قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان

قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان

پس از ماه ها انتظار و بحث در خصوص تغییر قوانین مهاجرتی گرجستان، بالاخره و در نهایت، پارلمان گرجستان اصلاحیه قوانین مهاجرتی را به تصویب نهائی رساند و در متن قانون اساسی گرجستان که در ادامه به آن اشاره می نمائیم، تغییرات مربوط به اقامت گرجستان برای اتباع خارجی لحاظ شد .

در ادامه به بیان تغییرات و اصلاحات قانونی مربوط به سرمایه گذاری در گرجستان، خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان برای اتباع خارجی می پردازیم.

 

 

قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان

دولت گرجستان، در متن قانون جدید سرمایه گذاری برای اتباع خارجی، بصورت واضح بیان کرده که سرمایه گذاری در گرجستان نیازمند سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۳۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد. بدین معنی که هر تبعه خارجی برای اینکه توسط دولت گرجستان، رسماً بعنوان سرمایه گذار شناخته شود، باید مبلغ حداقل ۳۰۰ هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری کرده باشد.

البته حائز ذکر است که در خصوص سرمایه گذاری، فعالیت اقتصادی سرمایه گذار باید توسط دولت گرجستان مورد تائید بوده و در سال اول حداقل ۵۰ هزار لاری گردش مالی داشته باشد، گردش مالی سالانه سال دوم برابر با حداقل ۱۰۰ هزار دلار، سال سوم، جهارم و پنجم کمتر از ۱۲۰ هزار دلار آمریکا نباشد .

اشخاص فوق می توانند درخواست اقامت دائم گرجستان داشته باشند .

 

خرید ملک در گرجستان

در قانون جدید، اقامت گرجستان از طریق خرید ملک تنها زمانی امکان پذیر است که اتباع خارجی حداقل به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا ملک و مستغلات خریداری کرده باشند ، در این صورت، اقامت موقت گرجستان به شخص خریدار و خانواده وی اعطا می گردد .

بیشتر بخوانید !
مراحل تشکیل پرونده اقامت کارمندی گرجستان

پیشتر، افراد می توانستند با حداقل مبلغ ۳۵ هزار دلار آمریکا، ملکی را خریداری نموده و برای خود و خانواده درخواست کارت اقامت گرجستان را دهند .

 

ثبت شرکت در گرجستان

قوانین مربوط به کارآفرینی در گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان بدین صورت تغییر کرده که در صورتی که صاحب بیزنس یا کارفرما در شرکت، تابعیت گرجی داشته باشد، به ازای هر تبعه خارجی باید ۳۵ هزار لاری گردش سالانه داشته باشد.

 

 

تغییر قوانین گرجستان

تغییر قوانین گرجستان

 

چرا تغییر قوانین گرجستان ؟

پیشتر نیز اشاره کرده بودیم که در آینده ای نه چندان دور تغییراتی را در قوانین گرجستان خواهیم داشت، زیرا و متاسفانه بسیاری از اتباع خارجی از برخی قوانین ساده گرجستان برای اعطای اقامت سوء استفاده نموده و ملکی را پس از خریداری بنام چند نفر دیگر ثبت میکردد تا آن افراد هم بتوانند اقامت گرجستان را اخذ نمایند .

از طرفی، برای سرمایه گذاری نیز، دولت گرجستان تصمیم به افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان گرفت تا بتواند، سرمایه گذاری در این کشور توسط اتباع خارجی را تثبیت نماید و جلوی اندک اتفاقات منفی که توسط برخی سرمایه گذاران صوری رخ می داد را بگیرد .

می توان عمده دلایل تغییر قوانین اقامت گرجستان را ترس دولت گرجستان از هجوم برخی اتباع خارجی به خاک گرجستان دانسته و همچنین تثبیت این کشور بعنوان کشوری برای سرمایه گذاری خارجی که با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا می توان حمایت خوبی را از دولت گرجستان برای سرمایه گذاری داشت .

بسیاری از کانالها و گروه ها در اطلاع رسانی های خود، خرید ملک در گرجستان را یکی از مطمئن ترین روشهای اخذ اقامت گرجستان ذکر نمودیم و همچنان نیز بر این نکته تاکید میکنیم که کسانی که کلیه قوانین مربوط به خرید ملک و خرید خانه در گرجستان را رعایت نموده اند و اقامت خود را بطور پیوسته تمدید نموده اند به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهد شد .

بیشتر بخوانید !
جواب مثبت متقاضیان اقامت گرجستان شرکت سام جورجیا

متاسفانه گروه ها و کانال های بی اطلاع و بی هویت در گرجستان با سوء استفاده از شرایط به نفع خود و با تخریب گرجستان ، قصد سیاه نمائی را دارد که قوانین گرجستان دیگر اقامت اعطا نمی نمایند! این در حالی است که قوانین جدید از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۹ اجرائی خواهند شد و کلیه افرادی که تا قبل از این تاریخ به روش قدیم اقدام کرده باشند، می توانند سرمایه گذاری نموده، ملک خریداری نمایند و اقامت گرجستان را اخذ نمایند .

همچنین یکی دیگر از دلایل عمده تغییر قوانین مهاجرت به گرجستان این است ، گرجستان بیش از هر لحظه دیگر به دورنمای پیوستن به اتحادیه اروپا نزدیک تر شده و احتمال پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا را می توان حتمی دانست،

به سفرها و سمینارهای نخست وزیر گرجستان توجه نمائید، بسیاری از این سمینارها برای آشنائی مردم و دسته خاصی از مردم گرجستان با فرهنگ اروپائی و استانداردهای اروپائی است. می توان در حال حاضر بعد از چندین ماه شرایط غیرقابل پیش بینی، شرایط را پایدار دانست زیرا رویکرد دولت گرجستان در اعطای اقامت به اتباع خارجی در حال حاضر، بصورت مشخص بیان شده است .

 

پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا

پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا

 

از طرفی دیگر، در حال حاضر، فرصت برای سرمایه گذاری در گرجستان مناسب بوده و افرادی که قادر به پیاده سازی ایده های مناسب سرمایه گذاری در گرجستان هستند را وارد میدان سرمایه گذاری خارجی در گرجستان کرد و این بازی در صورتی که به نحو صحیح و با تحقیقات کامل صورت گیرد، قطعاً دو سر برد خواهد بود، تعداد زیاد این سرمایه گذاران، برای دولت گرجستان مثبت خواهد بود، اشخاص سرمایه گذار نیز از اقامت دائم گرجستان و برخی مزایای شهروندی درجه ۲ گرجستان برخوردار خواهند شد .

بیشتر بخوانید !
اقتصاد گرجستان

در خصوص تصمیم گیری عجول نباشید، اکنون متن تغییر قوانین گرجستان بصورت رسمی در این وبسایت قابل دسترس است و به ندای کانالها و گروه های سوء استفاده گر که سودشان در تخریب گرجستان و ماموریت آنها در سوق و هدایت جمعیت ایرانی ها به سمت ترکیه است گوش فرا نداده و بصورت درست تصمیم گیری نمائید.

بسیاری از مدیران گروه ها و کانالهای تلگرامی جعلی که تنها قصد هدایت جمعیت ایرانی به سمت ایران و یا ترکیه را دارند و ماموریت این افراد این است، خود در گرجستان در حال زندگی هستند و نکته جالبتر اینکه، برخی از مدیران این کانالها نیز در روند دریافت اقامت گرجستان، ریجکت شده اند .

 

نکته ۱ : افرادی که در شرایط فوق، کسب و کار و سرمایه گذاری مشخصی داشته باشند، خرید ملک با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا داشته باشند، بزودی و با پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا در می یابند که شرایط بیش از پیش Stable و با ثبات خواهد بود.

نکته ۲ و مهمترین نکته : همچنان می توانید اقامت گرجستان را اخذ کنید، اما با شرایط جدید و آنچه در متن تصویب شده قوانین جدید آمده است !