لغو ویزای اروپا برای گرجستان

لغو ویزای اروپا برای گرجستان

لغو ویزای اروپا برای گرجستان

لغو ویزای اروپا برای گرجستان

به گزارش سام جورجیا ، و به نقل از ژورنال رسمی اتحادیه اروپا ، شهروندان گرجستان می توانند از تاریخ ۲۸ مارس ماه جاری بدون نیاز به روادید به اروپا مسافرت نمایند.

با اعمال رژیم لغو روادید اتباع گرجستان می توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا به ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا، ۴ کشور غیر عضو و ۴ نامزد شنگن مسافرت نمایند.

لازم به ذکر است که کشورهای  نروژ، انگلستان،ایرلند ، قبرس ، رومانی ، بلغارستان ، ایسلند ، لیختن اشتاین و سوئیس از این قائده مستثنی هستند. شهروندان گرجستان برای سفر به این کشورها نیاز به ویزا دارند.

با توجه به اینکه ویزای ۲۲ کشور اروپایی برای شهروندان گرجی برداشته شده است ارزش پاسپورت گرجستان در جدول رتبه بندی کشورها با صعود زیادی مواجه شده است و قبلا گرجی ها می توانستند با پاسپورت گرجستان به ۶۸ کشور جهان سفر کنند که با احتساب این ۲۲ کشور اروپایی تعداد کشورهایی که با گرجستان لغو ویزا کرده اند به عدد ۹۰ رسید.

این موفقیت بزرگ را به تمامی مردم گرجستان تبریک می گوئیم، آنها کار بزرگی انجام دادند زیرا این کشور کوچک و بی ادعا کاری انجام داد که کشورهای بزرگ و پرقدرتی مانند : روسیه و ترکیه که به مانند گرجستان متقاضی لغو ویزا با اروپا بودند نتوانستند به مانند گرجستان به این مهم دست پیدا کنند.

بیشتر بخوانید !
روند اخذ اقامت دائم گرجستان توسط سام جورجیا