رکورد صادرات شراب گرجستان در سال ۲۰۱۷

رکورد صادرات شراب گرجستان در سال ۲۰۱۷

طبق اعلام آژانس ملی شراب گرجستان، بیشترین میزان صادرات شراب گرجستان در ۳۰ ساله اخیر متعلق به سال ۲۰۱۷ میلادی می باشد که رکوردی را در خصوص صادرات شراب ثبت نموده است.

طبق اعلام این آژانس، تعداد ۷۶٫۷ میلیون بطری شراب به ۵۳ کشور دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی صادر شده که نسبت به سال گذشته (سال ۲۰۱۶) افزایش ۵۴ درصد داشته است .

در سال ۲۰۱۷ گرجستان، تنها به میزان ۱۷۰ میلیون دلار صادرات شراب به ایالات متحده داشته که نسبت به سال گذشته افزایش ۴۹ درصدی را داشته است .

 

 

شراب گرجستان

 

طبق اعلام این آژانس، این میزان رشد صادرت در کشورهای چین (۴۳ درصد رشد و تعداد ۷ میلیون و پانصد و هشتاد و پنج هزار و چهارصد و هفت عدد)، روسیه (۷۶ درصد رشد، تعداد ۴۷ میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت  و ۹۲۰ بطری)، اوکراین (۴۶ درصد رشد و تعداد ۸ میلیون و پانصد و دو هزار و پانصد و چهل و چهار بطری)، لهستان (با ۱۵ درصد رشد و تعداد ششصد و هفتاد و شش و چهارصد و چهل بطری)، لتونی (۲۰ درصد رشد و میزان یک میلیون و پانصد و پنج هزار و صدو سی و هشت بطری)، بلاروس (با ۵۶ درصد رشد با تعداد یک میلیون و هشتصد و بیست و هفت هزار و صد و سی بطری)، آمریکا (با ۵۶ درصد رشد و میزان چهارصد و پنجاه و هفت و نهصد و بیست بطری)، آلمان (با ۳۸ درصد رشد و تعداد چهارصد و چهار هزار و پانصد و سی و هشت بطری)، اسرائیل (با ۱۵۰ درصد رشد و تعداد دویست و سیزده هزار و هفتاد و چهار عدد بطری)، مغولستان (با ۸۲ درصد افزایش و تعداد صدو شصت و هشت هزار و صد و شصت و دو عدد)، فرانسه (با ۱۷۸ درصد افزایش و تعداد ۹۹ هزار و هفتصد و شصت و نه عدد)، آذربایجان (با ۷۵ درصد افزایش و تعداد صد و چهل و یک هزار و دویست و نود و چهار عدد) که بر اساس این آمار ۵ کشوری که بیشترین میزان واردات شراب را از آمار ذکر شده داشته اند به ترتیب روسیه، اوکراین، چین، قزاقستان و لهستان بوده اند .

بیشتر بخوانید !
اینفوگرافی انواع روشهای اقامت گرجستان

همچنین از میان شراب های محلی گرجستان در سال ۲۰۱۷، شراب kinzmarauli با تعداد ۱۲٫۸ میلیون عدد بطری، شراب Mukuzani با ۴٫۲ میلیون بطری، شراب Tsinandali با ۳٫۴ میلیون بطری، شراب Akhasheni با تعداد ۱٫۵ میلیون بطری، شراب Khvanchkara با ۸۸۷٫۵۰۰ هزار بطری و شرایط Tvishi با ۳۰۸٫۸۰۰ هزار بطری بیشترین میزان صادرات را به ترتیب داشته اند .

 

 

شراب گرجستان

 

 

تعداد ۲۸۸ هزار بطری از شراب چاچا به ۲۳ کشور در سرتاسر جهان با رشد ۱۸۰ درصدی و به میزان ۸۴۶٫۳ هزار دلار آمریکا صادرات داشته است .

در نهایت درآمد کلی از صادرات مشروبات الکلی گرجستان نظیر چاچا و Brandy به میزان ۲۸۳٫۸ میلیون دلار بوده که به میزان ۴۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است .