکواری ) واقع شده و موقعیت آن ۴۱°۴۱′N 44°۴۴′E است.

از این دریاچه بیشتر جهت پرورش انواع ماهی استفاده می شود ولی در فصل تابستان توسط گردشگران و سایر مردم تفلیس جهت شنا، قایق سواری و استراحت استفاده می شود. دریاچه لیسی به همراه دریاچه لاک پشت تفلیس و همچنین دریاچه تفلیس جزو دیدنی های تفلیس می باشند.

این دریاچه جزو دیدنی های تفلیس است

این دریاچه جزو دیدنی های تفلیس است

 

تفرجگاه دیدنی لیسی

تفرجگاه دیدنی لیسی

بیشتر بخوانید !
موزه ملی گرجستان