نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه تفلیس : یکی از جاذبه های دیدنی تفلیس، ارگ نارین قلعه در تپه کالا در محله تفلیس قدیم قرار گرفته است که گرجی ها به آن ” ناریکالا ” می گویند. این بنا به احتمال زیاد در سده چهارم میلادی توسط ایرانی ها ساخته شده که نام قدیم آن ” شوریس تسیخه ( suris Tsikhe ) ” بوده است.

فرمانروایان روس ، ایرانی ، عرب ، ترک (عثمانی) و گرجی هر کدام در دوران خودشان قسمتهایی را به این ارگ اضافه کرده اند، اما شالوده اصلی برج و دیوارها در سده هشتم میلادی توسط امیران عرب ساخته شده است.

نارین قلعه گرجستان

نارین قلعه گرجستان

بر روی نارین قلعه یا همان ناریکالا می توانید چشم انداز زیبایی از شهر تفلیس را ببینید و به قول خودمان تفلیس کاملا زیر پای شماست، کمی آنطرف تر از نارین قلعه ، و به سمت غرب مجسمه کارتلیس ددا یا مادر گرجستان قرار گرفته است و در دره پایین نارین قلعه، چشم اندازی زیبا و سرسبز قرار دارد که باغ گیاه شناسی تفلیس نامیده می شود.

ناریکالا

ناریکالا

بهترین راه رسیدن به نارین قلعه دنبال کردن خیابانی است که کلیسای جامع ارمنی سنت جورج در آن قرار دارد. پیش از آن نیز پل و کلیسای متخی ( Metekhi ) قرار دارد، از گرمابه ها و مسجد تفلیس که عبور کنیم به نارین قلعه می رسیم.

باغ گیاه شناسی تفلیس در دره پایین نارین قلعه

باغ گیاه شناسی تفلیس در دره پایین نارین قلعه

بیشتر بخوانید !
پارک آبی تفلیس