راهنمای سفر به گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان : این روزها سفر به گرجستان جزو یکی از اهداف هموطنان گرامی شده است. سفر به گرجستان و راه های مختلف آن را می خواهیم در این نوشته بررسی کنیم.

راهنمای سفر به گرجستان - تفلیس

راهنمای سفر به گرجستان – تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان از جمله مقاصد گردشگری مهم در جهان محسوب می شود. کشور گرجستان در حال حاضر بیش از هشت میلیون گردشگر در سال دارد که نیمی بیشتر از آنها از تفلیس پایتخت گرجستان بازدید می کنند و این مقدار هر سال در حال افزایش است ، زیرا تفلیس جزو شهرهای باستانی در جهان مشهور می باشد.

یکی از مهمترین دلایل بازدید زیاد گردشگرهای خارجی از پایتخت گرجستان ، وجود آثار تاریخی ارزشمند در این شهر باستانی از جمله : قدیمی ترین کلیساهای جهان ، آتشکده تفلیس مربوط به دوره ساسانیان و ……. است.

پس از ظهور حضرت عیسی مسیح در فلسطین ، پیروان ایشان در ابتدا جهت گسترش دین مسیحیت به منطقه قفقاز شامل : کشورهای ارمنستان و گرجستان کنونی اعزام شدند و موفق به صدور دین مسیحیت در ابتدا به این مناطق شدند ، لذا قدیمی ترین کلیساهای دین مسیحیت در جهان در کشورهای ارمنستان و گرجستان و به خصوص تفلیس پایتخت گرجستان وجود دارند.

با توجه به اینکه در حال حاضر کشور گرجستان به یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان تبدیل شده است ، راهنمای سفر به گرجستان می تواند دید روشنی برای گردشگرانی باشد که قصد دیدن جاذبه های گردشگری گرجستان را دارند.

سفر هوایی به گرجستان

جهت سفر هوایی به گرجستان دانستن اطلاعات زیر به شما خیلی کمک می کند :

بیشتر بخوانید !
واحد پول گرجستان - لاری

سفر به گرجستان در حال حاضر برای اتباع ایرانی بدون ویزا انجام می شود و هر تبعه ایرانی می تواند بدون گرفتن ویزا برای هر بار سفر ۴۵ روز در خاک گرجستان بماند و اگر این مدت بیشتر شود بایستی مبلغ ۱۸۰ لاری ( لاری واحد پول گرجستان – هر لاری در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ تومان است ) جریمه پرداخت کند.

جهت سفر هوایی به گرجستان می توانید از شرکت های هواپیمایی ایرانی و گرجی استفاده کنید. به دلیل ازدیاد سفر ایرانی ها به گرجستان به غیر از تهران از شهرهای مختلف ایران از جمله : شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد و اهواز معمولا در تابستان پرواز مستقیم به تفلیس برقرار می شود که مورد توجه بسیاری از هموطنان گارمی قرار می گیرد.

هر چند ممکن است که برخی از این پروازها از شهرستان های ایران به مقصد تفلیس پایتخت گرجستان به دلیل وجود مسافرهای زیادی همچنان در فصل پاییز هم ادامه یابد ولی  به دور از انتظار است که در زمستان ادامه یابند ولی از تهران به تفلیس چندین پرواز در هفته برای همیشه و در طول سال برقرار است.

شرکت های هواپیمایی که خدمات سفر هوایی به گرجستان ( تفلیس و باتومی ) را ارائه می کنند عبارتند از :

قشم ایر ، کیش ایر ، تابان ، زاگرس ، آتا ، آسمان و جورجیا ایر ویز ( شرکت هواپیمایی گرجستان )

تعداد شرکت های هواپیمایی ایرانی بسیار زیادتر از گرجی هاست به طوری که از کشور گرجستان فقط شرکت هواپیمایی Georgian Airways خدمات سفر هوایی از تهران به تفلیس و بالعکس را ارائه می کند.

راهنمای سفر به گرجستان - پایتخت گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان – پایتخت گرجستان

زمانی که لازم است تا یک هواپیمای مسافربری مسافت بین تهران تا تفلیس را بپیماید ، حدود یک ساعت و نیم است. با توجه به کوتاه بودن طول پرواز و همچنین جاذبه های گردشگری گرجستان ، در سال های اخیر گردشگرهای زیادی از ایران به گرجستان سفر می کنند.

بیشتر بخوانید !
گرجستان دقیقاً به چه سمت و سوئی میرود؟ بررسی آینده مهاجرتی گرجستان

سفر زمینی به گرجستان

در صورت اینکه علاقمند باشید تا از طریق زمینی به گرجستان سفر کنید ، به نکات زیر توجه کنید :

سفر زمینی به گرجستان معمولا از چندین طریق قابل انجام است. اگر وسیله نقلیه دارید می توانید از طریق مسیر مرز بازرگان – ترکیه – گرجستان به این کشور زیبا سفر کنید ، طول مسیر حدود ۱۶۰۰ کیلومتر از تهران تا تفلیس است.

فعلا و در حال حاضر امن ترین مسیر زمینی از تهران به تفلیس مسیر : تهران – مرز بازرگان – ترکیه – گرجستان است ، و مسیرهای دیگر در حال حاضر توصیه نمی شود زیرا خطرات زیادی در آن مسیرها وجود دارد از جمله : جاده ی نا امن و یا عدم همکاری پلیس با خارجی ها و ایجاد مشکلات فراوان در این زمینه.

راهنمای سفر به گرجستان - باتومی

راهنمای سفر به گرجستان – باتومی

در صورتی که وسیله نقلیه ندارید می توانید از طریق شرکت های اتوبوسرانی از تهران به تفلیس و بالعکس سفر کنید. این شرکت ها در تهران در ترمینال غرب ( ترمینال آزادی تهران ) مستقر هستند و تقریبا همه روزه در طول سال به صورت منظم از تهران به تفلیس و بالعکس سرویس دارند. در تفلیس نیز می توانید به ترمینال ارتاچالا ( Ortachala ) جهت عزیمت به تهران مراجعه کنید.

سفر زمینی به گرجستان از تهران تا تفلیس و بالعکس حدود ۲۷ ساعت طول می کشد ، هر چند هزینه بلیط زمینی به نسبت بلیط هوایی کمتر است ولی مشقت های فراوانی دارد.

در هر حال متوسط قیمت بلیط زمینی تهران به تفلیس و بالعکس حدود دویست هزار تومان و متوسط قیمت بلیط هوایی تهران به تفلیس و بالعکس حدود پانصد هزار تومان تعریف می شود. هر چند که قیمت بلیط ها در فصول و روزهای مختلف متفاوت هستند ولی اینها متوسط در طول سال می باشند.

بیشتر بخوانید !
اقتصاد گرجستان

جهت بهره مندی بیشتر از راهنمای سفر به گرجستان و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناس های باتجربه سام جورجیا مشورت کنید.