راهکارهای رفع دیپورتی از مرز گرجستان و ورود مجدد به گرجستان

راهکارهای رفع دیپورتی از مرز گرجستان و ورود مجدد به گرجستان

در ماه های اخیر، به تصمیم وزارت امور داخله گرجستان و پلیس مرزی گرجستان، از ورود به این کشور منع شده اند . برخی اصطلاح دیپورتی را برای این اتفاقات بکار میگیرند، حال با مطالعه دقیقتر قانون گرجستان، ما از اصطلاح منع ورود به گرجستان استفاده می کنیم .

 

منع ورود به گرجستان و راه کارهای رفع دیپورتی از مرز

 

اگر از ورود به خاک گرجستان به هر دلیل منع شده اید، توصیه میکنیم این مطلب را مطالعه بفرمائید .

 

دولت گرجستان و پلیس مرزی این کشور، ورود به گرجستان را قدری جدی تر گرفته و از ورود افراد (با هر ملیتی) بدون هدف مشخص به گرجستان جلوگیری می کنند.

دلایل مختلفی ممکن است برای این موضوع وجود داشته باشد اما ما در اینجا به برخی از عمده ترین دلایل اشاره میکنیم .

 

ورود خروج های مکرر از / به مرز گرجستان به منظور تمدید ویزا

اولین دسته و شاید بتوان گفت بیشترین دسته افرادی که از ورود به گرجستان منع شده اند، افرادی هستند که به دلیل نداشتن کارت اقامت گرجستان، برای قانونی کردن حضور خود مجبور به خروج از گرجستان و ورود مجدد به این کشور برای تمدید ویزای ۴۵ روزه اقدام کرده اند .

این دسته از افراد غالباً یا در گرجستان مشغول به کار بوده اند و یا به قصد زندگی وارد گرجستان شده اند اما به هر دلیلی، برای اخذ اقامت گرجستان، اقدامی نکرده اند. بنابر اقدام جدید دولت گرجستان و پلیس مرزی این کشور، این روند، یک روال غیرمعمول می باشد و افراد به محض ورود به گرجستان، در صورتی که قصد زندگی یا ایجاد کسب و کاری را در گرجستان هستند، می بایست درخواست اقامت گرجستان بدهند .

بیشتر بخوانید !
مصوبه بودجه پارلمان گرجستان برای سال 2018

افرادی که به دلیل داشتن مهرهای زیاد به دلیل ورود و خروج مکرر به گرجستان، از ورود به خاک گرجستان منع شده اند غالباً بیشترین تعداد را دارند و متاسفانه راه حل کمتری برای این دسته از افراد برای رفع ریپورتی (منع ورود به گرجستان) وجود دارد .

 

راه حل : اگر از دسته افرادی هستید که به دلیل ورود و خروجهای مکرر به گرجستان جهت تمدید ویزا از ورود به گرجستان منع شده اند ، توصیه می کنیم به سفارت گرجستان در تهران مراجعه نمائید و با ارائه مدارک و مستندات کافی درخواست ویزای ورود به گرجستان نمائید و به محض ورود یا درخواست اقامت دهید و یا اسباب و وسایل خود را جمع کرده و به محل زندگی خود بازگردانید .

متاسفانه سفارت گرجستان و دولت گرجستان نسبت به افرادی که تعداد مهرهای زیادی دارند حساسیت نشان داده و در این خصوص انتظار زیادی برای همکاری از طرف دولت گرجستان نداشته باشید.

راه حل دیگر این است که از طریق یکی از بستگان خود در گرجستان، از طریق سفارت جمهوری اسلامی در گرجستان اقدام به ارائه مدارک نماید و ممکن است این اقدام به ورود شما و یا صدور ویزای موقت حضور شما، کمک بنماید .

 

 

 

ریجکت شدن پرونده اقامتی

ریجکت شدن پرونده اقامتی

ریجکت شدن اقامت گرجستان

اگر از آندسته از افرادی هستید که به دلیل ریجکتی پرونده اقامتی خود، از ورود به گرجستان منع شده اید تلاش برای ورود به گرجستان و پیگیری پروسه اداری برای این قضیه کمی مشکل است .

در این خصوص ارائه مدارک به پلیس مرزی گرجستان و مراجعه به سفارت گرجستان در ایران به شما توصیه می شود اما در این خصوص نیز انتظار زیادی نداشته باشید، مگرآنکه دلایل مستدل و بسیار قوی برای ورود مجدد به گرجستان داشته باشید .

بیشتر بخوانید !
آموزش زبان گرجی (قسمت اول)

 

 

نداشتن بلیط رفت و برگشت ، بیمه مسافرتی و رزرو هتل

ورود به گرجستان با بلیط رفت و برگشت ، بیمه مسافرتی و رزرو هتل برای افرادی که اقامت این کشور را ندارند، اجباری است .

اگر از این دسته از افراد هستید و برگه ای به شما داده می شود که آنرا امضا کنید، از امضای این برگه حتی الامکان خودداری نمائید و برای سفر بعدی خود را آماده نمائید و بخاطر داشته باشید که حتماً برگه رزرو هتل، بیمه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت را به همراه داشته باشید ، در صورتی که برای بار دوم با مدارک فوق موفق به ورود به خاک این کشور نشدید بیش از این برای ورود به گرجستان تلاش نکنید زیرا ممکن است در لیست سیاه پلیس مرزی قرار بگیرید .

 

 

عدم تمدید اقامت گرجستان و حضور با کارت اقامت منقضی شده

در این حالت اگر موفق به ورود به گرجستان نشدید و از طریق خرید ملک در گرجستان، صاحب ملکی در گرجستان هستید، اغلب شانس بیشتری را برای ورود به گرجستان خواهید داشت، با ارائه مدارک و مستندات مربوط به ملک خود و کارت اقامت قبلی به سفارت گرجستان در ایران می توانید ویزای حضور در گرجستان را اخذ نمائید و پس از ورود به گرجستان مجدداً درخواست اقامت کنید .

 

 

ارتکاب جرم در گرجستان

در این حالت، می توان گفت غیرممکن است که بتوانید متوجه شوید که به دلیل ارتکاب جرم به گرجستان نمی توانید وارد شوید اما در صورتی که از حضور شما در گرجستان به دلیل ارتکاب جرم ممانعت به عمل می آید بدانید راه سختی را در پیش دارید و توصیه میکنیم از یک وکیل قوی در این خصوص کمک بگیرید زیرا این مسئله به راحتی قابل حل نخواهد بود .

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری با سود مناسب در گرجستان

 

 

در کلیه موارد توصیه می شود وقت کافی برای مراجعه به سفارت گرجستان در تهران بگذارید و دلیل ریجکتی یا دلیل منع ورود خود را مطلع شوید و بعد از آن بتوانید اقدام موثری را در جهت رفع منع ورود خود انجام دهید . همجنین توصیه میکنیم با ترجمه رسمی دارالترجمه ی مربوط به گواهی عدم سوءپیشینه خود وارد گرجستان شوید.

 

 

در پست دیگری به دیگر دلایل ریجکتی از مرز گرجستان می پردازیم و اطلاعات بیشتری را در خصوص رفع منع ورود از گرجستان ارائه خواهیم داد .