سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2015/07/14
  • نظرات : 4دیدگاه

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان : با توجه به امضای قرارداد همگرایی بین گرجستان و اتحادیه اروپا و همچنین مطرح شدن طرح پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا و ناتو در آینده ای نزدیک، فرآیند بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده در تفلیس و سایر شهرهای گرجستان شتاب زیادی گرفته است.

ایستگاه متروی مرجانشویلی تفلیس

ایستگاه متروی مرجانشویلی تفلیس

پس از استقلال گرجستان در سال ۱۳۷۱ خورشیدی ، با توجه به اینکه کلیه بخش های اقتصادی این کشور دچار رکود شدیدی شد و بسیاری از کارخانجات فعال در زمان شوروی سابق تعطیل شدند، بافت شهر تفلیس بسیار قدیمی و کهنه باقی ماندند و کمتر کسی به فکر نوسازی آنها می افتاد. ولی با مطرح شدن پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا، اولین چیزی که در مذاکرات بین دولت گرجستان و اتحادیه اروپا مطرح شده بود ، پرداختن به مسائل زیربنایی گرجستان بود.

نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده تفلیس از حدود چهار سال پیش آغاز شده است ولی به دلیل سرمایه گذاری خارجی اندک در این بخش به کندی پیشرفت دارد.

ساختمان مرکزی Bank of Georgia در تفلیس

ساختمان مرکزی Bank of Georgia در تفلیس

یکی از بی خطر ترین سرمایه گذاری ها در گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان است که ضمن داشتن دوره بازگشت سرمایه پایین، در صورتی که سنجیده عمل شود سود قابل توجهی هم خواهد داشت و حتی به ازای هر مترمربع ساخت می تواند دو تا ۲٫۵ برابر اصل سرمایه سود داشته باشد.

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان می تواند به سه بخش کلی تقسیم شود :

-) ساختمان سازی : در این حالت قطعه زمینی آماده خریداری می شود و پس از اخذ مجوزهای لازم، ساختمان موردنظر ساخته و آماده می شود.

بیشتر بخوانید !
بررسی عوامل عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان

-) نوسازی بافت های فرسوده : در این حالت بافت های فرسوده شهری کاملا تخریب شده و با نقشه ای جدید ساختمان مجددا ساخته و آماده می شود.

-) مرمت و بازسازی بافت های فرسوده : در این حالت نقشه ساختمان ثابت باقی می ماند و فقط نمای داخلی و بیرونی ساختمان مرمت و بازسازی می شوند.

با توجه به تجارب شرکت سام جورجیا، اگر بتوانید در هر یک از سه شاخه بالا فعالیت داشته باشید ضمن حفظ اصل سرمایه خودتان قادر خواهید بود سود باورنکردنی کسب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان با ما تماس بگیرید تا بتوانیم بهترین مشاوره رایگان را به شما ارائه کنیم.