مزایای اقامت در گرجستان

مزایای اقامت در گرجستان

شاید شما نیز از آندسته از افرادی باشید که در ذهن خود میپرورانید که “مزایای اقامت در گرجستان” چیست؟ پیشتر در دیگر وبسایت سام جورجیا مطلبی را منتشر نمودیم که می توانید آن را نیز مطالعه کنید (کافیست بروی لینک آبی رنگ بروی “منتشر نمودیم” کلیک نمائید) .

اما این نویسه، مکملی است بر نویسه پیشین ما با عنوان “چرا گرجستان؟” .

 

حقیقتاً خواننده های بسیاری را در سام جورجیا داریم که در کامنتها و یا از طریق ایمیل با ما مکاتبه می نمایند، سوال می پرسند و میگویند با اخذ اقامت گرجستان چه مزایائی شامل حال ما می شود؟ در این پست اشاره دقیقی می نمائیم به این سوالات تا شما عزیزان در این خصوص بتوانید بصورت روشن تری تصمیم بگیرید .

توجه داشته باشید که گرجستان بدلیل نزدیکی که چه از نظر فرهنگی و چه از نظر مسافت به ایران دارد، می تواند برای زندگی مقصد مناسبی باشد پس نکاتی که می تواند در این زمینه مثبت باشد را به عرض شما عزیزان می رسانیم .

 

  1. آرامش : پیشتر نیز اشاره نمودیم که گرجستان از نظر آرامش و نبود استرس زندگی شاید در دنیا زبان زد باشد . انتظار کم مردم این کشور به همراه شرایط محیطی، یک زندگی بی دغدغه و آرام را برای شما فراهم می آورد و واقعاً چه چیزی در یک زندگی خوب می تواند بیش از آرامش و بی دغدغه بودن یک محیط اولویت و اهمیت بالا داشته باشد .
  2. امنیت بالا : گرجستان، کشور امنی است و گشتهای پلیس روزانه و شبانه در آن به وفور مشاهده می شود. این را با داشتن مدارک مستدل به شما می گوئیم، در اینجا می توانید در خصوص حادثه ای که دیروز (۲۲ نوامبر) در تفلیس اتفاق افتاد و حمله تروریست ها توسط نیروهای ضد تروریستی پلیس گرجستان عقیم ماند مطالعه نمائید . امنیت داخلی یکی از اولویت های دولت گرجستان است و به همین دلیل است که شما بعنوان مرد و یا زن در هر ساعتی از شبانه روز (حتی ساعتی مثل ۲ یا ۳ شب) به راحتی و با خیال راحت می توانید در خیابانها قدم بزنید پس اگر اقامت گرجستان را داشته باشید، بدون یک در یک کشور امن زندگی خواهید کرد. در این خصوص نیز نکته قابل توجه این است که گرجستان، روابط مثبتی را با کشورهای غربی، اروپا و آمریکا دارد و از این نظر نیز در خصوص امنیت پشتیبانهای خوبی را دارد .
  3. سفر و اقامت راحت تر به کشورهای حوزه معاهده شینگن: از آنجائی که گرجستان از دسته کشورهائی است که سالهاست بدنبال جلب نظر شورای اتحادیه اروپا برای پیوستن به اتحادیه اروپا می باشد، با داشتن اقامت گرجستان می توانید سفر و اقامت راحت تری را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حتی ایالات متحده داشته باشید و نکته قابل توجه این است که اخذ ویزای شینگن از طریق کارت اقامت گرجستان نیز، پروسه راحت تری نسبت به ایران دارد .
  4. زندگی ارزانتر نسبت به دیگر کشورهای مهاجرت پذیر : نسبت به دیگر کشورهای مهاجرت پذیر، گرجستان زندگی ارزانتری را برای شما فراهم می آورد. می توان گفت هزینه های زندگی در ایران و گرجستان تقریباً از نظر هزینه برابر می باشد، اما در قیاس با دیگر کشورهائی که می توانید به آنها مهاجرت کنید، گرجستان هزینه های ارزانتری را دارد، از هزینه های مربوط به اخذ اقامت گرفته تا هزینه های اساسی زندگی نزدیک پوشاک و خورد و خوراک .
  5. بیمه خدمات درمانی با مزایای بالا: در کشور گرجستان بیمه خدمات درمانی شرکتهای خصوصی مزایای بالائی را برای شما فراهم می آورد و از دیگر کشورهای مشابه امکانات بهتری را برای شما فراهم می آورد.
  6. تحصیل با کیفیت بالا: گرجستان دارای دانشگاه های دولتی مختلفی است که اعتبار، کیفیت و مزایای بسیار مناسب تحصیلی را برای شما فراهم می آورد و مدارک دانشگاه های کشور گرجستان نیز در ایران و توسط وزارت علوم تائید شده و معتبر می باشند.
  7. آینده روشن نسبت به دیگر کشورهای منطقه : برخلاف دیگر کشورهای منطقه نظیر، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و … گرجستان آینده ی روشن تری را دارد زیرا در حال حاضر، این کشور، عضو ناظر اتحادیه اروپا می باشد و دورنمای پیوستن این کشور به حوزه اتحادیه اروپا می تواند بیانگر آینده ی روشن تر این کشور نسبت به دیگر کشورهای منطقه باشد .
بیشتر بخوانید !
خطر ابتلا به ویروس زیکا در گرجستان

هموطنان گرامی، در صورتی که در خصوص این نویسه، سوالی دارید و یا نکته مبهمی وجود دارد حتماً در بخش نظرات سوالات خود را مطرح نمائید .

همچنین در خصوص کسب اطلاعات دقیق در خصوص شرایط اقامت گرجستان می توانید به این لینک مراجعه نمائید .