سیغناغی

سیغناغی : شهر سیغناغی را در اصل می توان از زیباترین و جذاب ترین شهرهای توریستی در شرق اروپا برشمرد ، همچنین یکی از جاذبه های دیدنی گرجستان است.

سیغناغی ( به گرجی : სიღნაღი – به انگلیسی : sighnaghi ) شهری زیبا در استان کاختی گرجستان است. فاصله آن تا تفلیس ۸۰ کیلومتر است که در شرق پایتخت گرجستان واقع است.

خیابان باراتاشویلی در شهر سیغناغی

خیابان باراتاشویلی در شهر سیغناغی

طبق آخرین سرشماری سال ۲۰۰۹ میلادی جمعیت سیغناغی حدود ۲۳۰۰ نفر بوده است که با توجه به رشد جمعیت نزدیک به صفر گرجستان میتوان پیش بینی کرد که در حال حاضر هم در همین حدود باشد.

ارتفاع این شهر از سطح دریا ۸۳۶ متر و مساحت کل آن ۲۹۷۸ کیلومتر مربع برابر با ۱۱۰۰ مایل مربع است.

این شهر بر بلندای تپه ای بسیار زیبا و مشرف بر دشت آلازنی در کاختی بنا گردیده است ، و دارای اقلیم زیبا و تنوع گیاهی و جانوری ، بناها و دژهای تاریخی و همچنین ساختمان های جدید اداری و موزه ای به سبک معماری شرق اروپا و خیابان ها و کوچه های سنگفرش با خانه های چوبی بعلاوه مردمی مهمان نواز و خونگرم می باشد.

نمایی زیبا از خیابان های سیغناغی

نمایی زیبا از خیابان های سیغناغی

شهر سیغناغی که در میان اروپایی ها به شهر عشق شهرت یافته ، دارای قابلیت بالایی از لحاظ توریستی و گردشگری، دارای هتل ، مسافرخانه ، و رستوران های فراوان و قیمت های بسیار مناسب نسبت به سایر شهرهای توریستی اروپاست. همچنین در مجاورت این شهر زیبا می توان از شهر کوچک بودبه با وضعیت و شرایط مشابه دیدن کرده و خاطراتی شیرین و فراموش نشدنی را کسب کرد.

بیشتر بخوانید !
7 جذابیت تفلیس

جاذبه های دیدنی گرجستان و زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان را در سیغناغی پیدا می کنید.

 

نمایی دیگر از شهر زیبای سیغناغی

نمایی دیگر از این شهر زیبا و دیدنی