سرمایه گذاری در گرجستان در صنعت مواد غذایی و احداث سوپر مارکت

سرمایه گذاری در گرجستان در صنعت مواد غذایی و احداث سوپر مارکت

صنعت مواد غذایی و سوپرمارکت در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری را دارد و عموماً سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه در سرتاسر دنیا صورت میپذیرد و مضاف بر آن، در گرجستان نیز طرفداران خاص خود را دارد و سوپرمارکتهای گوناگونی نظیر کارفور، نیکورا، اسپار، اوری نبیجی و غیره بعنوان سوپرمارکتهای زنجیره ای در گرجستان فعالیت دارند .

اخیراً تیم سرمایه گذاری سام جورجیا، سوپرمارکتی را با نام تجاری مای مارکت (My Market) در گرجستان افتتاح نموده است که در اینجا به بیان جزئیات این طرح سرمایه گذاری میپردازیم .

 

قطعاً مطلع هستید که اخیراً قوانین سرمایه گذاری در گرجستان تغییراتی را داشته که در اینجا مختصری از این تغییرات برای شما می نویسیم .

 

سرمایه گذار در گرجستان به شخصی گفته می شود که حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار در گرجستان را سرمایه گذاری کند و این نوع سرمایه گذاری نمی تواند غیرمستقیم و یا سرمایه در گردش باشد، به بیان صحیح تر منظور دولت گرجستان از سرمایه گذاری، سرمایه گذاری از نوع مستقیم می باشد. سرمایه گذاری در گرجستان در امور مختلفی قابل انجام است که یکی از آنها احداث سوپر مارکت و صنعت مواد غذایی می باشد که در اینجا در مورد آن صحبت می نمائیم.

 

 

سوپرمارکت مواد غذایی My Market در گرجستان

سوپرمارکت مواد غذایی My Market در گرجستان

 

 

احداث سوپرمارکت در گرجستان

قطعاً بی اطلاع نیستید که راه اندازی و مدیریت سوپرمارکت کاری طاقت فرسا می باشد اما باتوجه به اینکه شرکت سام جورجیا در این حوزه از تجربه خوبی برخوردار است می تواند سوپرمارکت مورد نظر شما را احداث نماید .

اولین و مهمترین توصیه در گرجستان برای سرمایه گذاری در صنعت مواد غذایی و احداث سوپرمارکت این است که، در درجه اول اگر سرمایه گذار بتواند واحد تجاری (ملک) مورد نظر و استاندارد برای احداث سوپرمارکت را خریداری نماید قطعاً سود این سرمایه گذاری چندین برابر خواهد بود.

 

 

احداث سوپرمارکت در گرجستان

احداث سوپرمارکت در گرجستان

 

بیشتر بخوانید !
پرورش ماهی در گرجستان

 

در صورتی که قصد خرید ملک را برای سرمایه گذاری نداشته باشید، بهتر است ملک تجاری استاندارد مناسب برای سوپرمارکت را بصورت طولانی مدت اجاره نمائید. (مثلاً اجاره ۱۰ ساله) . اجاره ملک در گرجستان به این  صورت است که معمولاً چند مبلغ ماهیانه اجاره از شما گرفته می شود (مثلاً ۴ ماه) و مبلغ رهن تنها همان مبالغ اجاره ای است که بصورت پیش پرداخت می کنید . در ایران مبلغی سنگین بعنوان مبلغ رهن اخذ می شود و مبلغی را بصورت مرتب و بعنوان ماهیانه بعنوان مبلغ اجاره اخذ می کنند اما در گرجستان تنها با پرداخت ۲ یا ۳ و یا نهایتاً ۴ ماه اجاره بصورت پیش پرداخت می توانید ملکی را اجاره کنید .

 

ملک تجاری مناسب برای احداث سوپرمارکت خوب در گرجستان باید حداقل ۲۲۰ متر باشد تا بتواند بهره وری مناسبی را بصورت ماهانه داشته باشد .

 

حداقل سرمایه گذاری مناسب برای احداث سوپرمارکت در گرجستان در صورتی که ملک تجاری مورد نظر شما ریمونت شده باشد (تکمیل شده، دارای دیوارکشی، آفیس مجزا برای مدیریت، انبار، سرویس بهداشتی و …) ۶۰ الی ۷۰ هزار دلار می باشد، این در حالی است که در صورتی که ملک مورد نظر شما شما فاقد ریمونت باشد، سرمایه اولیه مورد نظر شما برای احداث سوپرمارکت از ۰ تا ۱۰۰ برابر با ۸۰ الی ۹۰ هزار دلار خواهد بود .

 

در صورتی که بخواهید سوپرمارکت با هزینه و میزان سرمایه گذاری کمتری راه اندازی نمائید، ممکن خواهد بود اما میزان بهره وری سوپرمارکت کمتر خواهد بود و زیبائی خاص مد نظر شما را نخواهد داشت.

 

نمائی از سوپرمارکت مای مارکت در گرجستان

نمائی از سوپرمارکت مای مارکت در گرجستان

 

تعداد نیروی کاری مناسب برای احداث سوپرمارکت با مساحت بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ متر در گرجستان، حداقل ۱۶ نفر می باشد که نیروها بصورت شیفتی کار می کنند و از این تعداد پرسنل ۱ نفر بعنوان مدیرداخلی سوپرمارکت در نظر گرفته می شود و سوپرمارکت با این مساحت نیاز به ۲ صندوق و ۵ نفر صندوقدار دارد و همچنین ۵ نفر بعنوان فروشنده در نظر گرفته خواهند شد، بسته به حجم شلوغ سوپرمارکت کارگرانی برای کمک به خریداران در سوپرمارکت در نظر گرفته می شوند و یک الی ۲ نفر نیز بعنوان مسئول نظافت در نظر گرفته خواهد شد و در نهایت یک نفر مدیر آی تی که در صورت وقوع مشکل در شبکه و یا نیاز به پشتیبانی برای دوربین های مداربسته، به سوپرمارکت کمک خواهد نمود در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید !
7 جذابیت تفلیس

 

در خصوص لوازم ابتدائی مورد نیاز برای سوپرمارکت می توان به وسایل گرمایش و سرمایشی، ویترین، یخچالها، سبد خرید، دوربین مداربسته، کامپیوتر، نرم افزار حسابداری، تابلو برای سوپرمارکت، بارکدخوان و غیره می باشد.

 

سود ماهیانه سرمایه گذاری در احداث سوپرمارکت در گرجستان، بین ۵ الی ۷ درصد از فروش کلی سوپرمارکت با کسر کلیه هزینه ها می باشد که در حالتی که مکان ملک تجاری از خود سرمایه گذار باشد، قطعاً با کم شدن هزینه اجاره ماهیانه ملک تجاری، میزان سود بطور قابل توجهی افزایش می یابد .

 

در صورتی که علاقمند به سرمایه گذاری در گرجستان را داشته باشید، صنعت مواد غذائی و سوپرمارکت می تواند سوددهی خوبی را داشته باشد، البته اگر مدیرداخلی سوپرمارکت تخصص مناسبی را در رابطه با سوپرمارکت داشته باشد و بتواند با روشهای مدیریتی صحیح هزینه ها را کنترل نموده و سود را بطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد .

 

 

نمائی از برند موادغذایی و سوپرمارکت شرکت سام جورجیا

نمائی از برند موادغذایی و سوپرمارکت شرکت سام جورجیا

 

 

شرایط اعطای نمایندگی سوپرمارکت My Market

مای مارکت بعنوان یک برند نوظهور و با آینده ای درخشان می تواند در گرجستان زمینه سرمایه گذاری را برای بسیاری از سرمایه گذاران عزیز ایرانی و غیرایرانی فراهم نماید .

شرایط اعطای نمایندگی سوپر مارکت مای مارکت در گرجستان به قرار زیر است :

  • در صورتی که شرکت سام جورجیا بعنوان مجری راه اندازی سوپرمارکت از ۰ تا ۱۰۰ فعالیت کند و یک سوپرمارکت آماده به کار را به سرمایه گذار (با سرمایه گذاری شخص سرمایه گذار) تحویل نماید، بسته به مساحت و نوع فعالیت ها مبلغی بالغ بر ۱۰ الی ۱۵ هزار دلار آمریکا را بعنوان دستمزد دریافت می کند.
  • در صورتی که سرمایه گذار قصد مدیریت سوپرمارکت را نداشته باشد و تنها قصد سرمایه گذاری و دریافت سود را داشته باشد، شرکت سام جورجیا بعنوان مدیر مجموعه سوپرمارکت درصدی بین ۱٫۵ الی ۲٫۵ درصد فروش را بعنوان سود دریافت می کند و یا در صورتی که سرمایه گذار قصد شراکت به این روش را نداشته باشد، می تواند به مجری طرح ۱۵ درصد از کل سهام سوپرمارکت را واگذار نماید .
  • در صورتی که سرمایه گذار قصد مدیریت سوپر مارکت را داشته باشد و سام جورجیا نیز در این نوع سرمایه گذاری شریک باشد، سام جورجیا حسابدار معتمد خود را بعنوان حسابدار سیستم سوپرمارکت معرفی می نماید و حقوق نیز توسط شخص سرمایه گذار به حسابدار پرداخت خواهد شد .
بیشتر بخوانید !
گزارش مرکز توریسم گرجستان در ژانویه 2018، افزایش 92 درصدی مسافران ایرانی در ژانویه 2018 به گرجستان

 

در حال حاضر از آنجائی که اقامت گرجستان تبدیل به یک موضوع چالشی شده و قوانین سخت گیرانه و متفاوتی را برای اعطای اقامت گرجستان در نظر گرفته اند، می توان طرح فوق را طرحی مناسب دانست که در خصوص اعطای اقامت نیز مشکلی نخواهد داشت و قطعاً به سرمایه گذاران و کارآفرینان عزیزی که به روشهای حقوقی سرمایه گذاری صحیح را انجام داده باشند اقامت گرجستان اعطا خواهد شد، در صورتی که شخص ملک تجاری مورد نظر برای سوپرمارکت را خریداری نماید، می تواند اقامت دائم گرجستان را از طریق برنامه سرمایه گذاری دولت گرجستان برای اتباع خارجی، اخذ نماید .

 

همچنین در صورتی که شخص، میزان سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰ هزار دلار برای احداث سوپرمارکت نداشته باشد، می تواند در ابتدا از طریق کارآفرینی و بصورت کاری اقامت را برای خود و خانواده اخذ نماید اما پیشنهاد ما سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰ هزار دلاری در این طرح با خرید ملک تجاری برای سوپرمارکت در گرجستان است .

 

برای خرید ملک در گرجستان و پرسش در مورد نحوه خرید واحدهای تجاری مناسب در شهر تفلیس، می تواند با کارشناسان بخش املاک ما در تماس باشید .