طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2017/10/27
  • نظرات : 2دیدگاه

طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان

طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان – توضیحات خرید بسته های سرمایه گذاری شرکت سبز گرجستان GIP با همکاری شرکت سام جورجیا

طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان – با توجه به فرصتهای سرمایه گذاری در کشور گرجستان شرکت GIP به ارایه بسته های سرمایه گذاری و خرید گلخانه ای فول هوشمند نموده است.

این شرکت با درنظرگرفتن شرایط موجود و برای اعتماد سازی هرچه بیشتر بسته ها را به نحوی  طراحی نموده که سرمایه در اختیار خود سرمایه گذار می باشد و تنها اجرا و حمایت از سرمایه گذار در مدت زمان مشخص شده به عهده شرکت می باشد. این حمایت در جهت کاهش ریسک و افزایش سود خریدار گلخانه می باشد.

احداث گلخانه در گرجستان

احداث گلخانه در گرجستان

دراین طرح دو نوع بسته سرمایه گذاری و خرید گلخانه پیش بینی شده :

۱: خریداری گلخانه های هوشمند با مدیریت مستقل همراه بسته حمایتی کامل

۲: سرمایه گذاری غیر متمرکز (خرید قسمتی از یک گلخانه به صورت مشاع با مدیریت یکپارچه توسط شرکت)

درخرید گلخانه هوشمند با بسته حمایتی و مدیریت مستقل سرمایه گذار یک واحد مستقل گلخانه را خریداری کرده  و مدیریت کامل آن را به عهده میگیرد.

این واحد گلخانه میتواند از ۱۵۰۰ متر مربع شروع وتا هر مقداره  دلخواه باشد توضیح اینکه زیر ۱۵۰۰ متر توجیه اقتصادی قابل توجه ای نخواهد داشت و با توجه به اینکه این گلخانه ها از نظر سازه ای کاملا منطبق با آب و هوا و اقلیم گرجستان می باشد و از طرفی هم کاملا هوشمند با قدرت تصمیم گیری مستقل است.

این سازه امتیازات و ویژه گی های خوبی نسبت به نمونه مشابه دارد :

۱- سازه دارای شکل خاص و بسیار مقاوم در برابر بادهای شدید و عوامل جوی موسمی منطقه گرجستان طراحی گردیده است.

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری مستقیم خارجی در گرجستان

۲- در طراحی سازه پیش بینی های لازم جهت به حداقل رساندن ریسک سرمایه گذاری لحاظ گردیده که در نتیجه از ضرر و زیان ها پیشگیری خواهد شد.

۳- به لحاظ کاملا هوشمند بودن سیستم و قدرت تصمیم گیری مستقل نرم افزار از خطاهای انسانی جلوگیری کرده  و در نتیجه ضرر و زیان هایی از این بابت هم به حداقل می رسد.

۴- فول هوشمند بودن سیستم باعث کم شدن و صرفه جویی در مصرف انرژی شده و در نتیجه هزینه های سرانه گلخانه کاهش پیدا می کند.

۵- نوع سازه و سیستم هوشمند به دلیل ایجاد و تامین شرایط ایده آل برای رشد گیاه به نحو احسن باعث افزایش کمیت و کیفیت محصولات تولیدی به طرز چشم گیری شده و در نتیجه سودی قابل توجه عاید خریدار خواهد شد.

۶- بهینه سازی در موارد فوق الذکر باعث افزایش بهره وری به میزان ۷۰ درصد در گلخانه هوشمند نسبت به نمونه های موجود گردیده و به جرات میتوان این مسئله را نقطه عطفی دراین صنعت دانست.

طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان

طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان

نحوه قرارداد و اجرای این سرمایه گذاری برای خریداران این بسته به شرح زیر می باشد :

میزان خرید بسته گلخانه مستقل هوشمند همراه با بسته حمایتی و سرمایه در گردش به ازاء هر ۱۵۰۰ متر مربع حدود ۹۹۷۰۰ دلار آمریکا می باشد که پس از عقد قرارداد و امضای آن بین دو طرف طبق قرارداد تنظیم شده منطبق بر قوانین دولت گرجستان در سه فاز اجرا خواهد شد.

در فاز اول با پرداخت ۳۰% از میزان کل قرارداد اجاره نامه زمین به مدت ده سال به نام خریدار با مالک زمین تنظیم و امضا شده و فونداسیون و اسکلت سازه پس از زمان مقرر بنا می گردد.

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری در گرجستان - بازیافت مواد

در فاز دوم بعد از بازدید خریدار ۳۵% از مبلغ قرارداد توسط خریدار پرداخت گردیده و اجرای کاور گلخانه و احداث تاسیسات اجرا خواهد شد.

 و در فاز سوم با تسویه حساب کامل نصب تجهیزات و هوشمند سازی در زمان مقرر قرارداد انجام وتحویل خریدار خواهد شد.

دراین زمان به خواست خود خریدار قرارداد حمایتی که شامل خرید تضمینی محصولات و همچنین حمایت فنی و نگهداری و خدمات به مدت پنج سال با وی منعقد می گردد و در طول پنج سال خریدار با پرداخت مبلغی مشخص جهت حمایت های فنی و تخصصی و نگهداری مورد حمایت شرکت قرار می گیرد.

به جهت هوشمند بودن کامل گلخانه افراد حتی بدون هیچ تخصصی با یک آموزش ساده و کوتاه  قادر به مدیریت گلخانه خود خواهند بود.

  • بسته سرمایه گذاری غیر متمرکز یا همان خرید قسمتی از یک گلخانه بصورت مشاع

این بسته برای کسانی طراحی شده که امکان سرمایه گزاری مستقل راندارند ویا نمیخواهند کل سرمایه خود را درگیراین کارکنند.

دراین روش خریداران  این بسته سرمایه گزاری میتوانند با حداقل ۲۰ هزار دلار به بالا این بسته را خریداری نمایند.

که با هر ۲۰ هزار دلار ۲۰ درصد از سهام یک گلخانه ۱۵۰۰ متری به صورت مشاع به خریدار اختصاص میابد که در پایان هر دوره کاشت و فروش محصولات سود سهام به نسبت سهام خریداران بسته فوق الذکر پرداخت میگردد.

دراین بسته مدیریت گلخانه مشارکتی به عهده شرکت GIP بوده تا از ایجاد مشکلات بین شرکا در اداره گلخانه جلوگیری گردد.

امتیازات این طرح در موارد زیر خلاصه می گردد

  • مبلغ پایین خرید بسته و امکان سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه کم
  • امکان استفاده از امتیاز گرفتن اقامت طبق قوانین گرجستان
  • امکان اشتغال خریدار یا یکی از بستگان خریدار در گلخانه مربوطه
  • امکان بازگشت مبلغ سرمایه گذاری در هر مقطع از کار البته با اطلاع ۳ماه از قبل
  • امکان افزایش سرمایه در هر مقطع و حتی رساندن سرمایه گذاری به میزان خرید بسته سرمایه گذاری مستقل
بیشتر بخوانید !
افزایش صادرات گرجستان با اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه CIS در ماه های ابتدائی 2018

نحوه خرید بسته سرمایه گذاری غیر متمرکز

پس از امضای قرارداد معتبر محضری طبق قوانین دولت گرجستان و پرداخت مبلغ مشخص شده توسط خریدار شرکت موظف به تامین الباقی سرمایه به واسطه فروش بسته های سرمایه گذاری غیر متمرکز و احداث و تجهیز و راه اندازی گلخانه ظرف مدت ۳ ماه می گردد و گلخانه مورد توافق راه اندازی و شروع به کار می نماید و در پایان هر دوره کشت سود خریدارن از فروش محصولات به نسبت سهام آنها محاسبه و پرداخت می گردد و خریداران بعد از ۳ ماه میتوانند از کل امتیازات ذکر شده در بالا بهره مند گردند.

لازم به ذکر است که طرح توجیهی کامل احداث گلخانه در گرجستان ، که توسط شرکت سبز گرجستان تهیه شده است به زبان فارسی در حال حاضر در اختیار شرکت سام جورجیا به عنوان ناظر طرح قرار دارد و افراد علاقمند جهت سرمایه گذاری در احداث گلخانه در گرجستان می توانند با مراجعه به شرکت سام جورجیا ، از آن یک بازدید داشته باشند.

با توجه به تحقیقات گسترده شرکت سبز گرجستان در این زمینه و زحمات زیاد آنها از کپی و در اختیار گذاشتن این طرح به عموم معذوریم ولی برای کسانی که پیش پرداخت داشته اند ، واگذار می شود ولی بقیه افراد عادی فقط می توانند بازدید از طرح توجیهی کنند.