هزینه غذا در گرجستان

هزینه غذا در گرجستان


هزینه غذا در گرجستان : گرجستان کشوری سراسر زیبا و سرشار از لذت است که در هر ماه توریستهای بسیاری را بسمت خود جذب می نماید و عموماً هرشخصی به گرجستان سفر میکند تجارب بسیار خوبی را کسب کرده و یکی از خاطره انگیزترین سفرها را برای خود رقم میزند و به همین دلیل لازم می دانیم اطلاعاتی را در خصوص غذا و هزینه غذا در گرجستان در اختیار شما قرار دهیم .

چه برای اشخاص توریست و چه برای اشخاص معمولی که عموماً قصد سفر به گرجستان را دارند هزینه غذا در از اهمیت بالائی برخوردار است.


هزینه غذا در گرجستان و انواع غذاها از جمله فست فود در گرجستان
انواع غذا در گرجستان و هزینه غذا در گرجستان

اگر شما نیز از آن دسته آدمهای باحالی هستید که پس از سفر به گرجستان به دنبال غذاهای خوشمزه هستید ما علاوه بر اشاره به هزینه غذا در گرجستان به برخی غذاهای خوشمزه گرجی نیز اشاره می نمائیم که پیشنهاد میکنیم مطالب مارا دنبال نمایید .


هزینه غذا درمناطق مختلف گرجستان تفاوتی با دیگر مناطق ندارد و این موضوع یک مزیت به حساب می آید . بطور کل میتوان هزینه غذا در گرجستان را متوسط رو به ارزان در نظر گرفت (مخصوصاً در وضعیت فعلی که لاری سقوط وحشتناکی را تجربه کرده است!)

برای دو فردی که بخواهند در گرجستان بطور مفصل در یک رستوران متوسط رو به خوب غذا بخورند، هزینه غذا برابر با چیزی حدود ۷۰ لاری خواهد بود (با در نظر گرفتن سفارش حدود ۴ نوع غذا) همراه با نوشیدنی .

ولی اگر بعنوان یک نفر در گرجستان به دنبال خوردن غذای خوب و محاسبه دقیق هزینه غذا باشید طبیعتاً این مبلغ کمتر خواهد بود و با چیزی حدود ۳۵ الی ۴۰ لاری می توانید خوب غذا بخورید و این هزینه پائین تر خواهد بود .

بیشتر بخوانید !
راهنمای سفر به گرجستان

هزینه غذا در تفلیس

در تفلیس هزینه غذا مشابه با آن چیزی هست که در بالا برای شما بیان کردیم و در مکان های مختلف تفاوت آنچنانی در هزینه غذاوجود ندارد مگر اینکه به رستوران بسیار مدرنی بروید که امکانات خاصی را در اختیار شما قرار دهند که البته ما پیشنهاد میکنیم در گرجستان بیشتر به رستورانهای سنتی با معماری قدیمی گرجی بروید زیرا اکثراً طباخ های اصیل و قدیمی گرجی در این رستوران ها فعالیت میکنند و مزه اصلی غذا را در این رستورانها می توانید پیدا کنید .


هزینه غذا در باتومی

می توان هزینه غذا برای شهر باتومی را ارزان تر در نظر گرفت . با اینکه باتومی شهر بسیار توریستی تری است اما می توان گفت غذا در این شهر اندکی ارزانتر است اما این درصد تفاوت زیاد نیست و می توان گفت تقریباً هزینه غذا در شهرهای مختلف گرجستان که از نظر وسعت و جمعیت مشابه هستند برابر می باشد و این درصد تفاوت بسیار کم است .


غذاهای خوشمزه گرجستان

اگر قدری بخواهید از غذاهای خوشمزه گرجستان بدانید، همین بس که بدانید گرجی ها با گوشت، پیاز، سیب زمینی، گوجه، سیر و ترکیب این دسته از مواد همراه با ادویه های بسیار خاص و معطر نوعی از غذا را برای شما آماده می کنند که نظیر آن را هیچ گاه نخواهید یافت و این تجربه را هرگز فراموش نمیکنید و شدیداً پیشنهاد میکنیم که غذای خود را در گرجستان همراه با نوشیدنی های بسیار خوشمزه گرجی تجربه کنید .

لیستی از غذاهای بسیار خوشمزه و اصیل گرجی عبارتند از : اوجاخوری، خاچاپوری، خینکالی، بادریجانی، آجارولی و … . در خصوص هزینه ها نگران نباشیدیرا اینها اکثراً غذاهای بسیار ارزانی هستند ، مثلاً یک وعده خینکالی که ۱۰ عدد خینکالی داشته باشد نهایتاً برای شما ۸ لاری هزینه دارد که بسیار ارزان قیمت خواهد بود !

بیشتر بخوانید !
نگاهی به اتفاقات اخیر گرجستان و مشکلات هموطنان عزیز در مبادی ورودی گرجستان

اگر در خصوص هرکدام از موارد ذکر شده و در خصوص هزینه غذا در گرجستان سوالی دارید حتماً با ما مطرح نمائید .