سرمایه گذاری در گرجستان با شرایط و قوانین جدید

  • تاریخ انتشار : 2019/06/17
  • نظرات : 2دیدگاه

سرمایه گذاری در گرجستان با شرایط و قوانین جدید

پیشتر به اطلاع کلیه ایرانیان عزیز رساندیم که پارلمان گرجستان با تغییر قوانین مهاجرت و اقامت گرجستان برای اتباع خارجی موافق کرده و تغییرات در متن قانون اساسی این کشور نیز تغییر کرده است.

قوانین مربوط به سرمایه گذاری در گرجستان نیز دستخوش این تغییرات بوده اند و در این پست به صورت دقیق تر به بررسی موضوع پرداخته و برخی فرصتهای موجود برای سرمایه گذاری در گرجستان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

در گرجستان، سرمایه گذار خارجی به شخصی اطلاع می شود که حداقل به میزان ۳۰۰ هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد.

پیش از این هر شخص می توانست با حداقل ۳۰۰ هزار لاری سرمایه گذاری عنوان سرمایه گذار خارجی را در گرجستان برای خود کسب کند و قادر به اخذ اقامت دائم گرجستان بود اما بدلیل برخی شرایط موجود، قوانین تغییر کرده و این میزان حداقل مبلغ افزایش یافته است .

 

قوانین و شرایط جدید سرمایه گذاری در گرجستان

قوانین و شرایط جدید سرمایه گذاری در گرجستان

 

 

اگر سرمایه گذار هستید و قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید می توانید با سرمایه گذاری با کف مبلغ ۳۰۰ هزار دلار شرایط را برای اخذ کارت اقامت دائم گرجستان آسان تر نمائید.

 

نحوه سرمایه گذاری در گرجستان

آندسته از افرادی که قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارند ابتدا باید موضوع ثبت شرکت در گرجستان را در نظر داشته باشند. برای هرگونه فعالیت تجاری در گرجستان، باید یک شرکت ثبت کنید. عموماً با تشکیل یک شرکت در گرجستان می توانید چند تجارت مختلف را داشته باشید، اما تنها در صورتی که مالیات آنها را پرداخت نمائید.

برای سرمایه گذاری در گرجستان نیز تفاوتی وجود ندارد، حتماً یک شرکت تجاری باید داشته باشید و از طریق آن سرمایه گذاری را انجام دهید .

بیشتر بخوانید !
راهنمای جامع انتخاب تور گرجستان

 

حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت دائم

پیشتر نیز بیان کردیم که حداقل مبلغی که در گرجستان برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم گرجستان لازم است داشته باشید، ۳۰۰ هزار دلار آمریکا است .

مبلغ ۳۰۰ هزار لاری گرجستان مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت دائم در قوانین قبلی مهاجرتی بوده است .

 

 

زمینه ها و فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

در گرجستان در زمینه های مختلفی می توانید سرمایه گذاری کنید، از ساخت و ساز در گرجستان گرفته تا دامپروری های با سود مناسب نظیر پرورش خوک و کشاورزی تا سرمایه گذاری در زمینه هائی نظیر ارزهای دیجیتال و هتل سازی، اما قسمت مهمی از نوع سرمایه گذاری وابسته به این نکته است که سرمایه گذار، آگاهی نسبت به فعالیت سرمایه گذاری و پتانسیل رشد سرمایه در زمینه مورد نظر را داشته باشد .

بدیهی است که گرجستان با جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون نفر و مساحت کوچک، دارای بازار کوچکتری نسبت به ایران برای عرضه و تقاضا می باشد اما غالب سرمایه گذاران موفق در گرجستان، در زمینه های گوناگون و بعضاً کوچک سرمایه گذاری های مختلفی را انجام داده اند و به قول مثل معروف، تخم مرغهای خود را در داخل یک سبد قرار نداده اند .

یکی از زمینه های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی را می توان سرمایه گذاری ترکیبی در بخش ساخت و ساز و توریسم دانست .

وضعیت صنعت توریسم در گرجستان در حال حاضر بسیار مناسب است و هر ساله دولت گرجستان سرمایه های فراوانی را از بخش دولتی و بخش خصوصی (سرمایه گذاری داخلی یا خارجی) به این بخش تزریق می نماید تا بتواند رشد هر ساله مورد نظر دولت گرجستان برای توسعه بخش توریسم و گردشگری در گرجستان را داشته باشد .

بیشتر بخوانید !
گرجستان دقیقاً به چه سمت و سوئی میرود؟ بررسی آینده مهاجرتی گرجستان

در همین حال، رشد و توسعه شهری تفلیس و باتومی بعنوان پایتخت های فرهنگی و توریستی کشور گرجستان برای رسیدن به حد استانداردها برای ورود به اتحادیه اروپا صنعت ساخت و ساز در گرجستان را در سالهای اخیر پررنگ نموده بطوری که ساخت و ساز در این کشور در حال حاضر سود بسیار مناسبی را دارد .

حال برای سرمایه گذاری با توجیه شرایط مناسب اقتصادی می توانید این ۲ صنعت را با هم ترکیب کنید، یعنی ترکیب ساخت و ساز در گرجستان و توریسم در گرجستان که در نهایت منجر به احداث هتل در گرجستان می شود .

 

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

 

 

چرا سرمایه گذاری در زمینه هتل سازی در گرجستان؟

گرجستان از نظر جذب توریسم بسیار خوب عمل کرده، هر ساله و هر ماهه بنابر اعلام سازمان ملی گردشگری گرجستان، شاهد افزایش تعداد گردشگران است .

در حال حاضر متاسفانه کشور گرجستان به دلیل تعداد بالای توریست، دارای مشکل پوشش مکان برای توریست های این کشور است که تنها راه احداث هتل های مقرون به صرفه در گرجستان است .

از طرفی سود ساخت و ساز در گرجستان بالای ۶۰ درصد می باشد و از طرفی اگر سازنده هتل را برای درآمدزائی انتخاب نماید و هتل از شرایط خوبی برخوردار باشد و به وبسایت Booking متصل باشد قطعاً می تواند درآمد بسیار مناسبی را برای شخص سرمایه گذار داشته باشد .

 

 

یک نمونه از سرمایه گذاری موفق در گرجستان : سوپرمارکت MyMarket در گرجستان توسط تیم سام جورجیا

دپارتمان سرمایه گذاری شرکت سام جورجیا در ماه june سال ۲۰۱۹ اقدام به احداث و راه اندازی یک سوپرمارکت با نام اختصاصی MyMarket را راه اندازی نمود که دارای نانوائی اختصاصی می باشد و سرمایه اولیه آن ۹۰ هزار دلار آمریکا می باشد .

بیشتر بخوانید !
رتبه 16 ام گرجستان در رتبه بندی آزادی اقتصادی

مساحت این سوپرمارکت ۲۲۰ متر می باشد و در منطقه دیدی دیقومی واقع شده است . دارای ۹ پارکینگ اختصاصی می باشد و بطور مستقیم برای ۱۶ نفر اشتغالزائی ایجاد کرده است .

ساعات کاری این این مجموعه از ساعت ۸ صبح لغایت ۴ بامداد می باشد که بزودی شاهد فعالیت ۲۴ ساعته این مجموعه کاری خواهیم بود .

 

 

فروشگاه مواد غذایی مای مارکت در گرجستان

فروشگاه مواد غذایی مای مارکت در گرجستان

 

 

 

 

دیگر زمینه های مناسب سرمایه گذاری در گرجستان

دیگر طرحهای مناسب برای بحث سرمایه گذاری در گرجستان، احداث گلخانه در گرجستان، پرورش ماهی در گرجستان، سرمایه گذاری در بخش انرژی گرجستان، احداث سوله استخراج ارزهای دیجیتال با دستگاه های ماینینگ، پرورش مرغ در گرجستان و پرورش خوک در گرجستان و کلیه امور زیرمجموعه دامپروری در گرجستان و کشاورزی در گرجستان می باشد .

 

در نهایت لازم است بدانید که حداقل سرمایه مورد نیاز شما برای سرمایه گذاری در گرجستان برابر با حداقل ۳۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد که در زمینه های گوناگون می توانید سرمایه گذاری نمائید اما ما توصیه می نمائیم که در زمینه ساخت و ساز در گرجستان، صنعت گردشگری در گرجستان و هتل سازی در گرجستان فعالیت نمائید .

شرایط و قوانین جدیدی برای سرمایه گذاری در گرجستان و احداث کسب و کارهای کوجک اعمال شده که نیاز به تحقیق بیشتری دارد، پیشنهاد میکنیم سفری به گرجستان داشته باشید و حتماً از نزدیک تحقیقات خود را انجام دهید تا بتوانید اطلاعات دقیق تری را کسب کنید .

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید از بخش ارسال نظرات استفاده نمائید و یا با کارشناسان بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید.