فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2019/08/13
  • نظرات : 80دیدگاه

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان : جهت سرمایه گذاری در گرجستان بایستی یک مشاور با تجربه و قابل اعتماد انتخاب کنید تا بتوانید فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان را به درستی شناسایی کنید.

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

در این نوشته قصد داریم تا حدودی تجارب کارشناسان شرکت سام جورجیا را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با وضعیت سرمایه گذاری در گرجستان آشنا شوید.

قوانین سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری خارجی در گرجستان در سالهای اخیر رشد مناسبی را داشته و می توان گفت در ۲ سال اخیر، رشد سالانه مثبتی را داشته است .

دورنمای پیوستن گرجستان به اتحایه اروپا و پیمان ناتو، زمینه رشد اقتصادی گرجستان را بیش از پیش تقویت کرده است .

گرجستان در سالهای اخیر بر تقویت رشد اقتصادی آنهم با تکیه بر تولید ناخالص ملی پافشاری داشته و در این زمینه نیز موفق بوده اند، سرمایه گذاران زیادی از شرق و غرب به این کشور برای سرمایه گذاری آمده و توانسته اند در توسعه رشد اقتصادی گرجستان تاثیر مثبتی داشته اند و در همین خصوص نیز سرمایه گذاران علاقمند به کسب اطلاعات در مورد کسب و کارهای پر رونق در گرجستان و نحوه اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری هستند .

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران خارجی تا پیش از تاریخ اول جولای ۲۰۱۹ می توانستند با سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار لاری (بالغ بر ۱۲۰ هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند و اقامت دائم گرجستان را اخذ کنند اما در حال حاضر متاسفانه یا خوشبختانه این قانون تغییر کرده و حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری، به ۳۰۰ هزار دلار آمریکا رسیده است .

سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت دائم این کشور، فقط از طریق سرمایه گذاری مستقیم در این کشور با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا امکان پذیر است .

جهت سرمایه گذاری در هر کشوری عوامل کلی زیر را در نظر بگیرید تا موفق شوید :

۱ – جمعیت کشور مقصد : جمعیت گرجستان طبق آخرین تخمین سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۵ میلیون نفر است. بنابراین گرجستان دارای جمعیت کمی می باشد ، در نتیجه جهت سرمایه گذاری باید دقت بیشتری کرد ولی مثلا اگر کشوری دارای جمعیت حدود ۲۰ میلیون به بالا باشد ، این عامل جمعیت، جهت سرمایه گذاری وضعیت مناسب و مثبتی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

۲ – درآمد سرانه کشور مقصد : درآمد سرانه در حقیقت قدرت خرید یک کشور را نشان می دهد. هر چقدر درآمد سرانه بالاتر باشد در نتیجه قدرت خرید مردم و همچنین میزان پول در گردش بین مردم بیشتر خواهد بود. درآمد سرانه گرجستان طبق آخرین تخمین حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا بوده که این مقدار تا حدودی کم است و درآمد سرانه حدود ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا به بالا می تواند این عامل را برای سرمایه گذاری مثبت کند.

۳ – مسافت کشور مقصد تا ایران : هر چقدر کشور مورد نظر شما جهت سرمایه گذاری به ایران نزدیکتر باشد امکان تعامل و تبادل بین آن کشور و ایران بیشتر می شود و همچنین هزینه و وقت شما جهت رفت و آمد کمتر خواهد بود، بنابراین در این حالت تمرکز بیشتری بر روی طرح های تجاری خودتان خواهید داشت. مسافت کشور گرجستان تا ایران خیلی کم است و می توانید با یک پرواز حدود یک ساعت و نیم از تهران به تفلیس بروید. حتی قادر خواهید بود با اتومبیل شخصی از ایران به گرجستان سفر کنید.

نتیجه گیری جهت شرایط سرمایه گذاری در گرجستان :

با توجه به عوامل بالا می توان نتیجه گرفت که همه نوع تجارتی در گرجستان پاسخگو نیست و فقط یک سری از سرمایه گذاری ها در مناطق خاص می تواند سودده باشد و همچنین معمولا دوره بازگشت سرمایه در گرجستان با توجه به تجربه چندین ساله شرکت سام جورجیا در اغلب تجارت ها بالای دو سال است. جهت بهترین سرمایه گذاری در گرجستان و همچنین شناخت فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان با مشاوران با تجربه شرکت سام جورجیا مشورت کنید تا بتوانید بهترین گزینه سرمایه گذاری در گرجستان را انتخاب کنید.

توجه : در حال حاضر هر ایرانی با سرمایه گذاری در گرجستان با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا می تواند اقامت دائم گرجستان را اخذ نماید .

طبق قانون جدید ذکر شده در متن قانون اساسی گرجستان، سرمایه گذار شخصی است که حداقل به مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم کرده باشد .

زمینه های سرمایه گذاری در گرجستان ۲۰۱۹

سرمایه گذاری در گرجستان در سال ۲۰۱۹ نسبت به سالهای قبل تفاوتی نکرده اما زمینه هایی وجود دارد که سرمایه گذاری در آنها می تواند فرصت مناسبی را برای سرمایه گذار در کشور گرجستان بوجود آورد .

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری در گرجستان - بازیافت مواد

احداث هتل در گرجستان ۲۰۱۹

زمینه مناسبی برای تامین زیرساخت توریستی گرجستان می باشد و ترکیبی از فعالیت های توریستی و ساخت و ساز می باشد که سود خوبی را عاید سرمایه گذار می نماید اگر بتواند مدیریت هتل را بر عهده داشته باشد و یا پس از ساخت هتل، هتل را بصورت یکجا به فروش برساند که اگر در منطقه مناسب و توریست خیزی باشد، سود بسیار خوبی را برای سرمایه گذاری خواهد داشت .

اینکه احداث هتل در گرجستان زمینه ای سودده است به این بر میگردد که گرجستان کشوری توریستی است و هر ساله توریستهای زیادی از کشورهای مختلف برای تفریح و گردشگری به این کشور سفر می کنند.

استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در گرجستان ۲۰۱۹

بیت کوین بعنوان یک رمز ارز شناخته شده در جهان بعنوان وسیله ای مطمئن برای انتقال پول با امنیت بسیار بالا، حالا در گرجستان بعنوان یک وسیله انتقال پول مطمئن شناخته شده و جایگاه بسیار خوبی را در گرجستان پیدا کرده است به طوری بسیاری از جوانان گرجی با این مفهوم آشنا بوده و برخی نیز در این زمینه صاحب نظر و دارای تخصص در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال هستند .

حال شرکت Bitfury که یک شرکت فراملیتی در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال می باشد با داشتن دفاتر رسمی در آمریکا، چین، انگلستان و هلند در حال استخراج عمده بیت کوین در گرجستان و در منطقه آزاد تفلیس هستند .

استخراج ارزهای دیجیتال در گرجستان توسط شرکت Bitfury

استخراج ارزهای دیجیتال در گرجستان توسط شرکت Bitfury

ساخت و ساز در گرجستان ۲۰۱۹

از دیگر زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور می توان به ساخت و ساز در گرجستان اشاره نمود.

بیشتر بخوانید !
سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان

شهرهای بزرگ گرجستان به خصوص تفلیس، باتومی و کوتایسی همچنان دارای بافت قدیمی هستند و چنین موضوعی مانع از تبدیل شدن این کشور به یک کشور مدرن و جدید می شود، تلاش دولت گرجستان این است که حتی الامکان بافتهایی از شهرهای مختلف گرجستان را که بافت تاریخی محسوب نمی شوند جدید نموده و اینکار نیز بدون کمک پیمانکاران حرفه ای ساختمانی مقدور نخواهد بود.

از طرفی، حرکت رو به جلوی گرجستان برای یک زندگی مدرنیته، جمعیت و اقلیم قدیمی گرجستان را به سمت ساختمان های مدرن حرکت می دهد و از این رو به دلیل مهاجرت به شهرهای بزرگتر گرجستان، نیاز به افزایش مکان برای زندگی و افزایش ساخت و ساز در شهرهای بزرگ حس می شود و از همین حیث می توان ساخت و ساز در گرجستان را کاری پر سود نامید .

دامپروری در گرجستان ۲۰۱۹

دامپروری را نیز می توان از جمله زمینه های موفق برای سرمایه گذاری نامید.

نیاز به تولید دام و مخصوصاً پرورش خوک در گرجستان به دلیل طرفداری زیاد در محیط گرجستان، زمینه ای سوده برای سرمایه گذاران است .

نسبت به دیگر گوشتها، گوشت خوک، مصرف زیادی در طبخ غذایی گرجی ها داشته و از طرفی دیگر، گوشت خوک، ارزان تر بوده و از آنجائی که میزان فقر در گرجستان زیاد است و متوسط حقوق برای یک زندگی معمولی پائین است، اغلب جمعیت گرجستان به دنبال تامین گوشت بصورت ارزان هستند که زمینه سرمایه گذاری برای اینکار را بسیار باز نموده است .

کشاورزی در گرجستان ۲۰۱۹

وجود منابع بی نظیر آب و زمینهای بسیار حاصلخیز که برای کشاورزی در گرجستان مناسب هستند یکی از دلایل موفقیت بازرگانان خارجی در امر کشاورزی در گرجستان است .

تولیدات داخلی کم در زمینه محصولات طبیعی کشاورزی و مصرف زیاد برخی از اقلام، فاصله زیادی را ایجاد نموده و این فاصله توسط سرمایه گذاران خارجی پر می شود .

همچنین، کشت فراسرزمینی در گرجستان به دلیل وضعیت بسیار مناسب بارش و وجود زمینهای حاصلخیز کشاورزی می تواند دلیل مناسب برای کشاورزی در این کشور برای سرمایه گذاری باشد .