سفر به گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2016/01/05
  • نظرات : 16دیدگاه
سفر به گرجستان

سفر به گرجستان

سفر به گرجستان

سفر به گرجستان : دوستان زیادی طی تماس های مکرر با ما مسیرهای مختلف سفر به گرجستان از ایران را جویا می شوند، لذا بر آن شدیم که با ایجاد این نوشته تا حدودی پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

سفر به گرجستان از طریق هوایی : در گذشته پرواز مستقیم تهران به تفلیس توسط هواپیمایی آتا از ایران و ایرزنا گرجستان برقرار بود ولی بدلیل لغو رژیم سفر بدون ویزای ایرانی ها به گرجستان و کاهش تعداد مسافران ایرانی جهت سفر به گرجستان، در حال حاضر این پروازها برقرار نیست.

ولی هموطنان گرامی جهت سفر هوایی به گرجستان می توانند از هواپیمایی آزال آذربایجان استفاده کنند که ابتدا از تهران به سمت باکو پایتخت آذربایجان می رود و سپس پس از چند ساعت توقف در فرودگاه باکو به سمت تفلیس پایتخت گرجستان حرکت می کند. فعلا این مسیر پروازی ارزانتر و سریعتر از بقیه مسیرهای پروازی تهران به تفلیس است. مدت توقف در فرودگاه باکو در روزهای مختلف متفاوت است ولی بصورت کلی از ۵ ساعت تا ۲۰ ساعت ممکن است توقف در باکو داشته باشد. به دلیل اینکه شما مسافر ترانزیت هستید نیازی به اخذ ویزای آذربایجان ندارید ولی حق خروج از فرودگاه باکو را هم نخواهید داشت مگر اینکه ویزای آذربایجان را قبلا اخذ کرده باشید.

سفر به گرجستان از طریق زمینی : جهت سفر زمینی به گرجستان ، تقریبا هر روز از ترمینال غرب تهران ( ترمینال آزادی ) شرکت گیتی پیما راس ساعت ۱۳:۳۰ از تهران به سمت تفلیس و بالعکس از ترمینال اورتاچالا تفلیس به سمت تهران بلیط اتوبوس دارد. مسیر طی شده توسط این اتوبوس ها از تهران تا مرز بازرگان و سپس با ورود به خاک ترکیه و سپس رد شدن از مرز واله گرجستان به سمت تفلیس می رود. مسافت کل مسیر از تهران تا تفلیس ۱۵۵۵ کیلومتر است و فاصله تهران تا مرز بازرگان ۹۰۵ کیلومتر و از مرز بازرگان تا تفلیس پایتخت گرجستان ۶۵۰ کیلومتر است. مدت زمان این سفر طولانی با معطلی در مرزها و بازرسی های معمول حدود ۳۰ ساعت است و هزینه بلیط هر سر آن در حال حاضر ۲۰۰ هزار تومان می باشد.

بیشتر بخوانید !
راهنمای سفر به گرجستان