موزه استالین

موزه استالین

موزه استالین

موزه استالین : یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی گرجستان ، موزه استالین در شهر گوری گرجستان است. شهر گوری در فاصله ۶۸ کیلومتری شمال شرقی تفلیس پایتخت گرجستان قرار گرفته است.

موزه استالین در حقیقت خانه استالین دیکتاتور سابق روسیه بوده است که تا سن چهار سالگی در آن می زیسته است. در این موزه کلیه فعالیت های استالین از قبیل نامه نگاری های وی ، عکس ها و …. می باشد. استالین رهبر شوروی سابق در جنگ جهانی دوم بود و شاید تعجب کنید که بدانید استالین دیکتاتور سابق روسیه که ظلم و ستم بسیار زیادی به مردم کرد و افراد زیادی را به کام مرگ فرستاد اصالتا گرجی بود. هر چند استالین توانسته در یک دهه گذشته در روسیه و مسکو نظرات مثبت بیشماری را جذب کند و اذهان منفی مردم روسیه درباره وی از چهل درصد به بیست درصد کاهش یافته است ولی مردم گرجستان ظلم زیاد وی را در حق خودشان هرگز فراموش نمی کنند.

موزه استالین

موزه استالین یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی گرجستان

در موزه استالین ، وسایل شخصی او همراه با لباس نظامی با پوتین های افسری استالین هم دیده می شود. البته لازم به ذکر است که در حقیقت موزه استالین ، در کنار خانه پدری وی ساختمانی قدیمی متعلق به دوره زمامداری استالین وجود دارد که امروز موزه استالین نام گرفته است.

موزه استالین

موزه استالین از جاذبه های گردشگری گرجستان

هرچند در شهر گوری گرجستان جاذبه های دیدنی و تاریخی زیادی وجود دارند ولی بی شک موزه استالین یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی و گردشگری آن است و شهر گوری را به نام استالین می شناسند.

موزه استالین در شهر گوری

موزه استالین در شهر گوری

بیشتر بخوانید !
رستوران های گرجستان