مالیات در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2015/12/15
  • نظرات : 4دیدگاه
مالیات در گرجستان

مالیات در گرجستان

مالیات در گرجستان : مالیات در گرجستان انواع مختلفی دارد که به ترتیب در زیر برای شما توضیح خواهیم داد :

۱ – مالیات بر ارزش افزوده یا VAT : مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان برای تمام اجناس و خدمات مختلف یکسان و در حال حاضر هجده درصد است. مالیات بر ارزش افزوده معمولا بر کالاهای وارداتی به گرجستان و یا برخی از خدمات تعلق می گیرد.

۲ – مالیات بر حقوق : مالیات بر حقوق در گرجستان بیست درصد از حقوق دریافتی توسط کارمندان یا کارگرها است که به صورت ماهانه دریافت می شود و معمولا کارفرماها آن را پرداخت می کنند ولی از اصل حقوق دریافتی توسط کارمندان یا کارگرها کسر می شود.

۳ – مالیات بر اجاره : مالیات بر اجاره در گرجستان بیست درصد از اجاره پرداختی به صاحب ملک می باشد که معمولا به واحدهای تجاری تعلق می گیرد و واحدهای اجاره ای مسکونی در حال حاضر پنج درصد از اجاره ماهانه را مالیات به دولت گرجستان پرداخت می کنند.طبق قوانین جاری کشور گرجستان مالیات بر اجاره بایستی توسط صاحب ملک پرداخت شود ولی به دلیل اینکه معمولا کسی آن را نمی پذیرد ، بنابراین در اغلب موارد مستاجر بایستی این مالیات را بپردازد.

۴ – مالیات بر درآمد : مالیات بر درآمد در گرجستان در حقیقت بیست درصد از کل سود شما در طول یکسال می باشد که معمولا صاحب شرکت در گرجستان بوسیله حسابرسی که در طول سال انجام می شود بایستی آن را پرداخت کند.

نکته بسیار مهم : با توجه به اینکه کشور گرجستان فاقد نفت ، گاز و منابع طبیعی سرشار است لذا بودجه سالانه دولت این کشور معمولا بر اساس مالیات های دریافتی از مردم و صاحبان مشاغل بسته می شود و فرار مالیاتی در گرجستان جرم تلقی شده و می تواند حبس به دنبال داشته باشد. بنابراین اگر قصد جدی و یا پول کافی برای راه اندازی تجارتی را ندارید از ثبت شرکت در گرجستان خودداری کنید زیرا نگهداری یک شرکت در گرجستان به مراتب هزینه بالاتری نسبت به ثبت شرکت دارد. راه های متفاوت زیادی برای دریافت کارت اقامت گرجستان وجود دارد و فقط لازمه دریافت کارت اقامت ، ثبت شرکت در گرجستان نیست.

بیشتر بخوانید !
اینفوگرافی مراحل ثبت شرکت در گرجستان

با توجه به وجود قوانین مالیاتی حساب شده و دقیق در گرجستان پیشنهاد می کنیم که بلافاصله پس از ثبت شرکت در گرجستان و راه اندازی تجارت حتما نسبت به استخدام یک حسابدار در گرجستان اقدام نمائید تا در آینده دچار مشکلات حقوقی در گرجستان نشوید. شرکت سام جورجیا با داشتن تجارب گرانبها در این زمینه شما را راهنمایی می کند.