نحوه پرداخت قبوض آب، برق و گاز در گرجستان

بسیاری از ایرانیان که در گرجستان ملکی را خریداری و یا اجاره می کنند هیچ گونه اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت قبض ها را ندارند در این مطلب ما شمارا با نحوه پرداخت آنها آشنا میکنیم .
برای پرداخت قبض ها شما می توانید با داشتن شماره قبض از طریق دستگاههای پی باکس((pay box این کار را انجام دهید.

و اینکه توجه داشته باشیدکه تا جاییکه امکان دارد تا قبل از پایان مهلت آن را پرداخت نمایید زیرا اگر دیرتر پرداخت کنید ۱ روز گاز یا برق شما قطع خواهد شد. در صورت فراموشی تا پایان مهلت میتوانید تا ساعت ۱۴ روز بعد آن را پرداخت نمایید و تا پایان روز وصل خواهد شد.

طریقه پرداخت به این صورت می باشد:
در ابتدا میتوانید گزینه زبان را تغییر داده و آن را تبدیل به زبان انگلیسی کنید و گزینه Utility payment را انتخاب نمائید .

 

دستگاه paybox در گرجستان

 

 

گزینه Utility payment را انتخاب کرده و در این بخش شماره قبض را وارد نمائید :

 

نحوه پرداخت قبوض خدماتی در گرجستان

 

 

اسکناس را به واحد لاری در قسمت مشخص شده وارد نمایید.

 

 

پرداخت قبض به لاری

پرداخت قبض به لاری

 

 

در صورت نیاز به سکه تنها می توانید از سکه های ۲ لاری-۱ لاری-۵۰ تتری استفاده نمایید.

پس از انتخاب گزینه پرداخت دستگاه رسید به شما خواهد داد که البته هم خود دستگاه و هم شرکت ما به دلیل صرفه جویی در مصرف کاغذ توصیه میکنیم که از گرفتن رسید خودداری کنید، چرا که مبلغ پرداختی بصورت خودکار در شماره قبض شما اعمال می شود.

بیشتر بخوانید !
گرجستان پس از 6 ماه : خرید ملک همچنان 35 هزار دلار آمریکا !

نکته ای که قابل ذکر است این هست که شما می توانید با پرداخت مبلغ بیشتر برای دفعات بعدی به صورت ذخیره داشته باشید تا در زمانیکه در تفلیس حضور ندارید به صورت خودکار از حساب شما کسر شود و لازم به ذکر است که اگر مایل به ذخیره نبودید مقدار مبلغ مازادی که پرداخت میکنید به شما بازگردانده نمیشود و در حساب شما باقی میماند.