مهاجرت به گرجستان در سال ۲۰۱۹

مهاجرت به گرجستان در سال ۲۰۱۹

در این نوشته به بیان موضوعاتی که میپردازیم که قطعاً به شما کمک شایانی در خصوص مهاجرت به گرجستان در سال جاری (سال میلادی ۲۰۱۹) می نماید .

متاسفانه جریانی از یک سال پیش در گرجستان ایجاد شده که در آن با تشکیل یک مافیای قوی با هدف جلوگیری از مهاجرت بسیاری از ایرانیان به گرجستان، وجهه این کشور را خراب می نماید اما در اینجا به صورت دقیق بررسی می نمائیم که آیا در سال ۲۰۱۹ مهاجرت به گرجستان منطقی است یا خیر ؟

مهاجرت به گرجستان همانند مهاجرت به دیگر کشورها چالش های به خصوص خود را دارد، به علاوه اینکه، جریان دلالان دروغین گرجستان و گرفتن سود بسیار بالا از مافیای تخریب گرجستان نیز این روزها بیش از پیش هویداست .

در اینجا به بررسی برخی چالشهای پیش روی ایرانیان عزیز علاقمند به مهاجرت به گرجستان می پردازیم، بدیهیست که مطالب فوق نه بعنوان کاملترین مطلب، بلکه بعنوان یک راهنما از دید کارشناسان حقوقی شرکت سام جورجیا که تجربه خوبی در مواجهه با چالشهای حقوقی داشته اند، می باشد .

 

 

 

بزرگترین چالش پیش رو : اخذ اقامت گرجستان

بپذیرید و یا نپذیرید انکار ناپذیر است که روند اخذ اقامت گرجستان، آسان نیست و البته مهم است بدانید که غیرممکن نیز نیست، کافیست کار را به کاردان بدهید! (این جمله از قدیم الایام معروف است!)

موضوع اقامت گرجستان این است که اگر میخواهید بیش از مدت ویزای مقرر برای ایرانیان در گرجستان (۴۵ روز کامل) در گرجستان حضور داشته باشید، منطقی تر است که برای اخذ اقامت اقدام نمائید.

قانون فعلی گرجستان در خصوص اخذ اقامت یکی از روشهای فوق را پیشنهاد می دهد :

 1. سرمایه گذاری در گرجستان
 2. خرید ملک در گرجستان
 3. ثبت شرکت در گرجستان
 4. اقامت کاری گرجستان
 5. ازدواج با شهروندان گرجی
 6. تحصیل در گرجستان

 

البته اخیراً یک راهنما و مقاله کامل در مورد اقامت گرجستان منتشر نموده ایم که آنرا می توانید از اینجا مطالعه نمائید .

در قسمتهای مختلف وبسایت ما می توانید در مورد انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان مطلب بیابید، پس مطلب را کوتاه میکنیم و به شما توصیه میکنیم برای حضور مداوم و بیش از ۴۵ روز حتماً اقامت بگیرید.

سام جورجیا با توجه به تجربه بالا در انجام امور حقوقی برای ایرانیان در کشور گرجستان، در زمینه اخذ اقامت گرجستان، تبحر خاص خود را دارد، کافیست یکبار امتحان کنید! به قول سعدی شاعر معاصر  سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی به عمل کار برآید به سخندانی نیست

 

بیشتر بخوانید !
گرجستان دقیقاً به چه سمت و سوئی میرود؟ بررسی آینده مهاجرتی گرجستان

 

گرجستان در زمره یکی از قانونمند ترین کشورهای دنیا قرار دارد و فساد در بخش دولتی این کشور تقریباً برابر با صفر است .

گرجستان در زمره یکی از قانونمند ترین کشورهای دنیا قرار دارد و فساد در بخش دولتی این کشور تقریباً برابر با صفر است .

قانونمند بودن گرجستان، نقطه قوت برای مهاجرت یا نقطه ضعف ؟

بسیاری از افرادی که مخالف با مهاجرت به گرجستان هستند، اغلب حمایتگران بی قانونی هستند.

حساسیت مسئولین دولتی و تصمیم گیران اصلی این کشور بر پایه منافع ملی می باشد. بنابراین :

 • گرجستان از ورود افرادی که هدف مشخصی از ورود به این کشور ندارند در مرزهای خود جلوگیری می کند.
 • گرجستان غالباً به دنبال سرمایه گذاران خارجی می گردد، افزایش تولید ناخالص ملی با هدف رشد اقتصادی گرجستان و کاهش نرخ بیکاری ۱۲ درصدی این کشور، یک اولویت برای دولت فعلی گرجستان است .
 • پلیس گرجستان پاسپورت و آی دی کارت شهروندان دیگر کشورها را با مراجعه به محل سکونت، محل کار و یا حتی در خیابان چک می نماید و با مخالف با حضور غیرقانونی افراد است .
 • دولت گرجستان و تصمیم گیرندگان اعطای اقامت این کشور، اغلب افرادی که کسب و کار خاصی را نداشته و تنها با هدف حضور در گرجستان در این کشوری مدتی حضور دارند را جدی نمیگیرند، این افراد دیر یا زود در گرفتن اقامت و یا تمدید اقامت خود دچار مشکل خواهند شد .
 • پلیس مرزی گرجستان با ورود مواد مخدر به این کشور شدیداً مشکل دارد، گرجستان به هیچ عنوان علاقه ای به تبدیل شدن به یک شاهراه برای ورود مواد مخدر به اروپا ندارد .
 • گرجستان به سمت اروپائی شدن میرود و دیر یا زود، برخی بپذیرند یا خیر، عضو رسمی اتحادیه اروپا خواهد شد، این کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپا است .
 • گرجستان اقتصاد رو به رشدی دارد، ملیت های گوناگونی در گرجستان سرمایه گذاری می نمایند اما برخی جریانها به دنبال مخفی کردن این پیشرفت هستند، رشد اقتصادی گرجستان و شاخص GDP این کشور از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا به حال زیر عدد مثبت ۴٫۸ نبوده و در ماه آوریل ، رشد مثبت ۵٫۱ درصدی را داشته اند، اقتصاد این کشور پویا و در حال پیشرفت است (آیا میدانید یکی از بزرگترین دیتاسنترهای استخراج رمزارزهای بیت کوین در دنیا در تفلیس پایتخت گرجستان واقع شده است؟ کافیست در مورد تیم Bitfury و پروژه ایشان در تفلیس تحقیق نمائید) .
 • گرجستان در مبارزه با پولشوئی به شدت جدی است و معاملاتی که شفاف نباشند را شامل قوانین ضدپولشوئی می داند و به احتمال زیاد به افرادی که اینگونه معاملات را دارند، اقامت نمی دهد.
 • گرجستان یک کشور ۴ میلیون نفری است و ۱۲ درصد نرخ بیکاری دارد، اولویت دولت گرجستان با استخدام مردم بومی این کشور است .

 

بیشتر بخوانید !
تثبیت لاری واحد پول گرجستان

کافیست با خود یک حساب سرانگشتی انجام دهید و ببینید آیا قانونمند بودن و به سمت قانونمندتر شدن حرکت کردن بهتر است یا بسمت بی قانونی؟ قطعاً گرجستان در موضوعات حقوقی برای شهروندان دیگر کشورها سختی بیشتری را نشان می دهد زیرا در حال تصحیح زیرساخت های کشور خود است .

گرجستان کشوری کوچک با جمعیت کم و در تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا است، مراودات سیاسی و اقتصادی خوبی دارد و برای زندگی آرام و برای تجارت یک گزینه مناسب است زیرا در همسایگی دریای سیاه قرار دارد و قراردادهای تجاری مناسبی را با بسیاری از کشورهای اروپائی دارد و از نظر سهولت انجام کسب و کار ، رتبه ششم در دنیا را دارد .

 

رتبه ششم کشور گرجستان در سهولت انجام کسب و کار در دنیا

رتبه ششم کشور گرجستان در سهولت انجام کسب و کار در دنیا

 

براث اثبات این ادعا به این لینک مراجعه فرمائید. (منبع : وبسایت ویکی پدیا) .

معمولاً کشورهائی که به دنبال اقتصاد پویا و پیشرفت هستند به چنین رتبه هائی در زمینه های مختلف تجارت دست پیدا می کنند .

 

 

 

چرا برخی درصدد تخریب گرجستان هستند؟

وبسایتها، گروه ها و کانالهای تلگرامی با هویت نامشخص نظیر کانال های اطلاع رسانی گرجستان و یا دیگر کانالها و یا گروه ها با پنهان کردن هویت اصلی گردانندگان اصلی این گروه ها و با منفی جلوه دادن جو کشور گرجستان به دنبال پنهان نمودن واقعیات اصلی کشور گرجستان هستند و با تشکیل گروه ها و کانالهای به ظاهر موثر و با کمک ظاهری به هموطنان ایرانی قصد هدایت ایرانیان مقیم گرجستان را به دیگر کشورها و یا بازگرداندن جمعیت مهاجر به ایران بوده و با کسب اطلاعات از هموطنان عزیز، به دنبال جمع آوری پایگاه داده ای قوی از ایرانیان مقیم گرجستان، با اهداف نامشخص هستند .

بیشتر بخوانید !
تیراندازی در تفلیس

لام است بدانید مدیران این دسته از کانالها و گروه های تلگرامی خود در گرجستان زندگی میکنند و برخی از مدیران اصلی این کانالها حتی کارت اقامت گرجستان را نیز ندارند و به هنگام تماس تلفنی با مدیران این کانالها از پاسخگوئی تلفنی و احراز هویت خود دوری می نمایند .

متاسفانه کانال های اطلاع رسانی گرجستان غالباً خود را منتسبت به افراد بلند پایه و دولتی گرجستان می داند، این در حالی است که سفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، طی بیانیه ای به هموطنان عزیز هشدار داده که به چنین کانالها و گروه هائی به هیچ عنوان اطمینان نکنند و از عضویت در چنین کانالهائی بپرهیزند قبل از اینکه متضرر شوند :

 

هشدار سفارت جمهوری اسلامی در رابطه با کلاهبرداری و سودجوئی برخی افراد

 

شرکت حقوقی سام جورجیا با تجربه فراوان حقوقی در گرجستان و با کسب اطلاعات دقیق از هویت گردانندگان این گروه ها و کانالها مراتب اطلاع جهت ترک، عدم عضویت و عدم ارائه اطلاعات را در این کانالها اعلام می نماید .

 

راه مهاحرت و تجارت صحیح در گرجستان نیز همانند دیگر کشورها تحقیق فراوان است . تنها پیشنهاد میکنیم کلیه جنبه های مهاجرت، تجارت و اقامت در گرجستان را دز نظر بگیرید و پس از آن به گرجستان مهاجرت کنید .

کارشناسان حقوقی سام جورجیا، مهاجرت صحیح به گرجستان در سال ۲۰۱۹ را فرصتی بسیار مناسب برای زندگی و تجارت در یک کشور آرام و قانونمند می دانند . اگر به دنبال مهاجرت قانونی به گرجستان هستید ، با کارشناسان ما در تماس باشید !