فستیوال جاز سال ۲۰۱۸ در گرجستان

فستیوال جاز سال ۲۰۱۸ در گرجستان

در روزهای ۲۸ تا ۳۰ آوریل، ۲۱ جشنواره جاز در تفلیس برگزار خواهد شد، به عنوان یک سنت در تفلیس این جشنواره در تالار کنسرت تفلیس فیلاهارمونیا برگزار میشود. برنامه جشنواره اینگونه خواهد بود که با احتمال اوردن خوانندگان جاز بسیار معروف و جهانی برای دانش اموزان گرجی و جهت اجرای چندین کنسرت دیگر که شامل موسیقی دانان معروف جهان میشود.

به گفته برگزارکنندگان, از سال ۲۰۱۸ جشنواره جاز تفلیس سالانه در اخر ماه آوریل به جای پاییز برگزار می شود و برای دوست داران و علاقه مندان به جاز در یک تاریخ مهم دیگر همزمان خواهد شد.

در ۲۸ آوریل, باند موسیقی تریو جاز امریکایی )بد پلاس) جشنواره را در تالار کنسرت شروع خواهند کرد.افراد باند موسیقی از شهرهای مینیسوتا و مینیاپولیس و این باند سه نفری(تریو-trio) شامل نوازنده باس رید اندرسون, پیانیست اورین اونز و درامر دیو کینگ. موسیقی انها شامل شاخه هایی موسیقی مانند پاپ, راک ,جاز و اوانتگارد است.

در روز ۲۹ آوریل، گروه آمریکایی “Naturally 7″، یک گروه موسیقی آمریکایی ک با سبکی که انها کاپلا مینامند که در اصل اجرای صوتی و اوازی است ، مخاطبان را سرگرم خواهند کرد. به گفته رهبر گروه راجر توماس، موسیقی آنها که”هنر تبدیل کردن صدای یک انسان به ابزار موسیقی.” آنها تنها با استفاده از صداهایشان صدای ابزارهای موسیقی رو تقلید میکنند.

در روز ۳۰ آوریل در جشن بین المللی جاز، بیست ویکمین جشنواره جاز توسط گروه باور نکردنی میلز الکتریک، با مهمان ویژه معروف ساکسوفونیست راوی کولترن، ختم خواهد شد.

بیشتر بخوانید !
اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان توسط دولت

همچنین در جشنواره، مخاطبان فرصتی برای لذت بردن از استعداد باند تریو ساندرو بیبیچ که شامل ساندرو کواچادزه (باس / آواز)، گیگی تسینسادزه(گیتار)، دانیال ادیکاشویلی (درام) خواهد بود؛ گروه موسیقی جاز کنسرتو- لیلیکو کورکتاشویلی(آواز)، میخائیل جاپاریدزه(باس)، لوکا توپاریو(کلید)،گیگی تسینسادزه(گیتار) و گیو کاپانادزه (درام).

جورج کرسیلیدزه، مدیرشرکت ارتقاء شرقی، به کانال خبری Georgia Today گفت که به غیر از جشنواره های بهار، پاییز و تابستان، ممکن است در فصل زمستان هم باشد.شرکت ارتقاء شرقی در حال برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره جاز زمستانی در خارج از تفلیس، شاید در یکی از استراحتگاه های زمستانی است. کرسیلیدزه به همراه این خبر به کانال گفت که جشن روز بین المللی جاز برای دوستداران جاز بسیار مهم است، به همین دلیل جشنواره جاز تفلیس در روزهای ۲۸ تا ۳۰ آوریل برگزار می شود.
وایشان هم اضافه کردن که بسیار مهم است که هنرمندان گرجستان چنین فرصت خوبی برای نواختن در کنار بزرگترین گروه ها را داشته باشند و موسیقی خود را با مردم و تماشاچیان گرجی به اشتراک بگذارند. ”

روز جهانی جاز روز بین المللی است که توسط یونسکو در سال ۲۰۱۱ اعلام شد. این جشنواره سالانه در ۳۰ آوریل جشن گرفته می شود.روز جهانی جاز به سرپرستی و توسط پیانیست ها و خوانندگان معروف جاز و سفیر حسن یونسکو هربی هنکاک هدایت می شود.این جشن در تقویم هر دو یونسکو و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است.روز جهانی جاز در بسیاری از کشورها در سراسر جهان با کنسرت های مختلف جشن گرفته می شود. در میان آنها گرجستان است، که این تاریخ مهم را از سال ۲۰۱۸ با سنت ۲۱ ساله جشنواره جاز جشن خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید !
نمایشگاه مصالح ساختمانی گرجستان

نامزد جشنواره: خدمات بانکداری شخصی بانک TBC بانک وضعیت TBC؛

حامیان جشنواره: وزارت فرهنگ و ورزش گرجستان، شورای شهر تفلیس.