سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2016/02/25
  • نظرات : 24دیدگاه
سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان : طبق گزارشات علمی اتاق بازرگانی گرجستان وابسته به وزارت اقتصاد گرجستان ، سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان با توجه به اقلیم مناسب این کشور می تواند بسیار مفید و سودده باشد.

وجود عوامل مهمی مانند : قیمت پایین زمین کشاورزی ، بارندگی یکنواخت در تمام فصول سال ، فراوانی آب و کیفیت بالای خاک در گرجستان، شرایط سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان را بسیار مطلوب و مناسب کرده است.

با توجه به کمبود آب در ایران و مشکلات ناشی از کشاورزی در کشورمان ، سرمایه گذاران ایرانی می توانند با سرمایه گذاری در گرجستان در زمینه کشاورزی محصولات تولیدی در گرجستان را به ایران صادر کنند زیرا شرایط صادرات از گرجستان به ایران بسیار مهیا است و فاصله دو کشور نیز کم می باشد.

در گرجستان تقریبا همه نوع محصول زراعی و باغی به عمل می آید و این کشور در زمینه تولید غلات و محصولات باغی در منطقه قفقاز الگو است و در این زمینه صادرات خوبی هم دارد. فندق و گردوی تولید شده در گرجستان از شهرت جهانی برخوردار است. خیار ، گوجه فرنگی و سیب زمینی جزو محصولات بسیار مهم تولیدی در گرجستان هستند و به دلیل مصرف زیاد این محصولات کشاورزی در گرجستان معمولا تولید داخلی ، صرف مصرف داخلی می شوند و حتی ممکن است در برخی موارد هم واردات این محصولات به گرجستان در دستور کار قرار گیرد.

احداث گلخانه در گرجستان جهت تولید صیفی جات هم می تواند طرح مناسبی جهت سرمایه گذاری در گرجستان در زمینه کشاورزی باشد.

بیشتر بخوانید !
اقامت گرجستان با قوانین جدید در سال 2019

جهت مشاوره سرمایه گذاری در گرجستان در صنعت کشاورزی با کارشناسان باتجربه شرکت سام جورجیا تماس بگیرید.