راهنمای جامع انتخاب تور گرجستان

اگر به تاریخ بنگریم، بیشترین رابطه ایرانیان با گرج ها در جنگ‌های متعدد میان آنها بوده است! نادرشاه، صفویان و آقا محمدخان هر کدام حملات خونینی را به گرجستان داشته‌اند. اما در سالهای اخیر گردشگری در شهرهای گوناگون گرجستان مهمترین نقطه اتصال میان ایران و گرجستان بوده است.

یکی از مهم‌ترین منابع درآمد گرجستان، صنعت توریسم این کشور است است. این در حالیست که اکثر مسافران این سرزمین مسحور زیبایی‌های شهرهای مختلف این مقصد گردشگری هستند و این عامل باعث شده تا این صنعت یکی از عوامل رشد اقتصاد گرجستان شود، بطوریکه طبق آمار رسمی در سال ۲۰۱۵ نزدیک به پانزده میلیون نفر از گرجستان بازدید داشته اند. در سالهای اخیر نیز عواملی نظیر نزدیکی مسیر، سهولت سفر و امنیت نسبی گرجستان در میان دیگر همسایگان ، باعث شده تا تور گرجستان رونق بسیار بیشتری نسبت به سالهای پیشین در میان ایرانیان داشته باشد.

برای انتخاب هر چه بهتر تورهای گرجستان لازم است اطلاعات مناسبی در اختیار داشته باشید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین سفر را به نسبت هزینه‌ای که متحمل می‌شویم به دست بیاورید. اگر بخواهیم نمای کلی از سفر به گرجستان ارائه دهیم باید ۵ عامل مهم را برای این سفر مد نظر قرار داد که در اینجا به آنها اشاره می نمائیم :

 

نمائی از شهر تفلیس

 نوع سفر

در وحله ی اول می بایست نوع سفر از نظر هزینه را مد نظر قرار داد. اگر بنابر آن است که هزینه‌ی سفر به کمترین حالت ممکن کاهش یابد بهترین گزینه استفاده از تور لحظه آخری گرجستان است که در آن تلاش بر این است که مدت زمان سفر، بهینه‌ترین حالت ممکن و کیفیت پرواز و مکان اقامتی در رده‌ای متوسط رو به خوب قرار داشته باشد، در این حالت می‌توان با هزینه‌ای معقول و به صرفه سفری خوب و خاطره‌انگیز داشت. شیوه ای دیگر اما بهره بردن از تورهای لوکس گرجستان است. در این شیوه غالباً از خطوط هوایی با کیفیت بالاتر با ناوگانی مدرن‌تر و آسوده‌تر بهره خواهید برد، همچنین مکان‌های اقامتی در رده‌های لاکچری قرار خواهند داشت.

دریاچه لاک پشت در تفلیس

مقصد سفر

گرجستان دارای مقاصد متعددی است که در ایران غالباً دو مقصد مهم تفلیس و باتومی به صورت تورهای گروهی برگزار می شوند. تور تفلیس در حقیقت سفری به یکی از شهرهای تاریخی منطقه قفقاز را برای همراهان رقم می‌زند و همراهان را با جاذبه‌های بی نظیر گردشگری تفلیس آشنا می‌کند و خاطره هائی بسیار جذاب را به یادگار می‌گذارد. اما گزینه دیگر، تور باتومی است که حال و هوای آن به کلی با گزینه‌ی اول متفاوت است. باتومی یک شهر ساحلی در حاشیه دریای سیاه است. اگر به دنبال تجربه شنا در سواحل دریای سیاه هستید مطمئنا باتومی یکی از بهترین مقصدهایی است که می‌توانید انتخاب کنید. گاهی تورها به صورت ترکیبی و به شکل تور تفلیس + باتومی برگزار می‌شود تا مسافران علاوه بر لذت از جاذبه‌های تاریخی و شهری تفلیس از لذت غوطه‌خوردن در آب‌های دریای سیاه نیز بهره‌مند شوند. بنابراین باید پیش از سفر به گرجستان با توجه به سلیقه و نیاز خود، مقصد مناسب خود را به درستی انتخاب نمائید.

بیشتر بخوانید !
خرید ملک در گرجستان 2019

 

نمائی از شهر باتومی، بهشت گرجستان

مدت زمان سفر

از دیگر موارد بسیار مهم در سفر به گرجستان مدت زمان سفر است، در درجه‌ی اول اینکه شما چه میزان زمان در اختیار دارید و اینکه چه میزان هزینه برای سفر خود در نظر گرفته‌اید، می‌تواند در انتخاب مدت زمان سفر شما موثر باشد.

تورهای تفلیس معمولا به صورت ۳ شب تا ۷ شب و تورهای ترکیبی نظیر تور تفلیس + باتومی ۷ شب و بیشتر به همراهان ارائه خواهد شد. زمانها وابسته به میزان زمانی که همراه در اختیار دارد امکان انتخاب دارد.

 

خطوط هوایی

در تورهای گرجستان معمولا از دو نوع ایرلاین داخلی و خارجی بهره برده می‌شود. ایرلاین‌هایی نظیر هواپیمایی آتا، هواپیمایی تابان، هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی آسمان و برخی دیگر از ایرلاین‌های داخلی با ناوگان هوایی خود پروازهای هفتگی را در برنامه‌ خود دارند. در کنار این موارد خط هوایی جورجین ایر نیز به مسافران این مسیر خدمات ارائه می نماید که با توجه به خارجی بودن آن هزینه‌ی بیشتری برای استفاده کنندگان از خدمات آن در بر خواهد داشت.

مکان‌های اقامتی

یکی از چالشهای بزرگ مسافران این مقصد کم کیفیت بودن اماکن اقامتی آن است. اکثر هتل‌های ۳ ستاره در تفلیس کیفیت متوسطی دارند و شاید کمتر هتل ۳ ستاره بسیار مناسبی بتوان پیدا کرد بنابراین توصیه در درجه‌ی اول ، انتخاب هتلی از بین هتل‌های ۴ ستاره و بیشتر در گرجستان است. اگر چه در نهایت هزینه‌ی سفر ممکن است مسافران را ناگزیر به انتخاب هتلهای ۳ ستاره نماید، اما بهتر این است پیش از انتخاب، حتما از طریق ابزارهای مختلف آنلاین یا با مشاوره گرفتن از کانترهای آژانس های معتبر از کیفیت هتل‌ها آگاهی کامل یابند تا در زمان حضور سفری مناسب و درخور رضایت داشته باشند.

بیشتر بخوانید !
تورهای نوروز 97 سام جورجیا

 

مجموع ۵ عامل ذکر شده در متن بالا، عوامل مهم و تاثیرگذار در کیفیت تور گرجستان است. مسافران به این مقصد می بایست دقت کنند تا تعادل مناسبی میان هزینه و کیفیت مورد تقاضای خود برقرار نموده تا رضایت‌بخش‌ترین سفر را تجربه نمایند.