سرمایه گذاری در گرجستان – بازیافت مواد

  • تاریخ انتشار : 2016/05/08
  • نظرات : 6دیدگاه
سرمایه گذاری در گرجستان - بازیافت مواد پلاستیکی

سرمایه گذاری در گرجستان – بازیافت مواد پلاستیکی

سرمایه گذاری در گرجستان – بازیافت مواد

سرمایه گذاری در گرجستان – بازیافت مواد : با توجه به توجه ویژه دولت گرجستان به موضوع بسیار مهم بازیافت مواد، این مورد یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در گرجستان است که موضوعی نو و با برنامه است.

تا همین دو سال پیش چیزی در گرجستان به نام بازیافت مواد وجود نداشت و کلیه زباله های شهرهای بزرگ در حومه آنها سوزانده و یا دفن می شد. ولی با پی بردن دولت گرجستان به اهمیت بازیافت مواد در جهان، اعلام کرد که زباله ها را تفکیک می کنیم و آنها را مجددا وارد چرخه طبیعت خواهیم کرد که خیلی سریع در این زمینه اقدامات لازم انجام شد و مکانی در حومه تفلیس جهت تفکیک زباله های شهری و صنعتی تشکیل شد.

بازیافت مواد

زباله ها پس از تفکیک در حومه شهرها بصورت پک هایی کاملا فشرده می شوند تا جای کمتری را اشغال کنند سپس آنها را بصورت کیلویی به فروش می رسانند. در حال حاضر دولت گرجستان فراخوانی را جهت مشارکت سرمایه گذاران در این بخش اعلام نموده است. یکی از موارد سرمایه گذاری در گرجستان در این حوزه احداث کارخانه های بازیافت مواد است.

معمولا پس از احداث کارخانه بازیافت مواد توسط سرمایه گذاران ، دولت گرجستان تفکیک زباله های شهری را که توسط بخش خصوصی انجام می دهد به قیمت های پایین به صاحبان کارخانجات می فروشند و آنها نیز پس از بازیافت مواد ، مجددا آنها را وارد چرخه استفاده می کنند تا بدین صورت آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.

سرمایه گذاری در گرجستان - بازیافت مواد آهنی

سرمایه گذاری در گرجستان – بازیافت مواد آهنی

با توجه به فراخوان و حمایت دولت گرجستان از صنعت بازیافت مواد، در حال حاضر این سرمایه گذاری مطمئن و با ثبات به نظر می رسد و اگر طرح علمی قابل قبولی در این زمینه تهیه و تنظیم شود، در بلند مدت می تواند بازده مناسبی داشته باشد ضمن اینکه سرمایه اولیه هنگفتی در این کار مورد نیاز نمی باشد و اغلب کارآفرینان و سرمایه گذاران که قصد مهاجرت به گرجستان با سرمایه های متوسط را دارند می توانند وارد آن شوند.

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری در گرجستان با شرایط و قوانین جدید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان و تهیه طرح تجاری علمی مبتنی بر عمل با کارشناسان باتجربه شرکت سام جورجیا مشورت کنید.