زندگی و کار در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2018/08/18
  • نظرات : 16دیدگاه

زندگی و کار در گرجستان

همراهان گرامی شرکت سام جورجیا، با عرض سلام مجدد خدمت شما .

در این مقاله قصد داریم در خصوص زندگی و کار در گرجستان با شما عزیزان صحبتی داشته باشیم .

در وضعیت فعلی کشور و تلاطم های ارز میزان مهاجرت ایرانیان به گرجستان بسیار بیشتر از قبل شده است بطوری که میزان جستجوی کلمه مهاجرت در موتور جستجوی گوگل به نسبت قبل افزایش بسیار بیشتری داشته است .

 

گراف جستجوی کلمه “مهاجرت” در موتور جستجوی گوگل در بین بازه ی یک ساله

 

 اما در این میان به دلیل اینکه گرجستان نزدیکی زیادی به ایران دارد ، بسیاری از ایران قصد می کنند برای مهاجرت به گرجستان و در این میان کم نیستند شرکتهای بسیاری که متقاضیان مهاجرت به گرجستان را تنها به دید یک منبع درآمد می بینند .

قصد کارشناسان سام جورجیا از ارائه این پست این است که اصل موضوعات مربوط به زندگی و کار در گرجستان را در اختیار شما قرار دهیم تا با چشمی باز به گرجستان سفر کنید و نهایتاً مهاجرت نمائید .

 

مهاجرت به گرجستان

همراه گرامی، مهاجرت به گرجستان نیز همانند مهاجرت به دیگر کشورهاست ، پروسه ای نظیر به مهاجرت به کانادا دارد با تفاون اینکه ساختار مهاجرتی کشوری همانند کانادا یا استرالیا دارای زیرساخت از پیش تعریف شده ای می باشد اما در گرجستان پروسه اینطور تیست . در گرجستان صد در صد شرایط مهاجرتی وابستگی مستقیم به شما و تصمیمات شما دارد و بیشتر شرکت هائی که در زمینه مشاوره به شما قصد ارائه مشاوره دارند در واقع قصد فروش خدمات خودشان را به شما دارند و قصد دارند شما را در جهت قانع کردن برای گرفتن خدمات خود از آنها مجاب نمایند اما می بایست شما آگاه باشید زیرا تنها کسی که در پروسه مهاجرت در صورت اقدام اشتباه ضرر می نماید شما متقاضی مهاجرت هستید .

بیشتر بخوانید !
اقامت گرجستان 2018

مهاجرت به گرجستان می تواند آنقدر برای شما ساده باشد که یک بلیط تهیه کنید به مقصد تفلیس و وارد خاک گرجستان و تفلیس شوید و یک خانه اجاره کنید و شما به گرجستان مهاجرت کرده اید اما موضوع به این سادگی نیست. متاسفانه اکثر هموطنان عزیزی که با این مدل به گرجستان مهاجرت نموده اند پس از مدتی اندک و به دلیل هزینه های سنگین دچار مشکل شده و به ناچار به ایران برگشته اند و نتوانسته اند نتیجه دلخواه را دریافت کنند .

مهاجرت به گرجستان نیازمند تحقیق می باشد، پیش از مهاجرت حتماً تحقیق نمائید ، عدم تحقیق برای شما تبعات خواهد داشت و این تبعات شامل تبعات مالی نیز برای شما خواهد بود و متاسفانه برخی مواقع این تبعات مالی بسیار شدید خواهد بود بطوری که ممکن است سرمایه قابل توجهی را از دست دهید .

وبسایت سام جورجیا و کانال تلگرامی این شرکت ، سرشار از اطلاعات مفید در خصوص موضوعات مختلف مهاجرتی می باشد، مطالعه وبسایت دیگر همکاران نیز خالی از لطف نیست اما توجه داشته باشید که برخی از دفاتر مهاجرتی تنها به دنبال جذب مشتری بیشتر می باشند و تنها قصد افزایش درآمد دارند و به شما توصیه میکنیم پیش از مطالعه و باور موضوعات سایت و یا کانال شرکتی که قصد دریافت اطلاعات را از آنها دارید، در خصوص شرکت مورد نظر نیز تحقیق فراوان نمائید، متاسفانه برخی شرکت های ایرانی در گرجستان به دلیل سوء استفاده از مشتری خوشنام نیستند و مشتری مداری را در پیشه کاری خود قرار نداده اند.

 

 

تصمیم گیری درست برای مهاجرت

 

بیشتر بخوانید !
مدرسه ایرانی در تفلیس - مجتمع فردوسی

مشکلات مهاجرت به گرجستان کدام هستند؟

دوست عزیز، مهاجرت به گرجستان نیز مشکلات خاص خود را دارد ، گرجستان بسیار زیباست و زندگی در آن نیز آرامش و لذت خاص خود را دارد اما مشکلاتی بر سر راه دارید که پیش از انجام هرگونه اقدام می بایست در جریان آنها باشید :

 

  • بزرگترین دغدغه مهاجرت به گرجستان : کار در گرجستان !

اگر تصمیم به مهاجرت گرفته اید بدانید که بزرگترین دغدغه ی شما کار خواهد بود. جمعیت کشور گرجستان ۴ میلیون نفر می باشد و کار در این کشور برای مردم گرجی نیز بعنوان یک دغدغه ی مهم مطرح می شود پس تا زمانی که کار مناسبی در گرجستان پیدا ننموده اید فکر مهاجرت دائم به گرجستان را از سر خود بیرون کنید زیرا مهاجرت شما منطقی نخواهد بود .

 

  • زبان گرجی

در حال حاضر، زبان گرجی بزرگترین نیاز شما برای برقراری ارتباط و زندگی در گرجستان می باشد. دانستن زبان روسی نیز کمک شایانی در محیط کشور گرجستان به شما می نماید زیرا می توان گفت زبان روسی ، زبان دوم این کشور می باشد .

 

  • کارت اقامت گرجستان

متقاضی عزیز؛ در حال حاضر رابطه ی ویزا بین کشور عزیزمان ایران و گرجستان برقرار نمی باشد اما به دلیل مهاجرت بی رویه و بی هدف بسیاری از هموطنان به گرجستان بدون تهیه کارت اقامت قانونی، دولت گرجستان به اینگونه مهاجرت ها حساسیت بیشتری نشان داده و از افرادی که مهر خروج و ورود به گرجستان زیادی دارند ، درخواست کارت اقامت قانونی گرجستان می نماید، پس یکی دیگر از مسائلی که باید به فکر آن باشید اقامت گرجستان می باشد . اخذ اقامت گرجستان روشهای مختلفی دارد که در اینجا می توانید بصورت دقیق تر مطالعه کنید .

بیشتر بخوانید !
وزیر اقتصاد گرجستان برای مذاکره با وزرای تجارت و حمل و نقل به چین سفر می کند

 

  • هزینه زندگی گرانتر از ایران !

با بالا رفتن ارزش دلار در ایران ، ارزش ریال نسبت به دیگر ارزها نیز کاهش یافته بطوری که هر لاری گرجستان در حال حاضر ۴ هزار تومان می باشد و به دلیل افت ریال در مقابل لاری گرجستان در مقایسه هزینه های گرجستان و ایران باید بدانید طبیعتاً هزینه ها در گرجستان گرانتر می باشد بطوری که هزینه ی ساده ترین خانه یک خواب برای اجاره برابر با یک میلیون و هشتصد هزار تومان می باشد . (برابر با حدود ۱۸۰ دلار در ارزانترین حالت ممکن!) .

 

  • عدم وجود محیط کاری مناسب برای افراد تحصیلکرده

اگر شما فردی تحصیلکرده هستید، تقریباً هیچکدام از مدارک شما تاثیر آنچنانی در مهاجرت و مشغول بکار شدن شما ندارد. اگر شما تحصیل کرده هستید و دارای مدارک دانشگاهی و مدارج بالا می باشید نمی توانید انتظار بالائی داشته باشید زیرا موسساتی که بر اساس مدارک تحصیلی یا فنی شما برای شما موقعیت کاری فراهم کنند اندک می باشند .

 

 

 

هموطن گرامی، در صورتی که میخواهید بیزنسی را در گرجستان راه اندازی کنید و آقای خود باشید، در ابتدا لازم است ثبت شرکت در گرجستان انجام دهید اما به شما اکیداً پیشنهاد می کنیم اگر سرمایه اولیه شما کمتر از مبلغ ۴۰ هزار دلار آمریکاست ، برای بیزنس به گرجستان ورود نکنید زیرا برای شما ریسک زیادی خواهد داشت .

سرمایه گذاری در گرجستان نیز نیازمند حداقل ۳۰۰ هزار لاری گرجستان است که بر طبق قانون جدید قرار است این مبلغ به حداقل ۳۰۰ هزار دلار افزایش یابد.

 

کارشناسان و مشاوران شرکت سام جورجیا با کوله باری از تجربه توانائی ارائه مشاوره های تخصصی در خصوص مهاجرت، اقامت و خرید ملک در گرجستان را دارند که می توانید از طریق صفحه تماس با شما، با کارشناسان ما در تماس باشید .