سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2015/07/08
  • نظرات : 4دیدگاه

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان : سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان یکی از منطقی ترین سرمایه گذاری خارجی در حال حاضر محسوب می شود و ریسک از دست دادن سرمایه در این بخش بسیار کم است.

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان

با توجه به رشد فزاینده توریست در گرجستان سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت گردشگری این کشور مثبت ارزیابی می شود اما سوال این است که سرمایه گذاری در کدام قسمت های این صنعت ریسک و دوره بازگشت سرمایه کمتری دارد؟

در سال ۲۰۰۶ میلادی تنها ۷۶۰ هزار نفر توریست برای دیدن گرجستان به این کشور آمدند حال آنکه در سال ۲۰۱۴ میلادی این رقم به ۵ میلیون و پانصد هزار نفر رسید که از جمعیت گرجستان که حدود ۵ میلیون نفر است بیشتر می باشد و پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۵ میلادی میزان بازدید گردشگر از گرجستان به نسبت سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۴۶ درصد افزایش یابد. نمودار آن را می توانید در زیر مشاهده کنید. با توجه به افزایش قابل توجه گردشگر ورودی به گرجستان و کمبود هتل در تفلیس پایتخت این کشور ، سرمایه گذاری در بخش احداث هتل و یا اجاره و بازسازی هتل های قدیمی منطقی به نظر می رسد.

نمودار ورود گردشگر به گرجستان از سال 2006 میلادی

نمودار ورود گردشگر به گرجستان از سال ۲۰۰۶ میلادی

سرمایه گذاری در بخش احداث رستوران با غذاهای متنوع گرجی ، ترکی و اروپایی در محل های توریستی شهر تفلیس نیز می تواند سرمایه گذاری مناسبی تلقی شود ولی آنچه بیشتر حایز اهمیت است اینکه شما بایستی یک مشاور اقتصادی قوی و باتجربه در گرجستان داشته باشد تا با بررسی همه جوانب امر شما را در سرمایه گذاری در گرجستان راهنمایی کند. هر چند همه ما واقف هستیم که در امر سرمایه گذاری و تجارت هیچ چیز صد در صدی وجود ندارد ولی داشتن دانش و تجربه کافی می تواند ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید !
امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان

شرکت سام جورجیا با دارابودن کارشناسان باتجربه آماده ارائه طرح های تجاری مطلوب در بخش صنعت گردشگری گرجستان است. با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید.